Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:09 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 29 Яну, 2006 5:08 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
В темата ""Кондрос", село Черноморец" yosif написа:
П.П. На никого досега не съм похвалил тези калмари, защото навремето така похвалих пушените шпроти и сега трудно си намирам от това превъзходно мезе за коняк :mrgreen:


Пушени шпроти - мезе за коняк? Ти ме уби!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Яну, 2006 9:17 pm Нед 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Гле'й с'Я...

Аз мнооооого се доверявам на братушките в това отношение и ниииикога не са ме разочаровали.

Та четях едно време по разните му там йеншъни - геолози, ловци и прочие - всички кътаха за последната прощална вечер алкохол и мезе. Ама дълбоко скрито и заветно, така да се каже.
Та. Прощалният комплект е: коняк и пушени шпроти или рол-мопс - туй е маринована селда или херинга по европейскому - завита на рулца - има ги по суперите в пластмасови кофички с капак.

На мен по ми вървят шпротите. Но си намерете латвийска или полска консерва - черен етикет, че нашите и те взеха да затварят, ама е едра цаца и няма нищо общо с истината...

Пак сА издадох... :mrgreen:

П.П. Конакът да е български. То Преславска Плиска 0.5 е голям дефицит, но Поморийските 0.7 - червен, зелен, син етикет са превъзходни. Също 0.5 на Поморие, но доставчикът трябва да е читав, щото взеха пак да го ментосват.
Синия Бич да си го пият поляците и македонците - 'ладен - той по технология има 30% спирт, пък сега сигурно има само 30% дестилат и много сладни.
Метаксите са много сладки, виж имаше един албански 0.5 - със сламки украсено шишето - той бива. И хърватските коняци биват - Виняк им е заглавието най-общо.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2006 12:12 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Абе, нещо не ми се връзва риба с коняк, пък ако ще и патагонски да е. А и на руснаците относно пиенето нямам голяма вяра, освен за водка със сельодка. Е, може и с черен хайвер, ама да е Белуга! :mrgreen:

Иначе хора, които пият дезодоранти, някак си не ми вдъхват много доверие.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2006 12:37 am Пон 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Става дума за пиячи, не за пияници.
Пък и какво лошо в дезодорантите - чист спирт.
Като си помисля по селата какви плодови бъркочи жулят, че и от компоти и сладка всякакви.
Добре, че джибровицата не може да се сбърка, ама плодовите... някои направо лъхат на разтворител.

А за водката сте прав - изключително вредно питие - както и всички житни спиртове - фузелови масла - дето мътнее от тях самогона, та се налага да ги карат водките до припадък през промишлените инсталации, докле достигнат някаква степен на безвредност. Уискитата - тоже - ако не минат през кюмюра или поне през горени бъчви - са жива смърт. Хеле да не отварям лаф за царевичните ракии - бърбън им викат - то чист ром по принцип, ама ромът поне е само от захар, а в бърбъна пак неозахарените нишестета правят фузелови масла - една отрова, за която черният дроб няма верига за разграждане, а той има близо 3000 вериги за различни отрови - толкова поне доФторите са установили, включително отделна за аналгина, макар той да си е жива синтетика и как ли еволюцията го е предвидила, та го е заложила в дроба?!
Разните там оризови ракии просто без коментар - колко сватби са избили досега в Индия и наоколо...

Пийте си гроздови ракии или поне държавните ментета дестилат + спирт + есенция, а най-добре винени дестилати - коняци.

А и мента и мастика и разни подобни бъркочи са вполне читави - също чист спирт и боички.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2006 2:42 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ееее, тук съвсем се отнесе вече! Как можа да набедиш любимите ми царевични уискита така? Та ако са наистина толкоз отровни, половин Америка да е измряла бе!


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2006 3:14 pm Пон 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Колко пият те, бре?! 2-3 по 28 върху лед!

Пък и който от колегите по НАТО-то опита наш'т скоросмъртница деклЯрира, че повеке няма да близне Виски :mrgreen:

Накараха военните магазини да им зареждат сръбска ракия, че там наш'та не се е прочула още...

Хайде, де! :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Яну, 2006 9:58 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
Алеко написа:
Ееее, тук съвсем се отнесе вече! Как можа да набедиш любимите ми царевични уискита така? Та ако са наистина толкоз отровни, половин Америка да е измряла бе!


Напълно подкрепям Алеко! "Вискито си е виски"... ечемичен или царевичен малц, отлежал в дъбова бъчва...това си е живо лекарство за всякакви болести.
Да, има доста измишльотини на пазара и "yosif" е прав за различните видове алкохолни изпълнения, но...
Пил съм доста неща, приготвени в домашна обстановка, и много от тях са били доста добри... пъпешова ракия, например...
За коняка...хм, имах проблеми с дробчето преди доста години, точно от съни и то от старото, супер истинско...
Не, не... вискито си е виски!
Бърбъна...ами то си е виски!
Сега, ако го разреждаш с бира, както го правят ония "натовци"... това вече е друга тема, мисля...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB