Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:21 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 46 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 18 Авг, 2008 11:20 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тук май само аз се хваля :roll:

Не помня, дали се изфуках с невероятната Baking illustrated - рецепти за печива, събрани от списанието Cooks Illustrated. Ценното в тези рецепти е това, че се описват различни подходи и методи при приготвянето на сладкиши и хляб, като ми спестяват ценно време (все пак не винаги мога да правя един сладкиш или хляб, докато се получи това, което искам като вид, вкус и текстура) - там това са свършили вместо мен кулинарните маниаци :P

Нещо по-ново - The ultimate Book of Fish and Shellfish, предишното и издание е The new Fish Cooking Encyclopedia. Книгата се състои от две части - първата - "образователна" - със снимки и описания на различните риби и морски дарове, а втората - с рецепти. На всяка страница има снимки, не само на готовото ястие, но и при описанието на приготовлението.
Хартията е плътна, гланцова и бяла, самата книжка е тежка и представителна (512 стр.) и е много красива.
Рецептите са интересни, но поради недостъпността на част от продуктите, не всичко може да се приготви.

Вчера се сдобих с книгата на Огюст Ескофие - 2000 Favorite French Recipes. Рецептите са базови за френската кулинария и има различни варианти.
Няма нито една илюстрация :cry: тексът е 884 страници на тънка бяла хартия.
Другият минус са печатните грешки и не особено прекрасният превод (но не са фрапиращи).
В предговора Ескофие отбелязва, че тази книга е написана за обикновените домакини, в нея няма сложни техники и скъпи продукти (явно през 1934 черните трюфели от Перигор са били толкова разпространени, колкото у нас белите печурки).
На мен лично ми харесва и смятам, че има какво да науча от книгата 8) .


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 46 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB