Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 3:29 am Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 50 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 14 Апр, 2007 7:48 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Явно всяко добро нещо в БГ се изражда рано или късно. Какво имам предвид. Преди около 2 месеца пазарувах в магазина и една доста грозна сцена се случи пред очите ми на щанда за сирена. Един човек искаше да си купи сирене, което не беше нарязано и му казаха да почака. След явно доста чакане човекът (мъж около 60-те) се поинтересува каква става със сиренето, при което продавачка писна как имала много работа и не можела да се занимава със всички и повика свой колега, който чувайки квакането се обърна към мъжа и каза: "К'ъв ти е проблема, бе?" Онемях. Не можах да повярвам. Кипна ми и го насметох пред всички клиенти. Казах си единичен случай. Да, ама не!

В едно от редките ми напоследък посещения в магазина днес отново ми се случиха две неприятни събития.

Първо: Купих си гъби кладница. Прибирайки се вкъщи установявам, че гъбите са мухлясали. Решавам да ги върна, събота е и часът е около 19, няма как да се оплача в РИОКОЗ (бившето ХЕИ).

Второ: Връщам гъбите на входа, там където е гардеробът. Служителката ме пита: "Какво е това?" (любимият ми въпрос, явно че са гъби). Отговарям: "Гъби". "Какъв е проблемът", пита служителката. "Мухлясали са", отговарям аз. Тя започва да обработва документите за връщане на парите. В този момент на сцената се появява втора служителка, която виждайки гъбите възкликва: "Я, гъби (супер, тази поне позна), какво отровни ли са?" В този момент ми кипна и й казах, че лесно ще се съсипе репутацията на магазина с подобно обслужване. Тя най-невъзмутимо ми отговаря, че съм добре дошъл с опитите си да съсипя репутацията на магазина. Другата й каза: "А, бе, не му объщай внимание!" Само това ми трябваше и благоприличния ми тон се повдигна поне с 50 децибела. Поисках да викнат управителя, а те ми отговориха, че първо щели да викнат СОТ-а. Ха, така, сега и за престъпник ме обявиха. Все пак първо изикаха управителя, който много любезно ми каза, че ще вземат мерки. Предложи ми замяна и прочее.

Чудя се фирмите защо не влагат в обучение на персонала? Май щото излиза по-евтино. Нали търговията си върви. Майната му на клиента.

За мен Кауфланд съшо отива в черния списък!


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 14 Апр, 2007 8:58 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Девет месеца

има между първия и последния ти постинг.

Значи за по-малко от година се съсипва едно ново начинание.

И какво стана сега - Била не става, Кауфланд също. От къде ще пазаруваш, Мистър. :roll:


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 15 Апр, 2007 10:29 am Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Страх ме е да кажа, че да не го съсипят и това местенце.

Напоследък се оптвам да пазарувам "със затворени очи". Грабвам каквото ми трябва, плащам и бягам, за да не се налага да си тровя нервите. За съжаление се губи удоволствието от пазаруването.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 27 Апр, 2007 10:13 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
MR.LAZY написа:
.....................................
..................................................

Няма да ти припомням АЗ НАЛИ ТИ КАЗАХ?!, но кажи ми с ръка на сърцето,освен ниските цени,какво точно ти харесваше в този магазин?Пикадили и Билла продължават да са си добри магазини, единствено в Билла салатите не струват от доста време,както и зеленчуците( в Кауфланд зеленчуците бяха още по-зле през 2-та пъти,в които влязох),но в магазини от този тип,според мен, човек си набавя основните продукти и препарате, а не марулите,нали затова има пазари......Елемаг пък доста е смъкнал цените,но останах неприятно разочарована, когато забелязах, че омекотителите Силан в малки опаковки са чехско производство, а големите австрийско-и естествено качеството беше различно, но не и цената на грамаж, а из западната част на европа има освен разлика в качеството, разлика и в цената на стоката,според това ,дали е произведена в бивше соц или не.За съжаление не сме достигнали качеството им!


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 27 Апр, 2007 10:43 am Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Не виждам какво му е на чешкото качеството и как успя да ги различиш. А Пикадили тъне в мръсотия и неразбория, неучтивост и сравнително високи цени - за справка виж престоялите меса.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 27 Апр, 2007 11:31 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Като за начало ще те помоля да цитираш само частта от мнение, което ще коментираш. Ако е цялото мнение, можеш да правиш така както съм го редактирал.

телец написа:
...но кажи ми с ръка на сърцето, освен ниските цени,какво точно ти харесваше в този магазин?
На въпроса, никога не са ме блазнили ниски цени. Винаги съм бил на приципа да купувам на най-ниската цена за най-високото качество. Затова и не робувам на марки, нито при дрехите, нито при електрониката, само може би при колите проявявам известни отклонения от този си принцип, но пък коли не купувам, така че въм верен на принципа си.

В Кауфланд се влюбих при едно от посещенията си в Берлин - перфектен магазин отвсякъде. Когато обявиха, че ще отварят врати у нас, много се зарадвах, макар и да разбрах, че ще е само хранителен.

След откриването служителките бяха любезни, въпреки нечовешкия човекопоток. Имаше продукти, като паста от дурум пшеница на много сносни цени. Всички храни бяха пресни и единствени в БГ (повтарям единствени) намаляват цената на стоката драстично преди да й изтече срока, а не я обявяват на промоция. Преди всичко ми харесваше обслужването, караше ме наистина да се чувствам европеец.

Не знам как, но с течение на времето, всичко това поизбледня. Стигна се дотам нервни, преуморени служителки да иронизират клиента. Всичко друго бих простил (включително мухлясалата кладница), но не и човешкия фактор. Дори се замислям да пиша до централата в Германия. Тук в българската централа го дават малко тежко.

П.С. Ако ще спорите за Била и Пикадили, правете го в съответните теми. 8)


 Profile  
 
 Рецепта: Кауфланд
Сготвено на: 27 Апр, 2007 2:23 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Ами открих разлика! Силноалергични сме и веднага си пролича от смяната на голямото шише австрийски и малкото шише чехски-хем на малкото разтворих концентрата в повече вода.А разлика изобщо в производството ИМА!Изцяло уредите вкъщи са на Бош(не робувам на фирми, а обичам рядко да си купувам качествена техника,която да не ми се налага да сменям всяка година в най-неподходящия момент).Та откакто на пазара масово има Бош произведен за соцлагера-е друго е качеството-пак добро,но не чак толкова-появявал ми се е някой и друг дефект,ютиите ми издържат година-2, а не 5,да не говорим за 1прахосмука4ка -малка,чийто модел имах преди години от чужбина и когато си я купих оттук след години, ами даже и пластмасата е по-бутурска.Не става въпрос, че съм с големи претенции, а че мразя да ме третират като човек втора ръка,защото парите са същите!Друг въпрос, ако се купува на принципа на евтиното,тогава е ясно, че стоката-хранителна или не- е боклук.Как например салам за 10лв да е салам,а не оцветители, остатъци и мазнотии +есенции и подобрители,като цената на месото е между8 и 14лв?
Ето и примера с нашия модератор....Влюбил се човекът в Кауфланд, ама в Германия!Много ще се радвам да има Пенимарк,Кактус и т.н., ако може да дойдат със стоката си и персонала!На мен Кауфланд не ми допадна,защото няма достатъчно от инпортната стока,която употребявам ежеднеувно,да не кажа, че ако има немска стока вътре,тя е не повече от 1%, а това вече е Кауфланд като инвестиция,но която използва наши стоки и пълни не български джобове,докато в Била СЕ ВНАСЯТ австрийски стоки,както и в Елемаг има разнообразие. Колкото до подмятането, че месото е застояло,може, но това не са магазини месарски!В такъв тип магазини според скромното ми мнение се купува месо и зеленчуци само при крайни ситуации, а иначе 1път седмично се зарежда човек със сокове, олио, ориз,пасти,подправки,консерви, препарати и т.н., а месо се купува от месарски специализирани магазини, а зеленчуци от пазарите......Това е моята философия на пазаруване и тя не ангажира никой!Колкото до човешкия фактор-това изобщо не е до магазина,българинът не се е научил да бачка,това е!Я елате в нашата бакалия-винаги са любезни,но се инвестирали,поели са някакви рискове и работят за себе си......такова е мисленето.....


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Кауфланд
Сготвено на: 27 Апр, 2007 5:39 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
телец написа:
Колкото до подмятането, че месото е застояло ... месо се купува от месарски специализирани магазини


А, не. До работата си имам 2 'специализирани' месарски магазина - на чичовците-левскари на Графа (не е като да не е центъра на София, нали) и един друг чичак на Шишман. При левскарите ме е гнус (и то не от чисто отборни причини), най-малкото, защото ми е неприятно да ми се връща ресто с мръсна ръка. При чичака на Шишман същото - сече ми котлетите, после не се мие и ми връща стотинките. При него преди време идваше хубаво свинско, но след последния ми опит за покупка, при който аз и още една клентка висяхме в магазина, докато той си лафеше с някого отвън...не, мерси, без специализирани месарници за мен.
В Елемаг и продавача е наличен и чист, и месото е чудесно. Разликата в цената по мои изчисления беше средно 40 ст.
Ти да нямаш предвид месарските магазини в Германия? 8)

*Лейзи е администратора, не е някъв си прост модератор :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Апр, 2007 7:46 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
всичкото месо което продават големите супер маркети е вносно и е пълна измама. не че и нашите не се научиха но е фалшиво да знаете. така че подобре да ти връщат с мръсни ръце стотинките отколкото модефицирано месо. главен готвач и любител месар гоце костадинов.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 28 Апр, 2007 6:41 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Хммм... Нещо тук липсва. Снощи набързо влязох в темата, ама бях много изморен и не писах. А сега това, което исках да коментирам, липсва...


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 28 Апр, 2007 1:06 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Не е било в тази тема. Явно си бил много изморен.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2007 1:37 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
гоце написа:
подобре да ти връщат с мръсни ръце стотинките отколкото модефицирано месо.


Склонна съм да ти се доверя, обаче каква е гаранцията, че при месарите е качествено и прясно? Айде, мани ги мръсните стотинки, ама липсата на хигиена няма как да не доведе до съмнения относно качеството на мръвката.
Както и да е, аргументът за модифицираното месо е много силен за мен, признавам :)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2007 4:55 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
на есенната месомания се запознах със един германец. които внася месо във българия набираше клиенти.http://www.foerster-fleisch.de/index_ie.htm те това му е фирмата. внася на 1,60 евро на кг. със транспорта. според тебе какво месо е чисто е но е безвкусно и без ароматно все едно ядеш тебешир. 8 год съм продавал месо. и знам какво трябва да бъде. разфасовал съм взимал съм различни породи. по принцип които се страхува от мечка да не ходи в гората. да яде зеленчуци. аз по принцип сега като взема месо го мия . за да съм спокоен.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Кауфланд
Сготвено на: 29 Апр, 2007 3:21 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
...не, мерси, без специализирани месарници за мен.
В Елемаг и продавача е наличен и чист, и месото е чудесно. Разликата в цената по мои изчисления беше средно 40 ст.


И аз смятам, че т.нар. "специализирани магазини", всъщност са доста гнусни местенца. Имаше няколко месарници, които използвах, но една по една всичките западнаха, започнаха да миришат отвратително и качеството на месото стана много лошо. Според една теория в големите магазини като Кауфланд, Билла и пр. месото било по-оборотно и затова по-прясно, но опитът показва, че и там попадам на боклуци. Напоследък месото в Елемаг е добро и аз даже не открих разлика в цените, дори често там е по-евтино и месото и рибата (пъстърва) от Метро да речем.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Апр, 2007 8:39 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
гоце написа:
аз по принцип сега като взема месо го мия . за да съм спокоен.


Ъъъ, има ли някой, който не мие месото? :roll:


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 30 Апр, 2007 10:13 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Аз.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 30 Апр, 2007 11:16 am Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Май се налага да се мие, защото касапите не са достатъчно добри - винаги има мънички парченца кости-трошизъбки.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 30 Апр, 2007 12:18 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Досега не съм имал проблем.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 30 Апр, 2007 1:17 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Стига бе, Алеко, верно ли не го миеш? И костиците дразнят, и некои кръвонасяданици, и факта, че го е пипал човек, който преди тва е пипал пари (сори, Гоце, ама за мръсотията по парите да не спорим). А, и полепналата амбалажна хартия също е желателно да не участва в манджата. :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 30 Апр, 2007 1:47 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Много рядко купувам месо от месарница. Двете, за които стана дума по-горе (на "Графа" и на "Шишман") не съм ги посещавал от години, щото смърдят гадно. В единичните случаи, когато има полепнала амбалажна хАртия, я остъргвам с нож.

Иначе купувам месо от суперите. Досега единствено едни телешки стекове, които взех от Метро, не ставаха за ядене, щото бяха като гьонец. Ама си ги направих на жулиен и стана вкусна манджичка.

Не признавам довода, че в суперите месото било от внос и съответно модифицирано. Гаранцията, че в месарските дюкяни месото е българско, е Франция. :mrgreen:

А колкото до чистотата на ръцете на касапина - първо, нали минава през огИн, и второ - не ходя при касапи.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 30 Апр, 2007 1:57 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Добре де, от мързел ли не умивваш амбалажа примерно, или от икономии? Адски ми е странно, щото с нож ми се вижда по-трудоемко някак.

Извинете за разводняването на темата. Няма вече, обещавам!


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 30 Апр, 2007 2:33 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Просто ми се струва ненужно.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Кауфланд
Сготвено на: 01 Май, 2007 2:01 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Quote:
Ти да нямаш предвид месарските магазини в Германия? 8)
Не, визирам един месарски магазин в Хаджи Димитър и 1 в кв.Красно село-и в двата не мирише,продавачите са няколко-1 работи с месото, друг мели, а 3-ти се занимава с парите.И аз подобно на други от този форум смятам, че в бг месарниците има по-малък риск от модифицирано месо отколкото в големите супери.

Quote:
*Лейзи е администратора, не е някъв си прост модератор :mrgreen:
Моля Лейзи за прошка,че го понижих в ранг! :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 01 Май, 2007 2:10 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз не мия кайма. Почти винаги купувам месо, което мелят пред мен. Обикновено от месарски магазин. Не от такъв, който мирише. И продавачите са с ръкавици. Плащам на каса на касиер.


 Profile  
 
 Рецепта: Kaufland-омания
Сготвено на: 01 Май, 2007 2:45 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
И аз не мия каймата, то само това оставаше :mrgreen: Мия котлетите и вратките, които са секли пред мен, както и замразените/размразени бутчета и целите пилета (тях ги и поскубвам :twisted: )

От чутото оставам с впечатление, че най-свестните месарници са квартални и извън 'централния център', а нашия квартал за момента няма такива :cry:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 50 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми

Topic Replies
Kaufland-Младост! 5

Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB