Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:49 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 
Message
Сготвено на: 17 Авг, 2005 5:46 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
Готин, някъде бях чел, че си и програмист. Можеш ли да хвърлиш един поглед на това и да го подобриш?
От
Quote:
Modern Kitchen
# Quantity: Measure: Ingredient:
1. 1 - компютър
2. 1 - Delphi6.0
3. малко - свободно време
4. много - желание

Preparation:
Смесвате горепосочените продукти. Стартирате Delphi6.0 и към
новосъздадената 'форма' прибавяте по някой друг компонент на вкус,
а компоненти 'дал Borland'. Компилирате и след няколко милисекунди
или секунди в зависимост от мегахерците на процесора получавате
готовия продукт.Добре е да добавите малко защити от 'Неправилна
експлоатация', нещо което аз съм пренебрегнал до известна степен.
Моля да ме извините!

подразбирам, че е май open source и може да се пипне туй-онуй:
туй е: предефинирани категории за вида ястие (с възможност за "едит");
онуй е: опция за поставяне на снимки (заглавна и по стъпки) с copy/paste от к'ъв да е сърс, а не като обект някъде из компа;
туй-онуй е: сърч с поне 3 критерия. Примерно: 1) основно, 2) с риба, 3) печена.

Почнах за жена ми да правя нещо такова на аксес, но като й казах, че когато сваля рецепта от нета трябва картинката първо да я сейвне в някой фолдър, после да укаже де се намира и че ще я вижда само в рапорта, тя каза "гле'й си туризма, трудно ми е, искам юзър френдли!"

Та тъй. Тогава ще има смисъл и поста на админа относно това в какъв де се пускат рецептите. Импорта би станал много лесно.
Чакаме :lol: .


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Авг, 2005 8:21 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ползвам гореспомената програма от около година и мога да кажа, че е един от най-добрите органайзери за рецепти, които съм виждал и ползвал. Не знам какво не му разбира Надето :roll: Дето се вика по юзър френдли - здраве му кажи!

Kriss написа:
подразбирам, че е май open source и може да се пипне туй-онуй:
Тцът. Не е типичен open source, защото авторът не е предоставил за свободно ползване сорс-кода (въпреки че е написал, че ако му се примолиш, ше ти го даде). Ние му писахме миналото лето (по-друг повод), но човечецът не отговори.

Kriss написа:
туй е: предефинирани категории за вида ястие (с възможност за "едит");
онуй е: опция за поставяне на снимки (заглавна и по стъпки) с copy/paste от к'ъв да е сърс, а не като обект някъде из компа;
туй-онуй е: сърч с поне 3 критерия. Примерно: 1) основно, 2) с риба, 3) печена.
Ако Надето се справя с руския, ще те снабда с много добра (и пак безплатна) програмка на товарищите. В нея има всички тези възможности плюс още малко екстри като например стотина рецепти на най различни ястия.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Авг, 2005 10:36 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
ОК. Качи я в хит-а. А ако преведеш и рецептите.....
А за знанията ми по руски ще ти дам пример:
В менюто на един риболовен симулатор пише "двойной шьелшик" или нещо подобно :oops: и докато разбера, че става въпрос за double click ми се взе здравето. На мен все някакви шашльйци с мнооого месо ми се привиждаха и се чудех, какво общо аджеба имат шишчетата с риболова :lol: :lol:
А един приятел още от училище викаше: "Туй руския не може да е език, на масата стол да казват, на пъпеша диня, на дясното право" :lol: :lol:
Хей Бисквитке, да не се вържеш сега? ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Авг, 2005 10:56 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Вот тебе. Колкото до превода, ще трябва да се споразумееш с пирожка (пардон бисквитка).


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Авг, 2005 11:01 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
MR.LAZY написа:
... Колкото до превода, ще трябва да се споразумееш с ... бисквитка

Няма проблем, ама аз съм от най-високо платените преводачи, нищо че съм полуграмотна :twisted:. Тъй че без патладжани и бира няма да минете ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Авг, 2005 3:21 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
Ама за патладжаните никакъв проблем нямаш. Виж за бирата, ако не забравя. Нали не я пия като питие.... Но с удоволствие ще споделя по чаша студено бяло ухано вино (напр. Мускат Търговище). :lol: с някакви сиренца и малко грозде.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Авг, 2005 4:04 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kriss написа:
Можеш ли да хвърлиш един поглед на това и да го подобриш?

В следващите 15 дни се местя от един идиотски град в един прекрасен - Пловдив, откъдето съм. Сега събирам багаж и последно ще опаковам компа, та сега изобщо не ми е до това.
След това ще се опитам.
[hide= За Крис] Мога да помогна и с руския, защото това е първото ми и любимо висше образование. Ако, разбира се, ти откаже по някакви причини Бисквитката...[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Авг, 2005 10:21 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
Ей Mr. Lazy жив и здрав да си! Жена ми вече забрави за пасиансите. От вчера копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства, копва и пейства................. :lol: :lol:

Готин,
[hide]ако идиотския град е Софето, мога само да адмирирам. Не че Филибето е доста по-добро, но щом е и роден край...[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Авг, 2005 11:16 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Простете за невежеството, ама нещо не разбрах за какво иде реч и за какво ви е цялата тази хамалогия.

Готин,

прекрасно, че се местиш в Пловдив! Според мен е по-хубав от София.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Авг, 2005 11:23 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
С помощта на тази програма се подреждат рецептите. Има възможност и за търсене по зададени параметри. Могат да се качват и картинки.
Много е удобно, ако не ти работи принтера (щото от напечатаното по-убаво немааа)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Авг, 2005 11:26 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Аха. Ама туй е явно за хора с мноооооого рецепти. Аз не съм от тях, како Сийке!


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Авг, 2005 11:44 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
Не е само това. Представи си забравил си / не си имал възможност да минеш през пазара и вечерта в къщи: Изненадааа, гости. Отваряш хладилника и гледаш 3-4 омекнали домата, малко сирене, кашкавал и нек'ъв колбас. Веднага ти идва на акъла да забъркаш гювечета, мъ е много стандартно. Вкарваш в търсачкта на софтуера продуктите, които имаш и ако базата данни ти е достатъчно голяма ще ти се изплюят достатъчно бързи и по-екзотични рецепти. Разбира се, вместо да си правиш труда можеш да звъннеш и на китайката на ъгъла да ти приготви туй-онуй за в къщи. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2005 12:48 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Kriss написа:
... Разбира се, вместо да си правиш труда можеш да звъннеш и на китайката на ъгъла да ти приготви туй-онуй за в къщи. ;)


Аха... :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2005 11:05 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
[hide= За Крис]С риск да обидя някого, става дума за едно недоразумение - град, който от една страна няма нищо общо с град, защото си е чисто село като бит и манталитет на живеещите там и от втора - изобщо няма нищо общо с Ботев, но, неизвестно защо, е кръстен на него...[/hide]


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми

Topic Replies
Готин тест 4

Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB