Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:16 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 25 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Дек, 2005 8:30 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
В темата "Осмото изкуство" ludetina написа:
Тъй като става дума за "осмото изкуство" вчера гладах "Крилце или Кълка"(L`Aile ou la cuisse) със знаменития и неповторим Луи дьо Финес
не съм се смяла так от дълго време :D :D :D ,та мисълта ми е за една сцена от филма където трябва да му првят снимки как готви..Застава зад плота и пожелава да му пуснат музика за вдъхновение...прозвучава най- известната част от Вагнеровата опера "Валкирата"(или "Влкюрата", ако предпочитате) с характерните за него жестов е казва:

-Ама не това! Това е за дивеч,за голям дивеч, за...
-А за пилето от Брест, за морските дарове, трябва друго нещо!
-Намерете ми музика лека,душещипеща, фина, дозирана...
Добре де, нека някой да ми обясни какво толкова му харесвате на този смешник? Никога не съм го харесвал, нито по време на соц-а, когато нямаше много голям избор какво да се гледа в БГ, нито сега, когато сме се нагледали на холивудско и независимо кино. И за да не съм голословен, ще кажа какво не му харесвам. На първо място - играе по един и същи начин във всеки свой филм (някои наричат това стил). Много е лигав. Прекалено преиграва и ми стои изкуствен на екрана. Кои актьори ми харесват? Ал Пачино, Никълъс Кейдж, Робърт де Ниро, Джак Никълсън, Ерик Робъртс. Това са актьори, които могат да изиграят всякакъв образ и няма да са еднакви (за разлика от Луи).


Last edited by MR.LAZY on 29 Дек, 2005 11:21 am Чет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 26 Дек, 2005 8:59 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:roll: Ерик Робъртс.. :roll:

Принципно съм съгласна донякъде с казаното от теб ,но пропускаш важна подробност-Луи Дьо Финес е КоМедиен актьор..а гореспоменатите не наблягат много много на въпросния жанр..

Аз много харесвам Де Ниро ,но като се позамисля и неговите комедийни роли са сходни (горе долу)..на прима виста се сещам за Анализирай това,...Онова,Meet the Parents ,Showtime ..все играе някъкъв мафиот или ченге.. :roll: ролите са сходни изпълнението също..Просто намерили са "ролята " си това което най- много харесва на зрителите според типажа им..и така..печеливша формула така да се каже. Едвали има някой който ще твърди ,че всички филми на Луи Дьо Финес са хубави или пък на Де ниро или на Пачино..

Не ми се задълбава, нямам време сега.. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 12:19 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Улавянето, сготвянето и изяждането на храна са най-силният афродизиак.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 12:43 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ludetina написа:
...
И така обичате ли да слушате музика докато готвите и съобразявате ли се както героя на Финес с ястието ,което ще приготвяте?


Не се съобразявам с манджата, която готвя, но, когато съм сам вкъщи, си надувам уредбата. Най-често с БД, но понякога пускам и Бетовен или Пинк Флойд.

А г-н Мързеланко нищо не разбира от комедии, затова и не харесва Луи дьо Фюнес. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 9:23 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Louis Germain de Funes de Galarza
http://www.francevision.com/defunes.htm
http://www.francevision.com/defunes/defunesbio.htm

Who ever would have guessed that a fifty-year-old half-pint of Portuguese extraction would become France's King of Comedy? It certainly wasn't a case of overnight success. De Funes began his career in show business in the late 1930s as a jazz pianist. He only tried his hand at acting when he realized customers laughed every time he made a grimace. He enrolled in acting classes at a well known school and met several useful contacts, Daniel Gelin among them. But after a year de Funes gave up on the classes. He decided that improving his piano skills would be more to the point.
War time was hard on everyone in France but the early 1940’s did bring some joy into Louis de Funes’ life. On the 20th of April, 1943 he married his second (and last) wife, Jeanne Augustine Barthelemy de Maupassant, a descendent of Guy de Maupassant. She was the secretary for the music school where Louis went to improve his playing. She had fallen in love with with “the young man who played jazz like a god.” To court her, Louis took her to the clubs where he worked, playing until dawn on Paris’ left bank. He bought her dinner and champagne. Little did she know that every glass was deducted from his meager pay check.

http://www.imdb.com/name/nm0000086/bio


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 11:32 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
А г-н Мързеланко нищо не разбира от комедии, затова и не харесва Луи дьо Фюнес. :mrgreen:
Не чух само какво ти харесва в него. Може и да не разбирам от комедии, но определено правя разлика между майтап, шега и лигавене.

yosif написа:
He decided that improving his piano skills would be more to the point.
Да си беше останал пианист!

Само искам да кажа, че разпитах колегите и всички заявиха, че навремето им е бил смешен, но сега - категорично не. Така че чакам вашите коментари, какво му харесвате или не на дьо Фюнес.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 11:52 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Ами той не е смешен толкова, колкото е тъжен.
Освен това филмите му нищо не губят ако изключиш звука.

А колегите ти може би са свикнали на американския тертип комедии - много лафове и непременно смях от публика зад кадър, че да знаеш кога настава смешното.

Но въпросТ на вкусТ...
Аз пък трудно трая Джим Кери...


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 12:24 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
Ами той не е смешен толкова, колкото е тъжен.
Да, тъжно е да гледаш голям човек да се прави на глупак ;).

yosif написа:
А колегите ти може би са свикнали на американския тертип комедии - много лафове и непременно смях от публика зад кадър, че да знаеш кога настава смешното.
Говорим за кино, не за телевизия. Но така или иначе си подхванал въпроса, ще кажа само : "Приятели".

yosif написа:
Но въпросТ на вкусТ...
Аз пък трудно трая Джим Кери...
Той също е доста еднотипен, но изигра две силни комични роли (Маската и Айс Вентура 1) и една драматична (Мъж на луната).


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 12:33 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
В никакъв случай не бих казал, че ЛдФ се лигави. Вярно, във всеки филм играе почти еднакво, но точно това ми е смешно у него. Физиономиите му, жестовете му, походката. Само като го видя и вече се смея. За разлика от много други, той не се мъчи да бъде смешен, а просто е смешен.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 12:42 pm Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Ако можем да го сравняваме с някого това е Роуън Аткинсън( Черното влечуго, Мистър Бийн), ама ще вземеш да кажеш, че англичаните не разбират от хумор и тогаз ще стане една...

А иначе, я ми подскажи кой от другите може да изиграе симпатичен подлец, без да ровим кокалите на бай Чаплин, разбира се.
Щото съм чувал признания с половин уста на третата ракия, че... к'во му харесват на тоя маймунджулуците?!


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 12:50 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Мистър Бийн ми е досаден, но според мен ЛдФ е направо гениален. Но както каза вече Йосиф - въпрос на вкус.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 12:56 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
Ако можем да го сравняваме с някого това е Роуън Аткинсън( Черното влечуго, Мистър Бийн)
Да, сравнението е много точно.
yosif написа:
...ама ще вземеш да кажеш, че англичаните не разбират от хумор и тогаз ще стане една...
Определено хуморът им е...странен. Но виж имат редица приятни комедии като тази, която показаха вчера - "Истинска любов".
yosif написа:
А иначе, я ми подскажи кой от другите може да изиграе симпатичен подлец, без да ровим кокалите на бай Чаплин, разбира се.
Щото съм чувал признания с половин уста на третата ракия, че... к'во му харесват на тоя маймунджулуците?!
Ами това не е моя работа. За това плащат на продуценти, режисьори и персонал за кастинг. Аз, от гледна точка на зрител, мога да кажа дали избрания актьор ми е харесал или не. Все пак...Кръстьо Лафазанов.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 1:53 pm Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Никола Анастасов според мен, а "Истинска любов" - да! Ама комедия ли беше? ;) :lol:
Шегувам се.

Не е въпрос за спор, пък и... aut bene, aut nihil...


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2005 10:03 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Моите извинения към всички кулинари, харесващи въпросния господин. Тази вечер седнах с нагласата да гледам Зелева супа като един непредубеден зрител. Извинете ме, но такава тъпотия, просто няма думи как да я опиша. Единствената разлика беше, че ЛдФ бе доста поостарял в този филм. Не мога да го догледам. Сори.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 4:51 am Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Може би предпочиташ "Две сърдити старчета" с Джак Лемън и Уолтър Матау( които и IRL бяха дружки), да, там повече йеншън има. Обаче да ти река от къде е преписан...

Non french people may feel very disoriented by this movie... Its dialogs and background refer to a scaring rural France which disappeared a long time ago. Dialogs sound dumb ? There are... Character look ridiculous ? They are... The story is a nonsense ? sure. So, what makes this movie so interesting and well known in french cinema history ? well, as i said in the title it is a very rare tale about friendship, and also loneliness and fate. The two protagonists are old poor isolated countrymen close to death. They have lost everything (love, youth, illusions, hope) but themselves and their friendship. The world has changed too much... The movie was released as a stupid comedy (it has this reputation anyway). But it is a very sad movie and i often saw people crying during the film
...
It is my favourite movie with Louis de Funes next to "L'Aile ou la cuisse". He seems to be born for such a role playing a grumpy old man.
...
"La soupe aux choux" is more than all things, the story of the sincere friendship between two old men. Besides and in spite of rough discussions between them, this friendship remains complete and always sincere. It's necessary to precise that these old men are not farmers, but peasants, one was a well-sinker, the other a maker of sabots. It's also a mistake to believe that peasants are some resistant to change; this kind of mentality comes from old age, and it's true for everybody.
...
I have seen that film about fifty times at least, and I feel the need to see it again about three to four times a year. Each time I like it and never find it vulgar, because it's necessary to be highter than the apparent vulgarity of certain scenes. Never forget that everyone can, at a time in his life do some scenes like these, and we should not feel ashamed to do that, it's all and completely human. It's precisely what the film is, very human, and it explains the attachment we have for it.

Има ли за вас такива неща? приятелство, лоялност... въпреки всичко, което се случва?
Обобщавам, разбира се.
Може ли тази тъжна история да се разкаже, така че да не стане досадна, без простотиите? Или да питаме продуцентите...
Е, може да не ти харесва, то оттогава близо четвърт век, но замисли се, моля какво си броил - звуците или сълзите...
А бай Луи напъъъъъъъъълно ЗАКОННО си изглежда стар - това е предпоследният му филм - бил е на 68 години, а на следващата го коси инфаркт.
А, бе, за какво ви е тоя Интернет, като барем не се поразравяте както трябва...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 11:44 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Да, "Зелева супа" беше един странен филм. На пръв поглед тъп, но като се замисли човек, вижда много повече неща, които няма да повтарям, защото Йосиф ги е споменал вече.
Жалко, че тази вечер имам ангажимент и няма да мога да гледам "Глупакът".


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 11:49 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
Може би предпочиташ "Две сърдити старчета" с Джак Лемън и Уолтър Матау( които и IRL бяха дружки), да, там повече йеншън има. Обаче да ти река от къде е преписан....
Доста далечна аналогия, но да, повече ми харесва, пък и София Лорен изглежда много добре, върпеки възрастта си ;).

yosif написа:
Non french people may feel very disoriented by this movie...
Ха, точно така се чувствам като гледам филмите на ЛдФ. Виж с други френски филми и актьори не е така. Жан Рено (на когото се извинявам, че го пропуснах в първия си пост в тази тема) много добре стои и в комични роли и в драматични. Фернандел (голяма работа), Жан Пол Белмондо (още едно извинение), Ален Делон, Кристоф Ламбер (не съвсем французин)... Списъкът е дълъг, но Луи просто не го понасям. Ако да си комик е да правиш гримаси, то да беше станал клоун!!!
yosif написа:
А, бе, за какво ви е тоя Интернет, като барем не се поразравяте както трябва...
Тук вече не позна. Едва ли има човек в БГ, който да прекарва повече време в търсене в интернет от мен ;). Дори съм подготвил докторат на тема "Търсене и интернет". Пък и честно казано не ме интересува какво казват критиците за този или онзи филм. Интересува ме какво мисли редовия кулинар за ЛдФ и защо мисли така, а не иначе.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 4:04 pm Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
София Лорен... туй казвам и аз, де - повече йеншън. А "Сърдитите старчета е копиран 1:1 като сюжет и внушения. Е, правен е по американски - всичко добре смляно и... напълно политически коректен - никакви волни звуци, всички са прилично облечени и... така.
Освен това разбирам, че не си чукнал барем един линк, щото продължаваш да ми говориш със заклинания, а не с аргументи. Щеше барем да видиш, че не става въпрос за никакви критици, а за първите 4-5 мнения от един форум по повод филма - зрители, мистър, зри-те-ли.
Освен туй щеше да узнаеш, че нито Фернандел, нито Бурвил, нито Габен са се срамували да играят с тоя "палячо" и то още когато е бил във второстепенни роли и са имали възможност да го шитнат и да си изберат друг.
Отново казвам - въпрос на вкус.

А колкото до паяджината, е, ми аз съм отскоро, ама ако искаш може да те препитам набързо :lol:
Шегувам се.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 5:52 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:) Без да те нападам Лейзи ,но не мисля че си схванал съвсем посланието на филма..съгласна съм че на моменти "простотията" ми идваше малко нанагорно ,но ..внушението беше по важно ,на мен лично ми беше повечко тъжен от колкото смешен ,въпреки всичко ми хареса.Доста по различно от това ,което обикновенно сме свикнали да очакваме от филмите с участие на ЛдФ.

Аз лично го харесвам ,харесвам и Аткинсън,като малка харесвах и Бени Хил,..и познавам много хора ,които все още ги харесват.Предполагам ,че хора на които не се нравят гореспоменантите си падат повече по новите американски комедии тип Американски пай,Съседка за секс,Страшен филм....лошо няма хора всякъкви ,вкусове тоже. :roll: Нормално ми се вижда с времето вкусовете да се променят..да вземем за пример моя милост..само до преди 2 месеца Обожавах "От мястото на престъплението" ,но след като гледах последния сезон излъчен по НТВ ,ми се вижда вече изчерпан и плосък ,същото важи и за "Сексът и града" ,а за "Приятели" да не говорим :head:.Но това не означава ,че за времето си са били страхотни (имам предвид ,когато са започнали излъчването първите сезони) или дори революционни , по техен тертип се излюпват много доста по незначителни сериалчета.. ;) Та мисълта ми беше преди го/я харесвах сега не..не означава нищо ,след като въобще на даден етап нещо ,някой те е впечатлил значи е постигл целта си! 8)
Стилът на споменатия по горе Джим Кери, на моменти ме дразни..винаги прилича на човек със сериозни Отклонения.. :evil: ,но има и страхотни попадения :) ,така че се въздържам от крайни мнения ,никога незнаеш с какво може да те изненада някой филм ,актьор,режисьор...като стана дума за изненади..Кристоф Ламбер..???? кажи ми един филм с негово участие ,за който няма да съжалявам ,че съм си губила времето??Само като му видя мазната физиономия и ..получавам неприятни спазми в областа на стомаха.. :evil:

леле каква лекция..извинете ,падам си малко киноманка .. и като има тема за Кино не знам кога да спра.. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 6:47 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ludetina написа:
:) Без да те нападам Лейзи ,но не мисля че си схванал съвсем посланието на филма..
Не възприемам чуждите мнения като нападение. Колкото до посланието - нямах възможност да го схвана. Спрях да гледам филма на 20-та минута.
ludetina написа:
но ..внушението беше по важно ,на мен лично ми беше повечко тъжен от колкото смешен ,въпреки всичко ми хареса.Доста по различно от това ,което обикновенно сме свикнали да очакваме от филмите с участие на ЛдФ.
И защо трябва да оправдаме посредствената игра с посланието, което носи даден филм. Посланието е заслуга на сценариста и режисьора, не н актьорите.

ludetina написа:
Аз лично го харесвам ,харесвам и Аткинсън,като малка харесвах и Бени Хил,..и познавам много хора ,които все още ги харесват.Предполагам ,че хора на които не се нравят гореспоменантите си падат повече по новите американски комедии тип Американски пай,Съседка за секс,Страшен филм....лошо няма хора всякъкви ,вкусове тоже. :roll:
Хм, защо трябва да правим постоянно някакви сравнения тези харесвали това, онени - онова. Въпросът беше конкретен - КАКВО ХАРЕСВАТЕ ИЛИ НЕ В ЛдФ? Нашата дискусия започва да ми заприличва на спора с тъст ми, на когото като кажа, че по време на соц-а е било гадно, той веднага ме контрира с твърдението: "Я виж сега колко бедни хора има, как зле живеят пенсионерите и т.н." Казано с други думи - НЕКА ОСТАВИМ СРАВНЕНИЯТА и да се върнем на "таланта" на ЛдФ.

ludetina написа:
Нормално ми се вижда с времето вкусовете да се променят..
И преди, и сега не го харесвах. И тогава, и сега ми се вижда превзет (да не кажа лигав).

ludetina написа:
а за "Приятели" да не говорим :head:.
Виж тук не съм съгласен. Досега не ми се е случвало да гледам слаб епизод.

ludetina написа:
Кристоф Ламбер..???? кажи ми един филм с негово участие ,за който няма да съжалявам ,че съм си губила времето??Само като му видя мазната физиономия и ..получавам неприятни спазми в областа на стомаха.. :evil:
Шотландски боец...ха-ха-ха. Лошото е че заглавия не помня, но в един филм рязна главата на лошия с лява ръка. Колкото до мазната му физиономия, то тя се дължи на големия му (ах, какво подсъзнание ;)) диоптър късогледство.

ludetina написа:
леле каква лекция..извинете ,падам си малко киноманка .. и като има тема за Кино не знам кога да спра.. :twisted:
Ами давай смело, така или иначе разчовъркахме раната.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2005 9:09 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мисля, че е крайно време да направим една среща на форума.
Надявам се, че ще е много вълнуваща :twisted:
[hide] :pop: Искам да видя, дали на Мистър Л. ще му помогне черният колан, като го нападнете на живо :sumo: (извинявам се за сумиста, не видях актуално емотиконче)[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Дек, 2005 6:08 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Шотландски боец... :P :rthf: определно не смятам да поФтарям този филм..
Незнам дали е заради диоптъра ,но принципно не харесвам много от всепризнатите красавци в киното..освен К.Ламбер -Кевин Костнър,Л.Д.Каприо (не коментирам дали е талантлив или не..),Сийгал.. :puke: ,Том Круз,Джъд Лоу ,Райън Филипи..и още много сигурно ,но в момента не се сещам.. :oops:

Добре съгласна съм ,че се отклонихме от темата.Аз си признах ,че го харесвам ,харесвах го и като малка и сега, не ми е лигав нито мисля че преиграва..това е стилът му ,всеки има право на гледна точка и мнение..За сега не прочетох друго мнение против него освен твоето.. ;) :P


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 2:18 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
В темата "Домати по 8 лева" yosif написа:
... мога да си купя прясна сьомга
...
Гледай "Крилце или кълка" с твоя любимец, да видиш как се прави прясната сьомга :mrgreen:
E, какво, да не я е готвил ЛдФ? Пък и споменито от филма са ми съвсем пресни и нямаше нещо, с което да ме впечатли.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 8:32 pm Нед 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Във фабриката на ЛОШИЯ я пресоваха от някаква кафява каша, после я пръсваха с основния цвят и й поставяха петънцата.
Опаковка и - в МЕТРО :mrgreen:

П.П. От същата каша правеха марули, пилета, шунка, бе, к'вото затребе 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 11:00 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
Във фабриката на ЛОШИЯ я пресоваха от някаква кафява каша, после я пръсваха с основния цвят и й поставяха петънцата.
Опаковка и - в МЕТРО :mrgreen:

П.П. От същата каша правеха марули, пилета, шунка, бе, к'вото затребе 8)
Признавам, че идеята на филма не беше лоща, дори леко пророческа, но не ми харесва играта

П.П. Не съм казал, че ще си купя сьомгата от Метро ;).


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 25 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB