Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:20 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Мар, 2006 9:19 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Юли, 2005 9:52 am Чет
Мнения: 98
Location: Варна
Питам ви, защото от детството си имам спомен за маминка ми, която си беше цял живот домакиня, че всеки ден готвеше поне по 4-5 часа, понякога и повече. А аз през седмицата не отделям повече от час-час и половина дневно на активни кулинарни занимания. Времеемките рецепти просто съм ги оставила за "специални случаи". При вас как е ?


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2006 11:38 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И при нас е така. Като малко по-оправен в куФнята 8) , аз и без това готвя по-чевръсто от ЗМ, но това е просто, защото по-бърже кълцам лук и чесън примерно. Ама ако става дума за белене на картофи, нямам ли белачка, ги правя на кубчета и губя много време докато ги издялкам.

Та през седмицата готвя най-много за час, час и половина на вечер. Буля се мотка по два-три часа в кухнята.

А при специални случаи, или в събота и неделя се готви разточително, бавно, с цигарка и чаша винце.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2006 12:48 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Зависи от настроението и организацията. Проблема ми е че по време на готвенето ..се сещам че съм искала да направя още 3 рецпети и когато започна и тях и то си отиде деня:) Иначе когаотсе стегна и си разпределя правилно време към 2 часа само (без да броя примерно втасването на тесто и т.н) . Най добрата организация е да си подготвя нещата предварително да си залепя пред мен на стената рецпетата ..всичките продутки нарязани измити и след 1 час е готова вечерята(обяд)... Но многоо често организацията липсва :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2006 6:19 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Както се случи. :P

Ако имам време - мога да си позволя разни дълги и сложни неща, ако нямам - скарата понякога спасява положението, в най-тежките случаи - поръчка по телефона. :mrgreen:

За по-специални поводи предварително се планира време, и както Марабу писа - списък и продукти.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2006 9:14 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Зависи от настроението ми. Ако искам да готвя, време винаги ще се намери ;)

Днес приготвих обяда (същото ядоха и за вечеря :oops:) за 20 мин, но ми се е случвало да се мотая в кухнята с часове.

Ако много ми се иска да направя нещо, което отнеме повече време, но имам да върша и други важни неща, правя нещото два-три дни (ден първи - блатове, ден втори - крем и сглобяване, ден трети - папкане). Или просто ставам в 6.30 :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2006 11:27 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Готвенето е наистина вдъхновение, колкото и банално да звучи. Понякога готвя по цял ден /с цигарки, и междинни питиета :P /, после цяла седмица не ми се помисля за това. Най-дълго и с най-голямо удоволствие готвя за повече хора - приятели, деца с приятели и пр. Струва ми се, моите хора се радват на периодите ми на пълно безразличие към храната, когато безнаказано се тъпчат с препечени филийки с "нещо нездравословно". Най-приятно ми е готвенето, когато се обади някой приятел на сина ми и каже "Ваня, може ли да мина след половин час да хапна нещо?" - тогава съм способна на чудеса.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB