Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:05 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 
Message
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 05 Яну, 2006 8:41 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
В темата "Как се качва снимка" Алеко написа:
Господин М. отново доказа прякора си и се наложи друг да отговаря вместо него.


Стига, де. Бях на кошмарно пазаруване в Метро.


Last edited by MR.LAZY on 05 Яну, 2006 11:23 pm Чет, edited 2 times in total.

 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 05 Яну, 2006 8:55 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Стига, де. Бах на кошмарно пазаруване в Метро.


Тюх, как не сме се засекли! Аз излязох от там към 17:20. Ама хич не беше кошмарно, освен ако под "кошмарно" не разбираш кошмарно идваждане на кинти. :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 05 Яну, 2006 9:55 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Купихте ли нещо готино, я ни осветлете


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 05 Яну, 2006 11:34 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
Купихте ли нещо готино, я ни осветлете
Честно казано оставих купчина пари и нищо особено: почистващи препарати, козметика, българска тръстикова захар, най-интересното е кокосово мляко, на което Марабуто беше поставила снимка.

Алеко написа:
MR.LAZY написа:
Стига, де. Бах на кошмарно пазаруване в Метро.


Тюх, как не сме се засекли! Аз излязох от там към 17:20. Ама хич не беше кошмарно, освен ако под "кошмарно" не разбираш кошмарно идваждане на кинти. :mrgreen:
Хе-хе, май сме били по едно и също време. И аз си тръгнах около 17:10 от там. Кошмарно беше, защото загубих три часа, оставих сума ти пари и нито едно от тях не е глезотия. Накрая една служителка ме ядоса като поиска фактурата ми, за да прегледала количката ми за касови грешки. Аз естествено й теглих една и и казах, че ако иска да ме проверява, първо да викне управителя на магазина - така де, няма магазин в света, където да те проверяват след касовата зона. Деовйката само въздъхна, каза, че било за мое добро и си тръгна. Трябва да си браним правата.

Чакам с голямо нетърпение Kaufland, който познайте къде се строи! В Младост точно до Деница. Ура-а-а-а-а! И дано някой от мениджмънта им прочете това мнение, за да си вземат поука как да не се отнасят с Н.В. Клиента.


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 05 Яну, 2006 11:56 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Че какво мислиш ще е по различното ... Веригата може да е немска .. както Метро и Билла австрийска.. но хората са българи.. Ето това уважавам на немците.. За да продаваш в магазин ти трябва 3 години обучение .... И на тях им е криво .. но рядко някоя е показала.. А тук -просто нямам думи ..В повечето магазини не дай Боже да е по скъп.. се държат " Ти си ми длъжна "

За Кауфланд през 2007 г... ще отвори врати


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 06 Яну, 2006 10:57 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Всъщност Метро е немска, а не австрийска, но мениджмънтът е от Унгария, а човешкия ресурс от България, което е очаквано лоша комбинация.

Преди време един американец ми каза следното: "Ние сме тези които плащаме заплатите, на тези, които ни обслужват, а не техните работодатели". Явно, че докато не го осъзнаят, няма да се променят нещата. Турция, за която всички тук си мислим, че е в Ориента, отдавна са разбрали тази проста истина. Май Ориентът се поизместил на Запад. :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 10:11 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
MR.LAZY написа:
българска тръстикова захар


Има ли захарна тръстика в БГ... не бях чувал....

MR.LAZY написа:
Накрая една служителка ме ядоса като поиска фактурата ми, за да прегледала количката ми за касови грешки. Аз естествено й теглих една и и казах, че ако иска да ме проверява, първо да викне управителя на магазина - така де, няма магазин в света, където да те проверяват след касовата зона. Девойката само въздъхна, каза, че било за мое добро и си тръгна. Трябва да си браним правата.


Не мисля, че са ти нарушени правата... просто хората си гледат работата и ако нещо е било пропуснато да ти се маркира или са маркирали неща дето не са зе теб... просто не ти се е случвало... мисля, че ако ти се случи...ще си промениш мнението...
А що се отнася до останалите вериги магазини, не мисля, че ще е по-различно...може би ние не сме свикнали да бъдем обслужвани, не мислиш ли?
Да не коментирам, че между Унгария и БГ има известна разлика в мисленето...за някои неща още не сме дорасли...
Аз пазарувах на 30-ти във вашето Метро (на Цариградско)... и беше много приятно, въпреки, че беше фул и дори чакаха на опашка за колички...
Изобщо, като си отишъл да пазаруваш, защо после се хабиш за парите, които си похарчил... както е казал Бай Ганьо: "Имал си пари, дал си ги..."


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 10:30 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз не съм Мързеланко , но ще отговоря..има вече българска тръстикова захар..не онази оцветената..,но не мога да се сетя марката, опаковката е една зеленикаво -кафява и като цена е нещо средно между "оцветената" и унгарскта и аз се снабдих с нея ,но още не ми се е случило да я ползвам, затова отзиви не мога да дам. :-?
Колкото до отношението.. :roll: безобразно е навсякъде ,но аз и какви "клиенти" съм виждала..лелеле :oops: да те хване срам ,че сте от един и същи вид..
Лейзи ,не се гневи толкова..на теб случвало ли ти се да си излизаш от магазина с пиле ,за което си платил, но не си купил?Или пък с една тава за пай, а си платил 2? На мен да ,от "любимияТ" ми магазин "Европа".. :mrgreen: А в него много често име "джобят" на излизане, защтото съм с голяма дамска чанта и явно им се вижда подозрително ..мога да изнеса магазина, явно.. :roll: :evil: Така ,че споко...


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 10:48 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Reserve написа:
MR.LAZY написа:
българска тръстикова захар


Има ли захарна тръстика в БГ... не бях чувал....
За тръстика не знам, но продават една, която каза Лудетина, не е оцветена, под марката Крина, ако не се лъжа.

Reserve написа:
Изобщо, като си отишъл да пазаруваш, защо после се хабиш за парите, които си похарчил... както е казал Бай Ганьо: "Имал си пари, дал си ги..."
Да ти кажа пазарувам в Метро от мизерия, за да спестя някоя стотинка, не защото ми е готино да се държат с мен като с престъпник.

ludetina написа:
Лейзи ,не се гневи толкова..на теб случвало ли ти се да си излизаш от магазина с пиле ,за което си платил, но не си купил?Или пък с една тава за пай, а си платил 2? На мен да ,от "любимияТ" ми магазин "Европа".. :mrgreen: А в него много често име "джобят" на излизане, защтото съм с голяма дамска чанта и явно им се вижда подозрително ..мога да изнеса магазина, явно.. :roll: :evil: Така ,че споко...
Мисля, че трябва да правим разлика между Калофер и Калифорния както казва сенсея. Аз съм клиент и никой няма права право да ме джоби или проверява, ако не искам. А, че нямат право да ти джобят чантата е ясно, няма закон по който да го направят, освен ако не са те засекли с камера, че крадеш, но дори тогава е под въпрос, доколко им е в правата да ти бъркат в чантата (има органи на реда за тази работа). Пък и заради изказвания като вашите търпим още този тормоз от страна на търговците. Явно нито Резерве, нито Лудетина са пазрували в "бели страни" и затова не могат да разберат за какво става въпрос. Нека Алеко, дето е живял доста по чужбината и бил тук и там, да каже с ръка на сърцето има ли някъде такова отношение към клиента както у БГ-то.


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 11:45 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Има, как да няма! Даже и по-зле може да е, като примерно камери в пробните кабинки в магазините за дрехи (после филмчетата се появяват в интернет :mrgreen: ). И в Германия ми се е случвало да ме помолят учтиво да отворя торбата, че да видят какво има вътре. Или пък съм виждал да отвеждат жени нанякъде да ги преджобят. Крадци има навсякъде, та затова и контролът е бая затегнат.

А иначе отношението на продавачите, консултантите и пр. обслужващ персонал в магазините не е много по-добро от тук. И там можеш да попаднеш на мадами, които те гледат на кръв, защото си се осмелил да попиташ нещо. Или пък някакъв некадърник да се опитва да ти обясни предимствата на някаква джаджа, ама и той не знае тя изобщо за какво служи.

Единствените добри търговци съм виждал в Хонгконг. Влизаш в магазин и те посрещат с въпроса "Кока-кола или чай, съЛ?" Освен това можеш да се пазариш за цената, което тук в обикновен дюкян не е възможно.


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 12:46 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
И в Германия ми се е случвало да ме помолят учтиво да отворя торбата, че да видят какво има вътре.
Открийте 10-те разлики. ;)

В Германия съм попадал на неучтиви служители само в държавни учреждения като Дойче Бан, където някакви чичковци говорещи само на немски ми се караха нещо, докато се опитвах да разбера как да си купя билет (системата там е доста сложна).

Да те посрещнат с усмивка в магазин се случва толкова често, колкото тук да те посрещнат в кофти настроение. Имам впечатление за Берлин, Мюнхен, Лауинген (малко градче, колкото Айтос да речем), Щутгарт и куп китни градчета из провинцията. А, от Кауфланд съм направо впечатлен. Има огромни табели на няколко езика, в които пише какви мерки се предприемат срещу кражби (електронно наблюдение, задържане на нарушителя до идване на полиция и прочее) и всеки си прави сметката и влизащ в магазина, може и натоварен като тибетски бик и никой, не ти проверява торбите (освен ако не си гепил нещо :mrgreen:). Ей за тия простички неща говоря.

Друго, което се случва редовно в Метро тук, в най-пиковоте часове, служители кръжат с електрокари и зареждат стока, а когато не вършат това, си приказват и е абсурд да получиш адекватна консултация. Никога няма да забравя на един въпрос за техническите параметри на един хладинк, служителят учудено ме погледна и попита какви пък толкова параметри ми се е приискало да науча. Такива ми ти работи.

Виж в Греция е малко по-различно, но пак са светлинни години напред в ослужването.

Единствено в Хит може би малко се опитват (и донякъде успяват) да приложат изпитания модел.

П.П. Колкото до камерите в кабинките, си спомням един познат, работил в Метро-1 като охрана, как се хвалеше, че по цял ден зяпали мадамите как се преобличат.


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 1:31 pm Пон 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Ми, изпей го приятелчето си, то по принцип на тия монитори би трябвало да са жени. Може да се намери някоя оправна да изклати МЕТРО за една нова колица... По извънсъдебно, де...


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 2:52 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Минаха партизанските години... Но като меря нещо, винаги имам едно на ум.


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 3:06 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Е какво да кажем и за самите немци особенно сегашното поколение, което е разглезено.. Не споменавам как банда тинейджери влизат в H&M и след тях погром изобщо не смятат, че трябва да закачат дреха обратно...но естественно, че има и в Америка сигурно неучитиви продавачи.. все пак сме хора (два крака две ръце) .... Но в ex-соц страни все още има неизкоренно съзнанието.... та това са мойте "5 копейки" по темата...


 Profile  
 
 Рецепта: Общи приказки
Сготвено на: 09 Яну, 2006 3:13 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Никой не казва, че за Запад нещата са перфектни, но точно затова сега ние сме в идеалната позиция да се поучим от техния опти и от техните грешки. На практика се оказва, че каквото дойде у нас, набързо се побългарява. Ето, дори думата побългарявам е с отрицателен заряд.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB