Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 2:37 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 
Message
Сготвено на: 14 Юни, 2005 8:12 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
В темата "Кюфтета от гъби" vivagd написа:
Имам един въпрос-вярно ли е,че доматите при вас били стигнали 8лв.за кг.Да не са от новия европеиски стандарт.Поздрави Вили.
:shock: 8 лева домати..къде това?В София ли?В момента са 1,50-2,50 зависи от качеството.Дори зимата не са били повече от 3,80-4,50..Да не би нещо да съм проспала.. :clock:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юни, 2005 10:19 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:!: Ами да.Пишеше го във весника мисля,че беше 24 часа.Дори и по телевизията го казаха.Става въпрос за някакъв хубав вид домат чиито кило било 8 лв.Да за София става въпрос.Това беше преди няколко дни.По този повод мога да споделя нещо.Миналата събота сутринта бях на пазара.Случайно видях г-н Софиянски с една група.Бях се спряла при наши приятели за ягоди и чух,че той каза че цените на нашия пазар са много ниски.В София било доста по-скъпо.Нашите му отговориха,че в София се вземат много по големи заплати.А какво им отговори той:...Да ама София има кмет а вие нямате...Направо ги заби.Тази вечер стана въпрос за цените и се сетих да попитам със закъснение.Е аз на нищо вече не се учудвам.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 9:28 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
vivagd написа:
:!: В София било доста по-скъпо.Нашите му отговориха,че в София се вземат много по големи заплати.А какво им отговори той:...Да ама София има кмет а вие нямате...Направо ги заби..

:laugh: :rthf: :rthf: Тоя човек е уникален..не истина просто! :lol:

Колкото до доматите..сега се поразтърсих.намерих статията.Става дума за "Розе" и "Биволско сърце",на мен втория ми е любим.. :facelick: Наистина са много вкусни,но чак пък такива цени.. :roll: ,тези прекупвачи ,са голяма мафия. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 10:13 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не е виновен този, който яде баницата, нали знаете. Като има празноглавци да плащат такива цени... Сами сме си виновни.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 11:44 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Да, проблемът не са прекупвачите, а тези дето плащат високите цени (същото като СПАМ-а :spam:, ако нямаше хора, които да го четат, нямаше да има проблем).

Вина имат и производителите, които вместо да се занимават само с производство, за няколко стотинки повече се товарят с непривичната за тях търговия, което пък се отразява на качеството и се завърта един омагьосан кръг.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 12:43 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
Оня ден гледах на Кр. Село биволски сърца. Дори и 6 кинта да бяха щеше да ми направи впечатление. Сега отивам пак натам и ще постна.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 6:26 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:shock: Това беше само за един ден.Ние сме свикнали за по-високите цени в София,но и за някой стоки ни биете по точки.Днес на пазара във Варна имаше домати сорт"биволско сърце" и цената беше 4лв.за кг.Съгласна съм,че тези сортове са с превъзходен вкус.Сега при нас цената е от 1 до 2,50лв.за кг.Но цените постоянно падат поради голямото предлагане.Е пазарна икономика...


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Яну, 2006 9:44 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
В темата "Кюфтета от гъби" vivagd написа:
Имам един въпрос-вярно ли е,че доматите при вас били стигнали 8лв.за кг.Да не са от новия европеиски стандарт.Поздрави Вили.
Вече е вярно. В новия метро-каталог има домати Барон Фландрия и Помо Лунго по 8,89 лв; Тейсти и Помо Густо по 12,29 лв; Романтик (на мен ми приличат на чери) 13,69 лв и всички цени са без ДДС. Купувай, народе!

Явно си дойчовците си мислят, че след гъбите за 7200 лв, нищо не може да ни шашне. Е, да, ама - не. За тия пари вместо някакви измислени торени с какви ли не боклуци парникови домати, мога да си купя прясна сьомга.

Е, ово е стандарт, йебеш и въргаш!


Last edited by MR.LAZY on 08 Яну, 2006 11:26 pm Нед, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 07 Яну, 2006 10:05 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Не мисля, че Метро са виновни.. Те внасят.. Виновника е там някъде горее.. който не дигне митата на зеленчуци ... не може лято да има само 1 месец бг зеленчуци (като не броим тези които имат си баба.. село ... ) ..Но бих си купила сини домати -чери , поне за проба :)


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Яну, 2006 10:18 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
marabu написа:
Не мисля, че Метро са виновни.. Те внасят..
Много ясно. Не е луд, този който е ял баницата, а този който му я е дал. Като има балъци да купуват на тези цени, ще има и такива цени. Освен това няма такива мита (дори и при цигарите), които да вдигнат толкова цената. Сигурен съм, че в този случай Метро са си калкулирали един марж от минимум 100% върху крайна доставна цена. Моите 0,02 кинта по въпроса.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 12:27 am Нед 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
... мога да си купя прясна сьомга
...
Гледай "Крилце или кълка" с твоя любимец, да видиш как се прави прясната сьомга :mrgreen:

Вчера си купих краставица по 2.20, днес като посегнах в същия магазин в същата вана - 4.30?!

Говорихме, че са познати. Рекоха: - Вчера ги взехме от борсата по 2.00, днес по 4.00.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 9:40 am Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Зимно време зарзаватът и без това е бъкан с нитрати. Затова аз наблягам на свинското и други мръФки, а на лятос може и някаква зеленина да се хрупа.

В никакъв случай няма да дам 4 кинта за краставица, която и без това е само семки и вода. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 2:20 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Затова аз наблягам на свинското и други мръФки, а на лятос може и някаква зеленина да се хрупа.
Май любимия ти зеленчук е месото :mrgreen:, както казва Вещица.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 2:52 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ми да, защо да го крия?


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 11:16 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Доматите в нашия плод-зеленчук в центъра на София са 2,20 - хубави, добре, узрели и едрички. Прясното зеле, което въобще не е прясно, е по 1,40 - изберете сами. Който го влече за плаща за домати по 13лв., да ходи в Метро.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Яну, 2006 12:20 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Доматите в нашия плод-зеленчук в центъра на София са 2,20 - хубави, добре, узрели и едрички. ...


И с вкус на талашит!


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Яну, 2006 1:52 am Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
И с вкус на талашит!

То и през лятото такива ми се виждат повечето, а градинка си нямам :(


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB