Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:09 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Апр, 2006 11:03 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Наскоро по сергиите се появи поредното отроче на Санома-Бласък - "Кулинарен журнал". Както много точно написа karamel във форума на all.bg, дизайнът на корицата прилича на другите издания на Санома. а дизайнът на тялото напомня на немските списания от средата на осемдесетте години.

Явно издателите подхождат много агресивно на пазара, тъй като цената е само един лев. За сметка на това блъскат рецепти. Да, но това може да е нож с две остриета. Като например, че за краткия период, за който списанието излиза (един месец), не могат да сготвят всички рецпети и се стига до направо жалкия парадокс да представят купешко руло за свое изделие. На страница двадесет и шест от втори брой, ясно се вижда, че купешкото руло е мацнато с мармалад отгоре. То бива наглост, ама чак пък толкова :evil:. В рецептата пише, "обръща се върху хартия, наръсена с едра захар", на снимката дори не са си направили труда, да го поръсят, ей тъй, от кумова срама. Излагацияяяя!

Понеже мразя да ме правят на балък, очаквам да се извинят публично на хората, че са ги излъгали!


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Апр, 2006 11:37 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
А-у-у, да, и аз го видях това с рулото :P, умрях да се хиля. :twisted: По-подробно не съм го зачитала, прегледах обаче рецептите набързо. :roll: Ъ-ъ-ъ не ме кефи. В рецептите няма нищо оригинално и интересно, голяма досада. Очаквах повече след тази гол-я-я-ма реклама във форума на all.bg. Нещо повече, няма да си го купувам вече определено. :-? Не вярвам да се развие много, защото е насочено към друга читателска аудитория, не особено взискателна явно. :mrgreen:

И снимките на омазаните плюскащи бебета :puke: - отврат. И Никола е бил бебе (имаме няколко такива снимки), но за мен е крайно неестетично да праснеш такава снимка в кулинарно списание. :-? То бива конкурси, бива, ама чак толкова :roll:.

Не искам да ми се извиняват. За 1 лев толкова. :mrgreen: Заради снимката на рулото си заслужаваше, цял ден съм се смяла. ;) И на укарасите с кетчуп, му-ха-ха-ха, много мразя кетчупи :twisted:, а на професионални снимки избиха рибата просто. :mrgreen: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Апр, 2006 11:33 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз даже не съм го търсила.
В all-а наистина много го рекламираха, но само 1 -2 жени писаха, че са си го купили и не можаха да напишат нищо интересно за него.

:P


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 4:53 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Юни, 2004 7:09 pm Вто
Мнения: 7
IPA написа:
Аз даже не съм го търсила.
В all-а наистина много го рекламираха, но само 1 -2 жени писаха, че са си го купили и не можаха да напишат нищо интересно за него.

:P


Ти какво "интересно" очакваш да прочетеш за кулинарно списание?Някакви рецензии,литературни анализи ли...не знам. :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 5:05 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
amber написа:
Ти какво "интересно" очакваш да прочетеш за кулинарно списание?Някакви рецензии,литературни анализи ли...не знам. :shock:
Например нещо като: Защо ми харесва списанието? Заради лесните рецепти, заради начина по който са представени, заради снимките. Ей такива работи очаква да прочете човек за едно кулинарно списание ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 5:28 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Юни, 2004 7:09 pm Вто
Мнения: 7
Ами може би ако темата беше: "Защо ви харесва Кулинарен журнал за жената?" щеше да оправдае очакванията ви.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 5:36 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
amber написа:
Ти какво "интересно" очакваш да прочетеш за кулинарно списание?Някакви рецензии,литературни анализи ли...не знам. :shock:


Освен "Защо ми харесва списанието", с какво се отличава от другите, кое ме изненада, какво не знаех, намерих страхотна идея / рецепта и прочее...


amber написа:
Ами може би ако темата беше: "Защо ви харесва Кулинарен журнал за жената?" щеше да оправдае очакванията ви.


Ако се беше намерил някой, харесал въпросното списание, може би щеше да пусне такава тема.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 6:19 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Юни, 2004 7:09 pm Вто
Мнения: 7
Ако беше прочел/а внимателно темата може би щеше да видиш,че не само че се е "намерил някой, харесал въпросното списание" ами и повечето постинги са одобрителни.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 6:37 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Да, amber, права си. Дори при мамите се изказаха положително. Това, обаче, не означава автоматично, че списанието е добро. Въпрос на лично мнение. Повечето кулинари от този форум смятат, че списанието не струва. Потребителите на all.bg явно смятат, че е страхотно. Чудесно! Значи ще има кой да купува Журнала ;).

Това, което искахме да наблегнем, е че не трябва да се лъжат потребителите по този грозен начин (за справка първия пост от темата).


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 9:04 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Апр, 2006 3:41 pm Чет
Мнения: 83
Защо толкова шумите около тоя Журнал ..?Започвам да си мисля ,че това е някаква скрита реклама... :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 9:41 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:) Ами не ,не е скрита реклама, доколкото знам.. :roll: Просто го обсъждаме.Имаше подобна тема и за Меню.Поразрови се назад. ;)

Иначе имайки предвид колко бързо се изчерпва, явно се харесва на масовата аудитория.. :roll: .За мен е малко необяснимо..90% от рецептите там са тип "и баба знае".. :-? Явно цената + многото картинки привлича народа.. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2006 11:49 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
бухтичка написа:
Започвам да си мисля ,че това е някаква скрита реклама... :roll:
Сакън, опазил ни Господ! Просто исках да споделя с някого впечатления. Ако звучи като "антирекламата е най-добрата реклама", то това е било последното, което съм имал предвид. Определено не си заслужава левчето! Така че, не, не е реклама!

Ако имаш някакво мнение по въпроса, каквото и да е то, ще се раздваме да го споделиш.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Апр, 2006 1:30 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Апр, 2006 3:41 pm Чет
Мнения: 83
Не мога нищо да кажа за новото издание,защото не съм го видяла ...Само разбрах ,че струва 1 лв.,т.е. заложили са на по-широка аудитория...първоначално :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Апр, 2006 1:50 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Пиши ми на лични, ако искаш да го прегледаш. Няма да ти вземам пари :P. Дори ще трябва да ти малко, за да го прочетеш :twisted:.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Апр, 2006 2:22 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Апр, 2006 3:41 pm Чет
Мнения: 83
Ами аз ако исках да го разгледам, да съм го направила до сега... ;) Надявам се да не съм създала впечатление ,че съм я закъсала чак толкова с парите :lol: :lol: :lol:
...и като се замисля ...ето пак ми го размахваш MR.LAZY тоя Журнал.... :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Апр, 2006 2:55 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Това за парите беше майтапче към издателя. Не би си позволил да дискриминирам когото и да било заради пол, религия, имуществено състояние или сексуална ориентация.

Колкото до журнала, просто исках да разбереш за какво е цялата патардия. Ако трябва да направя скрита или явна реклама ще кажа: "КУПЕТЕ СИ СПИСАНИЕ "МЕНЮ", а защо, съм писал (и не само аз) във форумите на списанието.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Апр, 2006 4:15 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Апр, 2006 3:41 pm Чет
Мнения: 83
:ok:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Апр, 2006 12:34 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Колкото до журнала, просто исках да разбереш за какво е цялата патардия. Ако трябва да направя скрита или явна реклама ще кажа: "КУПЕТЕ СИ СПИСАНИЕ "МЕНЮ", а защо, съм писал (и не само аз) във форумите на списанието.


Медец ми капна на сърцето!


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Апр, 2006 2:18 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
MR.LAZY написа:
Колкото до журнала, просто исках да разбереш за какво е цялата патардия. Ако трябва да направя скрита или явна реклама ще кажа: "КУПЕТЕ СИ СПИСАНИЕ "МЕНЮ", а защо, съм писал (и не само аз) във форумите на списанието.


Медец ми капна на сърцето!
А, сега дай двай'се лева, бате!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Май, 2006 2:06 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Много си скромен, бе момко! :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB