Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:58 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 68 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3
Message
Сготвено на: 05 Яну, 2007 12:32 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
И аз това викам, едно прозоречно стъкло да няма къде човек да изхвърли!


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Яну, 2007 2:34 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Варианти за стъклата има няколко:
1. Правиш си парник на село (или в апартамента);
2. Рисуваш върху тях с бои за стъклописи и продаваш произведенията си на чужденци;
3. Ако си голям спец или са ти потрошени стъклата, правиш витражи и ги продаваш още по-скъпо.

На прима виста се сещам само за това...


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Яну, 2007 2:54 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
4. Оглеждаш улиците за циганин с каруца, караш го да ти покаже разрешителното си за влизане в буклучарника и после се пазариш за цената да ти откара стъклото.

5. Намираш район със стари контейнери за неразделен боклук и си закарваш/занасяш стъклото там.

6. Ставаш в малките нощни часове и по пантофи / да не вдигаш шум / занасяш стъклото и го подпираш на някой от новите контейнери. През цялото време се оглеждаш и ослушваш внимателно.

Това от мен на прима виста. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Яну, 2007 4:05 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
7. Взимаш чук и го правиш на сол, която изсипваш вече с чиста съвест в "стъкленото" иглу.

8. Отиваш в БГ-Мама и задаваш въпроса "Какво да правя с прозоречно стъкло?". Ще получиш десетки предложения.

9. Пак там се оплакваш, че са те прецакали властите, че ЕС ти е виновен и т.н. Веднага се сформира инициативен комитет за защита на изхвърлящите прозоречно стъкло.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 6:35 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Искам да изхвърля едни стари батерии. На тях има картинка - задраскано кошче за боклук.
Къде да ги изхвърля? При нас няма задраскани кошчета :P


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 7:32 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
biskvitka написа:
Искам да изхвърля едни стари батерии. На тях има картинка - задраскано кошче за боклук.
Къде да ги изхвърля? При нас няма задраскани кошчета :P

Изхвърли ги в един красив нов жълт контейнер, който видях в Банишора - на него пишеше "Метал, хартия, пластмаса и др." :mrgreen: До него се мъдреше един син "Стъкло", но той не ти върши работа.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 8:10 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Това с батериите е наистина проблем! В Германия всички дюкяни, продаващи баКтерии, са длъжни да приемат стари такива и после да ги предават за рециклиране. И така там във всяко магазинче за ел. части и електроника, по бензиностанции и на други места има специални кутии, където потребителят с чиста съвест може да си пусне баКтерийката.

При нас такова жУвотно още няма, ама може би министър Чакъров ще се сети и за това, след като въведе еко-такса за електрическите уреди.

Друг проблем са и лЮкарствата с изтекъл срок. Пак в Германия на аптеките е вменено задължението да ги приемат от клиентите и да ги предават за безопасно унищожаване.

Тук всеки си хвърля медикаментите в общия боклЮк и разни циганета се надрусват яко с коктейл от аспирин, антибиотик, антибебе, антидрисък и други такива.

---

Много ме е яд на тия от ЕКОПАК! Преди десетина дни пред редакцията ни грейнаха три чисто нови контейнера за разделно събиране. И тъкмо научих част от колегите да събираме пластмаси, фолиа и хАртия отделно, тия взеха, че махнаха кофите! Сега вече мотивацията на колегите ми съвсем изчезна. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 8:41 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
to4ica написа:
Изхвърли ги в един красив нов жълт контейнер, който видях в Банишора - на него пишеше "Метал, хартия, пластмаса и др." :mrgreen: До него се мъдреше един син "Стъкло", но той не ти върши работа.


Точно такива два контейнера се появиха на по-главната улица до нас. Другите между кооперацийте са си старите.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 10:39 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
IPA написа:
Точно такива два контейнера се появиха на по-главната улица до нас. Другите между кооперацийте са си старите.

Преполагам такова разделно събиране е с цел после тези, които наистина разделят отпадъците, да не се порязват случайно на стъкло. Друг смисъл не виждам.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Яну, 2007 8:28 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Много ме е яд на тия от ЕКОПАК! Преди десетина дни пред редакцията ни грейнаха три чисто нови контейнера за разделно събиране. И тъкмо научих част от колегите да събираме пластмаси, фолиа и хАртия отделно, тия взеха, че махнаха кофите! Сега вече мотивацията на колегите ми съвсем изчезна. :evil:
Предполагам, че от Екопак са ги преместили на главната пред Ипата. :mrgreen:

Аз откога ви рева, че у нас тече псевдокампания за разделно събиране, а вие се опитвате да ме убедите в обратното. Докато не видя до всяка двойка (тройка) "нормални" кофи за боклук, разноцветна тройка, отказвам да събирам разделно. Достатъчно събирах като луд толкова време без никой да ми прави кампании, за да се правя сега на европеец, когато някой си усвоява някакви пари, а кофите циркулират по различни места на софия :twisted:.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Яну, 2007 12:08 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Не знам защо са тия сложнотии у нас, явно пак ще откриваме топлата вода.

В Щатите като се отделят битовите отпадъци, останалите се делят на две - хартия и друго. Другото включва пластмаси, метали и стъкло. Това се кара в едно предприятие, където се разделя чрез топлинен процес. Пластмасата се топи при най-ниска температура, след това метали и накрая стъкло.
Всичко се рециклира.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2007 2:34 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ето нещо интересно по темата от днешния "Дневник".

Щрак!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2007 4:18 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Само така - рециклирана хартия :claq: Имам две прекрасни издания на нобелиста Имре Кертеш на кафява рециклирана хартия, завързана с екологично конопено канапче, много са красиви. Изглежда става мода и в книгоиздаването. Обаче не се бях замисляла за вредните емисии при рециклирането... то тая верига край няма :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2007 5:11 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Едно време в Ингилизия най-красивите (според мен) канцеларски хартиени потреби бяха от рециклирана хартия:)...
От линка на Алеко ме поразтрвожи друго...как си представяте СОС и боклукджийските фирми да се лишат от такса смет, а? Нашата е трицифрена, например. Кой от ония е луд да си отреже такъв източник на парици? :evil:
Инак ние хартията (вестници и списания) я оставяме встрани от кофите, за хората, които събират и носят в пунктовете за рециклиране.
И мда, при нас още няма пукнато иглу, къщичка или друга цветна кофа...


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2007 5:51 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Няколко сутрини вече ми се случва да мъкна на сумати разстояние разделения боклук, че до блока още нямаме контейнери и да завара жълтата кофа преливаща а от зеления контейнер да стърчи гърло на бутилка и с псувня хвърлям в общата кофа всичко.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2007 6:18 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Мдам, както казах, усвояват се едни пари, а ние баламите разделяме боклука...


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2008 7:56 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
MR.LAZY написа:
... От скоро си имаме малка фермичка за червен калифорнийски червей и част от органичния оптпадък ще отива за прехраната на трите (засега) домашни любимци.

Това го прочетох днес 19.11.2008 г. Извинявай, ама досега не знаех, че си падаш по червения калифорнийски червей... и да не ми кажеш?!?!


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2008 10:25 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Отдавна ги уморихме. А, ги имаме от една тор, дето ми даде преди време.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 68 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB