Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:51 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 
Message
Сготвено на: 16 Сеп, 2005 4:20 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Аз, например, си ги преписвам в различни тефтери и дебели тетрадки, но е много неудобно, въпреки, че всички те си имат съдържание.
Мисля, като изпиша и последните два тефтера (с манджи и десерти) да премина на листове формат А4. Така ще мога да ги съхранявам в класьор (по-лесно и удобно за подреждане и систематизиране), пък и след време, когато си оправя принтера, ще си спестя досадното преписване :val: . (Обаче пък писането на ръка си има предимството, че след това запомням рецептата, докато при разпечатаните забравям, че ги имам и понякога разпечатвам по няколко пъти едно и също :evil: )

Имам и доста рецепти в 'Кулинарния блокнот', но предпочитам, когато готвя, рецептата да е пред очите ми :bill: .

А как е при вас?


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Сеп, 2005 4:50 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Имам и доста рецепти в 'Кулинарния блокнот', но предпочитам, когато готвя, рецептата да е пред очите ми :bill: ....


Какво е "Кулинарен блокнот"?

Повечето рецепти ги трупам в горната част на предпечковото устройство. Едно време в Германия имах една кутия с над 500 картончета с рецепти, но майка ми си я задържа. Сега Дани си записва в разни тефтери, но понякога се затруднява при търсенето.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Сеп, 2005 1:07 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Рецептите си разделям на 2 категории..

1.Които предстои да опитам - тях държа на компютъра, на хвърчащи листенца, изрезчици...

2.Които съм опитала, харесала и решила, че ще продължавам да готвя и за в бъдеще т.е. ще влязат в менюто на семйството ми. Не са чак толкова много, записвам само рецепти които са ме впечатлили по някъкъв начин. Затова не ми е и трудно откриването им. Преписвам си дори и рецепти, които имам в книги или списания - никога не знаеш какво може да им се случи, а така си имам и своя собствена "готварска книга". ;) Тях си разделям в 2 тефтера. Единият е само за сладки и тестени изделия, отпред има опис с номерата на станиците, където се намира рецептата, за по лесно откриване..не са по категории, защото го започнах отдавна и тогава не ми хрумна.. :oops:. Вторият (по- големият) е за всички останали рецепти - супи, предястия. Разделен е на категории като всяка категория има в началото си опис с номерата на страниците. И двата бяха чудесни и много удобни. Никола обаче се добра до тях и в момента не са в пълен блясък и прекрасно здраве. Малко са опърпани и изрисувани :-?, изглеждат така все едно ми ги е завещала баба ми.


П.С. За сведение: "сладкарският тефтер" има точно 40 рецепти, а в "общия" - около 70, отдавна не съм ги обновявала и са се събрали доста рецепти :oops:.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Сеп, 2005 1:21 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Какво е "Кулинарен блокнот"?
Електронен органайзер за рецепти.

ludetina написа:
Рецептите си разделям на 2 категории..
Интересно колко от тях са от форумите ни ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Сеп, 2005 6:29 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
ludetina написа:
Рецептите си разделям на 2 категории..

1.Които предстои да опитам - тях държа на компютъра, на хвърчащи листенца, изрезчици...

2.Които съм опитала, харесала и решила, че ще продължавам да готвя и за в бъдеще т.е. ще влязат в менюто на семйството ми. Не са чак толкова много, записвам само рецепти които са ме впечатлили по някъкъв начин. Затова не ми е и трудно откриването им. Преписвам си дори и рецепти, които имам в книги или списания - никога не знаеш какво може да им се случи, а така си имам и своя собствена "готварска книга". ;) Тях си разделям в 2 тефтера. Единият е само за сладки и тестени изделия, отпред има опис с номерата на станиците, където се намира рецептата, за по лесно откриване..не са по категории, защото го започнах отдавна и тогава не ми хрумна.. :oops:. Вторият (по- големият) е за всички останали рецепти - супи, предястия. Разделен е на категории като всяка категория има в началото си опис с номерата на страниците. И двата бяха чудесни и много удобни. Никола обаче се добра до тях и в момента не са в пълен блясък и прекрасно здраве. Малко са опърпани и изрисувани :-?, изглеждат така все едно ми ги е завещала баба ми.


П.С. За сведение: "сладкарският тефтер" има точно 40 рецепти, а в "общия" - около 70, отдавна не съм ги обновявала и са се събрали доста рецепти :oops:.

Лудетинчо, поздравления, ако незнаех, щях да помисля, че си учила библиотечно дело.
При мен е пълен хаос. Имам дебели тефтери с рецепти на прадядо ми, баба ми и майка ми. Моите ги пиша на компютъра, който гръмва няколко пъти и... :hair:
Наистина твоят вариант ми се струва най-удачен - различни тетрадки по раздели и изписани на ръка, за радост и умиление на идните поколения.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2005 9:38 am Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Олеле ludetina направо ми скри шапката:) Аз се опитах тази система и се получи точно обратното - още повече тетрадки , списания, книги, принтирани страници .... Накрая си направих една тетрадка в която събирам рецептите, които са получили 6 от мен :roll: Но моята госпожица я поля, после баткото пък реши да я спаси и накрая резултата беше плачевен :shock:
Иначе в ПС-то са подредени в голяма папка " Рецепти " и под папки " Хляб" " Супи " и т.н


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2005 9:51 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Аз не се и опитвам да си редя рецептите, защото резултатът е предварително известен :cry: . Накрая нищо не може да се намери. Имаме си готварски книги, а и много интересно ми се струва да има електронен органайзер. Използвам бутончето любими рецепти и там съхранявам тия, които са ме впечатлили.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2005 12:39 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:lol: Здравейте!Заради строежите около нас ту имаме интернет ту нямаме.И сега пиша набързо защото незнам какво ще стане.
За сега/поради големия интерес от приятели и познати за рецептите/се справям по-лесно от преписването им.Имам пет папки разделени на супи,предястия и салати,ястия с пил.месо,ястия с други меса,десерти.Всичко що ми хареса и от другите кулинарни сайтове го вадя на принтера/ако има със снимки /и подреждам в папките.По желание правя копия и раздавам.Списанията"Меню"са в отделна папка/сигурно съм ги преснела по десет пъти/Удоволствие мие,че много от вашите рецепти постоянно пътуват за Гърция и Испания.Просто съм поела това задължение.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2005 4:37 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
MR.LAZY написа:
ludetina написа:
Рецептите си разделям на 2 категории..
Интересно колко от тях са от форумите ни ;).


Хе хе..има и от тях,има и много такива, които съм публикувала от тефтера във форума.. :) Но една голяма част от тези,на които им предстои вписване наистина са тук. ;) Освен това съм си свалила почти всички рецепти,ще се оптам да дегустирам колкото се може повече от тях докато нямам интернет,че поне на 20-ина рецепти от кога съм им хвърлиа око .. :oops:

''Радост и умилинеие на идните поколения''..както винаги даваш страхотни,поетични определия..То4ице.Свалям ти шапка,защо на мен не ми хрумват такива сравнения.. :oops:

Марабу,съвсем ли не се четат тези рецепти след като са минали през такива премеждия.. :( сподели някоя не хлебна рецепта моля,(вие с Бисквитка само ме провокирате и разваляте дисциплината ;) ).

Колкото до писанато на ръка на рецпти освен за умилинето на бъдещите поколения ,факт е че когато ги препиша ги запонмям малко или много..по-скоро малко, че моята памет е една маминска.. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Сеп, 2005 7:59 am Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Да с тия тестени изделия доста сложно. Хем е вкусно, хем се качва :( Децата са на градина :) , така че може да измисля нещо като преписване или превод на рецепти..


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Сеп, 2005 9:07 am Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 19 Сеп, 2005 12:35 pm Пон
Мнения: 15
В компютъра имам толкова много рецепти - сигурно за няколко дебели тома. Всичко ми е в WORD. Отделните теми са в отделни файлове, като в главния файл и съдържанието. Към всяка тема е прикачена хипер-връзка, която отваря съответния файл. Повечето рецепти са от интернет - от различни кулинарни сайтове, от форуми, а някои книжки с по-интересни рецепти съм ги сканирала и са добавени там. Много е удобно търсенето. С FIND - пиша думичката, която търся и ме препраща последователно на всяка една рецепта, която я съдържа. Откакто си направих тази електронна кулинарна книга, не съм отваряла изобщо истинска книга. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Сеп, 2005 1:20 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Здравей, Valja, и добре дошла при нас!


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Сеп, 2005 3:41 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 19 Сеп, 2005 12:35 pm Пон
Мнения: 15
Благодаря! Много интересен форум!


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Сеп, 2005 4:36 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Привет, Valja! Радвам се, че се присъедини към нас 8) :flow:

[hide]Компютърния вариант на готварска книга и аз го имах, докато малкият терминатор не ми го затри в един прекрасен ден :evil: . Пък и самата аз си ги трия периодично :oops: [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Сеп, 2005 10:15 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Всички рецепти са ми на РС-то разделени на категории и подкатегории. А тези които вече съм опитала качвам в Домашен кулинар ХР


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Сеп, 2005 5:20 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
Hi!
Това с търсенето на рецепти по разни книги е толкова тегава работа, че просто не ми се разказва. Затова с MR.LAZY се заехме да ви предложим този сайт, който, като гледам как върви, с този прекрасен форум, сам си става едно прекрасно място, където всеки да си пуска любимите рецепти и така не само той, но и всички останали ще могат да ги ползват и изпробват. Е, ще се опитаме да ги подреждаме и класифицираме, за по-лесно търсене и т.н., но преди всичко първо трябва да качим кой каквото има, като рецепти, пък другото е лесно...
И така, дерзайте, приятели и успех!


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Яну, 2006 6:12 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Юли, 2005 9:52 am Чет
Мнения: 98
Location: Варна
И при мен са двата стандартни начина-дебела, кожена тетрадка, да утрае поне в следващите 10 поколения, и в компютъра. И мам обаче и милион листчета, които ги прибирам в подвързията на тетрадката, с надеждата някой хубав ден да ги припиша. Само че този ден все не идва, а с времето мастилото се размазва и сигурно накрая няма и да се четат. Иначе имам една фамилна ценност-тетрадка от преди 2 поколения-на сестрата на дядо ми. Това са рецептите на някогашния варненски хайлайф-аз ги чета повече като художествена литература, всички са много трудоемки и в количества за родова трапеза.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB