Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:24 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 70 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 27 Фев, 2006 10:57 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Някой знае ли нещо за томболата, организирана от "Рийдърс дайджест"? Това, което намерих в нета е доста оскъдна информация ([google]рийдърс дайджест томбола[/google]).

За тези, които се чудят за какво говоря, ще поясня. В събота получих в пощенската си кутия писмо от "Рийдърс дайджест", на което имаше печат "Строго конфиденциално" , а адресатът беше "Живеещщият еди-къде си".

С две думи в писмото ми предлагат да участвам в томбола за 60 хилядарки, че съм преминал първите два етапа (селектиране на адреси, изготвяне на документи) на томболата и че тя не е обвързана с покупка. Единственото, което трябва да направя е да изпратя обратно, попълнените от мен документи, които ще получа по-късно, в определен срок. Веднага ми замириса на някаква шашма, но от друга страна, това издателство е световно известно.

Та, някой, ако знае нещо по случая, моля, да сподели.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 12:13 am Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Дай на мен аз ще участвам :)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 10:28 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Сигурно и аз ще участвам, но много внимателно ще чета условията за участие.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 5:30 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
! На мен ми мирише на измама. Никой не дава пари току тъй, още повече 60 хилядарки. Аз изхвърлих писмото на жена ми в боклука. Колкото до това колко лесно се дават пари, аз съм най - добрият пример. Имах застраховка живот в АIG life, сваляха ми звезди от небето докато не ме бутна кола. Понеже точно в този момент трябвяше да внасям поредната вноска, жена ми тегли заем да я внесе, вместо да даде парите за лечението ми! Пари видях през крив макарон. Всичко се оказа една голяма измама! Даже и застрахователните агенти останах изненадани. Но какво са криви те! Тях ги обучават да пробутват застраховки и те искрено вярват в качествата на продукта, който продават. Технологията е : омайват те, като ти свалят звезди от небето, Поднасят ти финансов документ за разписване и чак като ти всемат парите ти носят полицата. Всичко обаче е така написано, че даже и да четеш много внимателно, пак може да не се усетиш. А като те бутне кола вече е много късно. Тогава разбираш какво богато погребение е могла да ти спретне жена ти, но само !!! , ако се е обадила незабавно в компанията или какви проценти би получил, ако вместо строшен крак, прешлен, комоцио, траино луксирана става и 291 дни болнични, беше получил слепота или ампутация на ниво бедро!!! :evil:
Не им вярвайте на тези гадове! И си дръжте парите в банка или под дюшека, за да са ви подръка, ако да не дава Господ, ви се случи нещо.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 5:30 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Участвайте, щом лелеете за спам!


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 5:48 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Участвайте, щом лелеете за спам!
Мен офлайн спама не ме плаши. Пък и Рийдърс дайджест са голяма компания, едва ли биха си развалили имиджа със спам.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 7:03 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Юли, 2005 9:52 am Чет
Мнения: 98
Location: Варна
Днес в един вътрешен форум аз поставих същия въпрос и ето какво ми отговориха:
http://xdata.gateway.bg/htmls/read_news.htm?id=6888


в. 24 часа: Фирма върти бизнес с лични данни
21 Юни 2005 12:00

20 000 души са получили на домашните адреси лични писма, че имат шанс да участват в томбола с награда от 60 хил. лв., както и за 103 по-малки за 73 хил. лв. Това не е предизборната лотария, а кампания за утвърждаване на щатското издателство "Рийдърс дайджест" у нас. Фирма "Марксман" е дала адресите и имената на нищо неподозирашите щастливци. Проверка на "24 часа" в Комисията за защита на личните данни показа, че "Марксман" не е регистрирана като администратор. В указанията обаче се твърди, че тя е администратор на лични данни, без да ги прехвърля на издателството. Пише, че организирането на томболата е при " стриктно спазване на закона за защита на личните данни". "Марксман" не е искала разрешение да трансферира имена и адреси за нуждите на томболата на "Рийдърс дайджест". Комисията посъветва всички потърпевши да подадат жалби, за да образува проверка по случая. "Ние организираме кампанията за томболата на база на адреси и имена, които сме придобили при предишни кампании и промоции", обясниха от "Марксман". Фирмата декларира, че никога повече няма да ползва лични данни, ако гражданите заявят, че не желаят да участват. Те не ги предоставяли на издателството, а ги обработвали от негово име. "Такива томболи се правят във всички страни. Подготвяме влизането на "Рий-дърс дайджест" в Бълга- рия , казаха от издателството. За да участват във финала за големите награди, получилите писма трябва да попълнят изпратените им талони. Ако го сторят до 14 дни, имат допълнителни награди - книгата "Открийте чудесата на света". Те ще могат 10 дни да я разглеждат и ако я харесат, да я купят срещу 30 лв. Имат право обаче и да я върнат. Щастливците били избрани по произволен признак от случайна извадка. Домашните адреси взели от публични регистри


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 7:16 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Алеко написа:
Участвайте, щом лелеете за спам!
Мен офлайн спама не ме плаши. Пък и Рийдърс дайджест са голяма компания, едва ли биха си развалили имиджа със спам.


И сектата на Муун е голяма компания, ама пак не се слави с много добър имидж. РД освен това отдавна не са това, което са били едно време. Още някъде в средата на 80-те стават проводници на една доста крайно дясна политическа мисъл в Америка. В Германия и много страни от Западна Европа ги гледат с доста подозрение.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 7:29 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
РД освен това отдавна не са това, което са били едно време. Още някъде в средата на 80-те стават проводници на една доста крайно дясна политическа мисъл в Америка. В Германия и много страни от Западна Европа ги гледат с доста подозрение.
Това не го знаех. В нета четох, че Дими Паница е работил в РД до 1994 година и реших, че все пак положението не е чак толкова зле.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 8:34 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Паница работеше там, по-точно в парижкия офис, и прокарваше антикомунистическа пропаганда в страните от Източна Европа. Но тези времена отминаха, слава Богу, и РД вече стана ненужен в предишната си форма.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2006 8:27 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
...и РД вече стана ненужен в предишната си форма.
От реклмата, която тече по телевизията, разбирам, че ще продават научно-популярна литература. Ква-а-а-к :P.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Мар, 2006 4:05 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Да де, те на пропагандата й викат научно-популярна литература, както едно време на едни по-специални филмчета им викахме научно-популярни. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Сеп, 2006 4:10 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Получихте ли вече пликове с ключове в тях?


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Сеп, 2006 5:49 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
И ключът е за средната кола, нали? :mrgreen: :lol: :lol:
Що не четеш БГ-мама, отдавна беше разискан този въпрос.

Който иска, да си дава данните на Сульо и Пульо, ама на мене ми трябва по-голяма въдичка, отколкото някакви си мижави 60 000 и пършива кола! :P
А какви спамове правят хората в чужбина, ееееех! Едни англичани чак чек за 1 000 000 марки (тогава) ми бяха пратили, че не се хванах, пък вие ще се продадете толкова лесно ли? :lol:

Между другото, ако книгите им са с подобно съдържание като енциклопедиите на ИК Труд, мнооооого благодаря! :evil: :evil: :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Сеп, 2006 8:22 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Радост написа:
Що не четеш БГ-мама, отдавна беше разискан този въпрос.
Защото темата е тук, а не мога да накарам всички, които четат тук да четат и при мамите. Пък и като напишеш "[google]Рийдърс дайджест[/google]" в Гуглето се появява тази тема на първо място и нормално да държим хората в час.

Радост написа:
Който иска, да си дава данните на Сульо и Пульо, ама на мене ми трябва по-голяма въдичка, отколкото някакви си мижави 60 000 и пършива кола! :P
Е, какво толкова, най-много да получаваш последните каталози на фирмата.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Сеп, 2006 9:09 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
MR.LAZY написа:
Е, какво толкова, най-много да получаваш последните каталози на фирмата.


Дали? :-?
С трите имена, точен адрес и ЕГН много неща могат да се направят... :roll:

Мене лично страшно ме издразни фактът, че такива писма бяха пуснати наред и то само на реални адреси. Теориите за предишни контакти или случайно налучкване на адресите са просто смешни! Тревожен е фактът, че всеки може да получи достъп до такава информация незнайно откъде!
Един пример - преди години, току-що нанесли се в ново жилище, съпругът ми получава каталог на Хоум шопинг на новия адрес, който не фигурира никъде другаде, освен в една молба за кредит в една банка. Даже по адресна регистрация се водеше още на стария адрес. Не е ли притеснителен фактът, че служебни лица си позволяват да злоупотребяват с лични данни на хората? А какво оствава за никому неизвестни фирми и организации?
Не, че не могат винаги да получат това, което търсят, но поне АЗ да не им го предоставям доброволно. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Сеп, 2006 7:13 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Прочетох много внимателно цялата бумащина в червения плик и после всичко отиде в кофата за хартия! Толкоз по въпроса от мен!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Сеп, 2006 10:43 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Добре, де, какво точно те притесни? Аз нямам нерви да изчета всичко.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Сеп, 2006 10:47 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Юли, 2006 2:01 pm Чет
Мнения: 20
Location: Сливен
На мен за втори път ми изпращат инфо.
Преди няколко месеца бяха изпратели някакви листовки, прочетох ги и след това ги изхвърлих.
Този път изобщо не си направих труда да ги чета, направо ги изхвърлих. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Сеп, 2006 11:41 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Освен Радост, не прочетох друг да е споделил притесненията си. Такъв тип маркетинг правят повечето печатни издания, така че: КОЕ ВИ ПРИТЕСНЯВА?

Не се изисква покупка на продукт, изискват се данни, които да докажат, че вие сте този, за когото се представяте. БТВ покрай откриването на Кауфланд, толкова много хора си предоставиха личните данни и то на видимо място, но никой не рева, та затова ми е чудно, какво е по-различното в случая :roll:.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Сеп, 2006 6:36 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
... БТВ покрай откриването на Кауфланд, толкова много хора си предоставиха личните данни и то на видимо място, но никой не рева, ...


Че кой им е виновен? А за Реадерс Дигест - в толкова подобни томболи в Германия съм участвал, че вече не мога да ги изброя. Всички ти обещават едва ли не, че вече си спечелил, а просто ти искат адреса. Тези адреси за какво са им, мислиш? Да ти пращат непрекъснато спам и да ги продават на други фирми, които също да те заливат с глупости. Защо да се пълни моето кошче за боклук? Неприемайки спама, действам и екологично.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Сеп, 2006 6:34 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Тези адреси за какво са им, мислиш? Да ти пращат непрекъснато спам и да ги продават на други фирми, които също да те заливат с глупости.
Това категорично не го вярвам. Вие да не би да продавате адресите на вашите абонати (клиенти)/членове на Маги клуб? Все пак това са Реадерс Дигест, а не вестник Шок.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2006 6:46 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ние не продаваме адреси, защото сме сериозна фирма! Не бих казал същото за ПР-агенцията, която организира томболата на РД.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2006 12:48 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Апр, 2006 3:41 pm Чет
Мнения: 83
Изчетох всичко, което ми изпратиха от Рийдърс.После поръчах книгата и пуснах плика в пощата .Сега си чета енциклопедията и съм много доволна.За мен тя няма нищо общо с тия енциклопедии, които се разпространяват от" Труд".


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Сеп, 2006 10:05 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Бухтичке, ако спечелиш, да не забравиш да почерпиш. :lol:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 70 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB