Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:10 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Каква кухня предпочитате?
Малка, където всичко ми е под ръка. 0%  0%  [ 0 ]
Средна, да има повече простор, ама да не се налага да тичам напред-назад. 43%  43%  [ 3 ]
Голяма, с уредите, подредени прилежно покрай стените или печката в средата. 57%  57%  [ 4 ]
Total votes : 7
Message
Сготвено на: 04 Юни, 2005 9:22 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Би било интересно да научим от кулинарите каква е тяхната кухня-мечта. И за да не съм голословен, започвам:

Бих искал да е толкова голяма, че печката да е в средата. Да е светла, с много естествена светлина, а за огладняването по тъмни доби да има навсякъде ярко осветление. Според мен кухнята не е място за романтични полусенки...
Като уреди:
- печка с ел. и газови котлони
- скара (плоча)
- фритюрник
- двукрил хладилник
- отделен фризер
- микровълнеста печка (по принуда, за разтопяване и затопляне)
- никакви тенджери под налягане!
- тенджери и тигани от силарган
- ...


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2005 9:55 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Quote:
...тенджери и тигани от силарган...

За такова животно не съм чувала :oops:, ще може ли малко повече инфо?

Сега за кухнята на моите мечти:
Ако някога си построя къща, в нея ще има две кухни. Едната ще е голяма, с огромна пещ на дърва (тип руска). Ще има голяма дъбова маса, като в манастирска трапезария (или по-скоро, като в читалнята на Университетската библиотека, онази, с лъвовете 8)), на която през дългите зимни вечери ще сядаме с приятели и ще пируваме със старовремски ястия (намерих малко средновековни рецепти...). Съдовете ще бъдат предимно глинени и дървени, може да има и няколко рога за вино и медовина за жадни гости като Ясен и Алеко. За техните половинки, както и за дамите от форума - чашчици от седеф (не си падам много по метала, иначе можеше и от сребро).
Втората кухня, средна по размер, за да не тичам твърде много в нея, ще се използва през топлите месеци. Тя ще е обикновена съвременна кухня, с голяма микровълнова с грил и конвекция, вградени фурна и котлони (засега нямам идея, какви), един хладилник (вероятно също side-by-side), достатъчно шкафове за различните уреди и приспособления, не повече от 5 тенджери и 2-3 тигана (единият - тежък чугунен за блини). От трапезарията кухнята ще се отделя само с бар-плот. И също искам много светлина. А, искам и специална осветена стойка за готварска книга, над работния плот 8)(това го видях при едни немски кухни).
Като цяло, все още не съм съвсем наясно с 'модерната' кухня :oops:.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2005 1:37 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Силарганът е специална сплав, която не съдържа никел и е много здрава. Не се драска, може и с метални прибори да бъркаш вътре, много добре разпределя топлината и куп още предимства.

Патент е май на една немска фирма и у нас се продава в магазините с двете пилета-бебеносачи.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юни, 2005 12:36 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Бисквитке,ти си голяма мечтателка.. :) Пожелавам ти някой ден желанието ти да се осъществи!
И аз съм грандоманка-искам гоооляма светла кухня в средиземноморски стил,с печка в средата,саксийки с подправки по прозорците и с всички необходими електроуреди! 8)

-нова печка
-миялана машина
-газов котлон + Wok
-кухненски робот с мощен мотор
-машина за хубаво еспресо
-нова тенджера под налягане
-поне по 3бр. тигани и тенджери (с незапепващо покритие,но не тефлнови)
-огромен съвремен хладилник

и всички останали дреболийки-гофретник,фритюрник,термокана,машина за паста,тостер,скара,аа и уред за фондю..


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юни, 2005 8:39 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ludetina написа:
Бисквитке, ти си голяма мечтателка.. :) Пожелавам ти някой ден желанието ти да се осъществи!

Благодаря, да ти се връща ;)! При теб е по-лесно, защото знаеш, какво точно искаш, докато аз ... витая в облаците :oops:
Забравих най-важното: в кухнята трябва да има компютър :comp:, за да поглеждам във форума, докато съставям седмичното меню 8). Пък и за да ми загарят по-малко манджите :mrgreen:.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB