Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:58 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 32 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 26 Дек, 2005 6:46 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
... пасатор! Ураааа! Почвам да правя разни супички и други такива вкуснотийки!

А на вас какво ви донесе?


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Дек, 2005 7:10 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Засега само болки в кръста :evil:
Не че съм си поръчала нещо, ама точно това ли трябваше...


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Дек, 2005 8:10 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
..Сач :P


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Дек, 2005 8:42 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ludetina написа:
..Сач :P
Ето кой ще носи катми или пък гюзлеми на следващата среща на форумците.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Дек, 2005 8:48 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:) Нямаш грижи.. 8) Гледайте да е по- скоро докато още имам мерак ,че за после не отговарям.. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Дек, 2005 9:01 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ludetina написа:
:) Нямаш грижи.. 8) Гледайте да е по- скоро докато още имам мерак ,че за после не отговарям.. :P
Докато Джинджифилка е на курс и времето е студено, ние няма как да се спретнем за среща, но ти таман ще попрактикуваш със сача.

Малко ОФФ. Салатата с рачешки ролца на Минко беше един от гвоздеите на празничната вечеря.

Алеко написа:
Дядо Коледа ми донесе...
...тежки болки в стомаха от преяждане :eat: :pya: и това е най-сигурния подарък всяка година ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 5:33 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:mexwave: Робот,робот..Оле!Оле !Оле!!..Най -сетне доживях..Ураа!


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 6:28 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ludetina написа:
:mexwave: Робот,робот..Оле!Оле !Оле!!..Най -сетне доживях..Ураа!
Връзкарка - и сач, и робот. Ма, да ти е честит и да ни радваш с тънко нарязани зеленчуци на форумските срещи.

biskvitka написа:
Засега само болки в кръста :evil:
Не че съм си поръчала нещо, ама точно това ли трябваше...
Всъщност си поръча, но може би си забравила. Става въпрос за една книга - Готварство за начинаещи. Но "благодарение" на books.bg все още не си го получила. Поръчах им книгата за точно определен ден и час и не я донесоха, а на телефоните, дадени за контакт, никой не отговаряше. Така че подаръкът ще позакъснее, хо-хо-хо ;).


Last edited by MR.LAZY on 08 Яну, 2006 2:28 pm Нед, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 7:21 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Всъщност си поръча, но може би си забравила. Става въпрос за Готварство за начинаещи. Но "благодарение" на books.bg все още не си го получила. Поръчах им книгата за точно определен ден и час и не я донесоха, а на телефоните, дадени за контакт, никой не отговаряше. Така че подаръкът ще позакъснее, хо-хо-хо ;).


Що не дрънна една жица? Та нали ние сме я издали таз книжка? Можех да ти дам и отстъпка даже...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 7:39 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Що не дрънна една жица? Та нали ние сме я издали таз книжка? Можех да ти дам и отстъпка даже...
Ами още не е късно, отказах поръчката и мислех да ходя по книжарници.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 9:23 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
MR.LAZY написа:
Всъщност си поръча, но може би си забравила...

Мислех, че Дядо Коледа ме е забравил :roll:, тази година не бях особено послушна :oops:.

Лудетина, много се радвам за теб!
Алеко, за теб също ;)!

Я дайте малко повече подробности, като марка, цвят, описание на звука (мърка или ръмжи)))... особено за сача :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 11:34 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Топли пантофки! Какво повече може да желае човек от живота?


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 11:41 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Jasen написа:
Какво повече може да желае човек от живота?
Хубава спортна кола, няколко милиона в банка...


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Дек, 2005 11:05 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
...Я дайте малко повече подробности, като марка, цвят, описание на звука (мърка или ръмжи)))... особено за сача :mrgreen:


Не бях чувал досега сач да ръмжи или мърка. :mrgreen: А пасатора още не съм го сефтосал. Иначе е Braun, синьо-бял, с метална бъркалка, 400 W мощност и две скорости.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Дек, 2005 11:21 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
На мен освен това, което мъжете единодушно са решили, че много ще ме зарадва - телевизор и dvd /аз след новините почти не гледам :( , но те много се кефят/ ми донесе и един особен дървен прибор с маджарски произход. Жалко, че не мога да го снимам и да ви го представя като загадка. Доста му се чудих, приличаше ми на сувенир за украса. Накрая синът ми разкри, че това е прибор за загребване на мед - дръжка и един цилиндър накрая със спираловиден нарез, като го завъртиш в меда и после не капе, докато си го сипеш. Към него получих и дълбока дървена лъжица с големи дупки /френска/ - за сервиране на маслини, без саламурата да попада в чинията.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 2:26 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
[img=right]http://www.shitsu-rae.com/images/BERARD/HoneySpoon.jpg[/img]
To4ице, така ли изглежда лъжицата ти за мед?

Пък аз все пак получих "Готварството за начинаещи" 8).
Като се изключи първоначалният шок от вестникарската хартия :evil:, съм много доволна.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 2:54 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
...
Пък аз все пак получих "Готварството за начинаещи" 8).
Като се изключи първоначалният шок от вестникарската хартия :evil:, съм много доволна.


Ти за тия пари да не би да очакваше 130 грамова гланц хартия и цветни илюстрации? ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 3:04 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
Ти за тия пари да не би да очакваше 130 грамова гланц хартия и цветни илюстрации? ;)

Всъщност, парите не са чак толкова малко :roll:.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 4:55 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
biskvitka написа:
Алеко написа:
Ти за тия пари да не би да очакваше 130 грамова гланц хартия и цветни илюстрации? ;)

Всъщност, парите не са чак толкова малко :roll:.
Определено коричната цена (25 лв) не е чак толкова ниска, като се има предвид, че оригиналната книга може да се поръча от Амазон за 15 долара, а тя вероятно не е печатана на вестникарска хартия. Знам, че ще ми кажете, че там тиражите са многократно по-големи, което позволява по-високо качество на същата цена, но все пак...

Благодаря на Алеко за предоставената ми отстъпка при закупуване на книгата, чийто единствен недостатък нищихме досега.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 5:53 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ето,го ..моята голяма любов.. 8) Image

Имам го само 2-3 дена ,а вече трудно си представям как съм живяла без него.. ;) ..Месих с него вече 2 пъти..и за мой срам меси по -добре от мен и 10 пъти по- бързо.. :oops: :oops: .Буквално 10..първо правих Parker House Rolls ,за тестото обикновенно ми е нужно около 15-20 мин -машинката бръм ,бръм за 1 1/2 и готово ,с учудване забелязах ,че после нямаше Никъква нужда от до омесване ,освен да се направи на топка и да се остави да втаса..т.е. още 1 мин. :roll: Днес правих Самосас за 30 сек ..и готово ,стана толкова хубаво и еластино тесто ,че.. :mrgreen: ми се доплака,а се мислех за "месачка".. :oops: :roll:
Правих си шейкове,фрешове,дробих си орехите за баклава ,рязах си картофите на нещо като "пръчици" (по- скоро стана на дъгички) ..абе нямам думи ..Обожавам го!!
А, сача си е сач като сач...-Пукнат.. :( Още при закаляването ,веднага след като се похвалих тук отидох да го закаля..и той се пукна.Уж много внинавах ,бавно увеличавах температурата..ама..какво да се прави ,догодина пак. ;) нали си имам робот за утеха! ;)

Да са ви честити на всички подаръците и със здраве да си ги ползвате!! :drunk:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 8:40 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
biskvitka написа:
Алеко написа:
Ти за тия пари да не би да очакваше 130 грамова гланц хартия и цветни илюстрации? ;)

Всъщност, парите не са чак толкова малко :roll:.
Определено коричната цена (25 лв) не е чак толкова ниска, като се има предвид, че оригиналната книга може да се поръча от Амазон за 15 долара, а тя вероятно не е печатана на вестникарска хартия. Знам, че ще ми кажете, че там тиражите са многократно по-големи, което позволява по-високо качество на същата цена, но все пак...

Благодаря на Алеко за предоставената ми отстъпка при закупуване на книгата, чийто единствен недостатък нищихме досега.


Оригиналът го имаме в редакцията и мога да ви уверя, че хартията е подобна. Освен ниския тираж обаче трябва да прибавите и цената за превод. А пък ако си го поръчаш, с доставката пак толкова ще ти излезе, а и няма да имаш удоволствието да го четеш на български.

Всъщност, като се замисля... За какво й е на Двойно препечената тази книга? Тя хич не е начинаеща.

Лудетинко, колко е голямо туй чудо? Като прочетох какво може, направо ми се прищя и ние да си имаме такова. Ама мястото в куФнята ни е кът, къде ще го държа?


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 9:02 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Ами незнам колко е на Ludetina .. имаше в Техномаркет към 200 лв .. Аз имам подобен и си заема място ...Но не ми пречи да мечтая затова :

Моята мечта


Last edited by marabu on 30 Дек, 2005 9:06 pm Пет, edited 2 times in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 9:03 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Оригиналът го имаме в редакцията и мога да ви уверя, че хартията е подобна.
Гадни капиталисти (ония дето са печатали оригинала, де)! бих възкликнал преди 15 години.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 9:39 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
...Всъщност, като се замисля... За какво й е на Двойно препечената тази книга? Тя хич не е начинаеща.

Абе, друго си е човек да има определенията на различните техники на едно място. Пък и в тази книга научих как се използват пълноценно кухненските уреди и приспособления; аз, например, не се бях сещала да гоня из къщи малкия, екипирана с китайска цедка вместо шлем и точилка :mrgreen:

Алеко написа:
...Като прочетох какво може, направо ми се прищя и ние да си имаме такова. Ама мястото в куФнята ни е кът, къде ще го държа?

Нашият робот го държим в спалнята, заема доста място (беше в два кашона, едва успяхме да наблъскаме всичко в един).


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Дек, 2005 9:37 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
...
Нашият робот го държим в спалнята, ...


Тц, тц, тц! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 32 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB