Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 8:15 am Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 

Празничните ястия ги приготвяте
С това което ви се намира в хладилника 0%  0%  [ 0 ]
Правите подобен списък на продуктите и започвате да обикаляте супермаркетите и деликатесните магазини 91%  91%  [ 10 ]
Предлагате на всеки един от участниците да приготви нещо 9%  9%  [ 1 ]
Total votes : 11
Message
Сготвено на: 23 Ное, 2004 6:53 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Наближават празниците, започва суетнята по покупките, мястото на празнуването, списъците с продуктите, с картичките, гостите , подаръците и какви ли не още други списъци.
Идва деня на празника, изтощени сядате на масата и дори нямате желание да опитате от ястията, да не говорим за танци ....
Случвало ви се е, нали?
Хайде да помислим заедно - празнични ястия с продукти от най-близката бакалия! (при условие, че най-близката бакалия не е супермаркет Била или Метро:) )


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2004 11:23 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:evil: Уф, не само звучи познато всичко ,което си описала... :cry: това просто задължително се случва при всеки по-голям празник,особенно ако са ми на гости свекър/свекърва или някои по-капризни гости..
На анкетата отговорих,че всеки трябва да свърши по нещо,обаче за моите "претенции" никога не е достатъчно добре.. :x (това го твърди "любимия")..В крайна сметка се оказва ,че аз си върша всичко ,а останалите ми "помагат" като се мотаят в краката ми.. :) :) :lol:
А сега за бакалията..в моя квартал такова "чудо '' няма.. :( ,ако не броим близкия плод и зеленчук в ,който продават трушия,кисело зеле и т.н. (говорим за готови /полуготови ястия нали :?: ).В него избягвам да стъпвам ,не заради миризмата... :) ,просто качеството/цената на предлаганите зеленчуци не отговарая на моите изисквания..Така ,остават "Фантастико" и "Европа"-освен за готови салати и по-голямото разнообразие от консерви и мезета за друго не се сещам..явно не съм много изобретателна в тази насока.. :oops:
Би било чудесно,някой по-креативен да даде повече идеии.. ;) :)


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2004 10:07 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
В най-близката бакалия купувам само яйца, и то защото са най-пресните в квартала. Всичко останало ми се налага да купувам от Фантастико, Билла, Метро, а отскоро и Хит (още повече, че това са квартални магазини). Обичам сама да си избирам продуктите и нямам доверие на готовите или полуготовите храни.
Не ми е приятно в брашното ми да се гърчат червеи, а в овесените ядки да пърхат пеперуди. Случвало ми се е да купя сметана (при това на Данон, където всичко живо е убито предварително!) с дебел слой плесен отгоре от квартално магазинче. В големите магазини повече се спазват сроковете на годност и там по-рядко се случват такива 'изпълнения'. Освен това там продуктите се съхраняват в подходящи условия. Затова, заради здравето на близките ми, ще се поблъскам в празничната навалица в супермаркетите ;) !


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Ное, 2004 12:07 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
С абсолютно всичко ,което си описала съм съгласна ..аз и яйца не купувам защото ми дават домашни ..Дори хляб рядко купувам от кварталните магазини,защото не отговаря на критериите ми за качество.Баща ми ме нарича "снобка" ,но явно не съм единствена! :) 8) Явно е нормално да се разходиш 300-400 м за да си набавиш необходимите продукти с желаното качество.. :twisted:
Сега за готовите манджи съм купувала по редовно само пиле на грил от "Фантасико" ( в кварталните заведения пилетат на грил са под всяка критика.. :evil: ) и то сравнително рядко 4-5 пъти в годината..само при спешни случаи (все пак пилето на сол и пилето с бира са доста удачен и лесен за приготвяне заместител ;) ).
"Хит" все още не съм го разгледала ,защото ми малко далеч,но чух че има разни готови манджички..ако някой ги е пробвал да каже..винаги съм отворена към новото ,особено ако ми улеснява живота.. :) ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Ное, 2004 2:42 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Непремнно го разгледай! В Хит има екзотични и не толкова екзотични плодове и зеленчуци, които досега съм виждала само по филмите и чуждите списания. Видях пресен артишок и смятам едно от празничните ми творения да бъде пай с артишок :mrgreen: (дано не ме освиркат).
Всъщност всичките тези магазини са на по километър от нас, но си ходя пеша, за да оправдая солидното хапване след това :oops: . Така де, иначе кой поет ще се размечтае за мен? ;) 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Ное, 2004 2:48 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:lol: :lol: Много хубава причина за разходка..мм даа :lol: :lol: !
Все пак живееш в "Младост" явно ..по близо ти е аз трябва да хващам автобус .. :( за "Хит" само хубави отзиви чувам за сега ..особенно за тези екзотики.. :( незнам кога ще ми се отвори парашута да отида да го разгледам..
А за артишока ..колко му е килограма?Чела съм ,че за българските стандарти било по на сметка да се купува консервиран :-? ,но никога не съм пробвала нито единия нито другия..да разкажеш после непременно.!! :!:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Ное, 2004 2:56 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Ще погледна още веднъж, защото запомних някаква цена от порядъка на 6-7 лв, но там някои екзотични нещица се продават на бройка, не на килограм. До края на седмицата смятам да отида и ще знам със сигурност.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Ное, 2004 5:33 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Само за идеята - Лазаня с гъби
А в кварталният магазин не продават ли лазаня, консерви от гъби, кашкавал?


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Ное, 2004 12:55 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Идеята ти е супер! :)
Аз явно не съм разбрала пак... :oops: Просто като спомена умора,бакалия ..и първата ми мисъл беше за полуготови манджи и туршии... :roll: .
Всички продукти ,които изброяваш наистина ги има в кварталния магазин макар и малко по- скъпи от супемаркетите.. :) ще мислим значи в друга насока..Ок ,разбрано! :) ;)


 Profile  
 
 Рецепта: Артишок
Сготвено на: 30 Ное, 2004 4:01 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Днес бях в Хит и специално погледнах артишоците. Цената им е 3.50 за бройка, но ми се стори, че са започнали да се развалят. Май паят ще бъде с гъби (а защо не и с броколи?) :cry: , жалко, исках да се изфукам.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Ное, 2004 4:14 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Не плачи дете Image ..защо не погледна консервираните?Аз ще ходя днес до "Европа" и ще проверя дали имат. :) ;)Ти после ще прецениш дали те устройват.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Ное, 2004 7:32 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:shock: :shock: Леле каква цифромания..Занчи бурканче консервиран артишок от 230 гр. струваше 7,30.. :evil: Вътре по моя преценка са около 6-7 ядки срязани на половинки.
Знаех ,че доста скъп продукт поради ред причини,но такова нещо не съм очаквала.. :(


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Ное, 2004 8:07 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
М-м-м-да... Значи и тази година ще минем без артишок :-? Нищо, ще уважим добрите стари печурки. Те, милите, заместват толкова много продукти в почти вегетарианското ни меню, че напълно заслужават званието 'герой на труда' ;) Глезотиите ги оставяме за по-добри времена...


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2005 1:34 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ще ме прощавате, че сега отговарям на анкетата, но съм отскоро тук. А и наближава Великден, така че всъщност въпросът е пак актуален.

Задължително си правя списък с необходимите продукти и отивам в Билла или Метро. Хит не съм посещавал, а от Фантастико не съм особено доволен. А от бакалията отсреща (живея в центъра на София и около нас има поне три бакалии) пазарувам за ежедневни нужди - яйца (винаги пресни), хляб (едни страхотни ръжено-пшенични хлебчета, които можеш да изядеш на един дъх :oops: ), сирене, кремвирши, бира и пр...


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Май, 2005 9:30 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Здравейте!Завиждам ви,че имате много супери и право на избор.Ние във Варна си имаме само метро.Но вече рядко ходим там само ако има промоция за някои стоки.Веднъж взех луканка карловска вакум и сирене и като ги отворих направо в кофата.Пазаря от хранителен супер Макао.Има паркинг,обслужването е добро,купуваш това което точно си избереш и е винаги прясно.Пазарувам веднъж в седмицата или преди празник.Плодовете и зеленчуците от колхозния пазар до нас но от приятели.Поне за сега това за което съм платила е било добро.Кафето също меля само на едно място.Вземам по 500гр.,а за 1кг ти подаряват чаша.Е вече имам десет чаши.От кварталните магазини купувам само хляб.Бирата,безалкохолното и мин.вода са ми на доставка по телефона.За определени неща прескачам и до хранителните борси.Пишете за разни екзотични неща...завиждам ви.Дано и при нас построят някой друг супер за да има конкуренция.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB