Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:02 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 74 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3
Message
Сготвено на: 24 Окт, 2007 7:25 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Биски, благодаря, аз си го харесвам, а коментарите... карай, има и готини. Ама и Пилето ли ще готви? Кога? Що си трае?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Окт, 2007 10:05 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Що не доведете туй ваше чАдо на срещата, че да се запознаем?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 9:22 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Точенце, как не ви е срам да отгледате такъв положително нагласен индивид, без капка злоба, ей! :lol: Радвам се, че отблизо са изглеждали симпатични, всъщност мен основно оназ дама ме дразни. А като й е зле детето тя кво изобщо прави в това предаване? Че и служебно да спечели, не е честно :evil:

Аз ще готвя "перфектна вечеря" единствено и само виртуално, но с хъс! Хъсът иде от наблюдавания снощи "професионализъм и творчески подход", демонстриран от иначе толкова симпатичния младеж Евгени. (Сериозно, много е симпатичен, наистина). Пък и за да мога да изненадам разни 'дами'. Ей го на, менюто:

1. Зелена салата с маслини (5 броя подредени отгоре като цветенце) и варено яйце, на кръгчета, за разкош.
2. Предястие - пастет Апетит намазан върху франзелски филийки, украсени с парче маринована (или сурова, още не знам) чушка.
3. Основно - колебая се между пилешки бутчета и вратни пържоли на фурна, с гарнитура "Сюрприз" (пържени картофи, нарязани на къдравко)
4. Десерт - един от готовите 'пудинги', розов, разпределен в метални купички и сервиран в които. За украсата тук се колебая, аз мислех за вишничка, Биски странно настоява на аншоа.
5. Следястие: печени сандвичи със салам Камчия и кашкавал.

Ей такова меню ако не ги изненада до петите, значи нищо не може да изненада средния българин! :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 9:36 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Аз ще готвя "перфектна вечеря" единствено и само виртуално, но с хъс! Хъсът иде от наблюдавания снощи "професионализъм и творчески подход", демонстриран от иначе толкова симпатичния младеж Евгени. (Сериозно, много е симпатичен, наистина). Пък и за да мога да изненадам разни 'дами'. Ей го на, менюто:



Аз пък го намирам за доста гнусничък. Даже направо неприятен на външен вид. Нещо не се впечатлих. Но пък и както винаги не успях да видя цялото меню.

Че какво му е на твоето меню, че да ни изненада - хранително, в големи количества. На това е свикнал средният българин :) .


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 10:10 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ааа, кой е казал в големи количества? :P Ще го аранжирам а ла nouvelle cuisine!
Е, Мацо, ако и това не е изненадващо, не знам вече :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 10:24 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Ааа, кой е казал в големи количества? :P Ще го аранжирам а ла nouvelle cuisine!
Е, Мацо, ако и това не е изненадващо, не знам вече :twisted:


Права си, ако направиш салатката в чаени чинийки, пържолките с диаметър на чашка за кафе, и предястията и следястията по 1 филийка франзела, може да се възприеме като страшно авагардно и утрамодерно. :)
Забравих да кажа, че ще се наложи да измислиш по-завъртяни и френско звучащи наименования за да впечатлиш и останалата част от снобите. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 11:18 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Португалски ще измисля :lol: Напълно е възможно френското звучене вече да се е клиширало.
А ако комбинирам зелената салата с розовия крем ще постигна пост-авангардизъм вероятно :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 12:16 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Пиле, люти чушки няма ли да има? :lol:

То4и, аз се майтапех, че те е "накиснал" отвсякъде. Я кажи какво розе избра Васко, че много се хареса и май и другия младеж сервира същото.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 12:19 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Украсата на ВСИЧКИ ястия, вкл. и на пудинга, трябва да е парникови домати, нарязани на филийки и зелена салата. Много е творческо :rthf:

Защо настоях кремчето да е украсено с аншоа? За да не реват, че не е имало изненада :P


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 12:27 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Не съм съгласна, Биски, резенчето чушка е приятна новост :lol: А мръвката, естествено, че ще е върху подложка от зелена салата, ще я центрирам съвсем централно, поради, нали, че ще е с нувелен размер.

ИПА, вече започвам да се колебая с какво да украся тоз пусти крем: аншоа или люта чушка. :val:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 12:36 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Винаги се намира по някой изискан гостенин, който не яде люто и чесън.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 12:36 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
biskvitka написа:
Украсата на ВСИЧКИ ястия, вкл. и на пудинга, трябва да е парникови домати


Че това си е изненада. Всички ползват чери домати - не знаех, че у нас те са най-популярни. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 1:03 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Този коментар е от сайта на предаването, много ми хареса:
Quote:
Васко, благодаря ти че нямаше масажистки, факири, кючекчийки, гълтачи на огън, стриптизьори и оркестър "кристал"!


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 6:31 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Чувствам се омерзена от 'края' на предаването. Подозирам, че Биски и Маца (най-малко) също биха. :evil:

По-веселото е: казвай, Точицеее, Васко ще готви ли пак? Ако ще готви, ей го де е "перфектното меню"! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 7:19 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз хванах само края, където казаха че ПВ дарява парите за пострадалото дете и дава нов шанс на останалите трима участника. :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 12:46 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Аз хванах само края, където казаха че ПВ дарява парите за пострадалото дете и дава нов шанс на останалите трима участника. :roll:
3

Аз съвсем нищо не хванах, не разбрах за какво става въпрос.
Дайте малко инфо. Сега ще погледна и техния сайт, но ми се ще да чуя информация от субективен източник :) .


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 1:28 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Подразни ме мен цялостното поведение на дамата. Три вечери можа да ходи да яде и да 'не се изненадва', докато детето й е лежало в болница със сериозна травма. Като опря тя да готви трябваше да я изчакват, предполагам, защото се е сетила, че трябва да си гледа детенцето, накрая какво? Не, не може тя такива неща да прави, за да си гледа детето. Дано оздравее детенцето бързо, но аз не си представям една нормална майка да ходи да участва изобщо в подобно предаване при тези обстоятелства, аз поне не бих могла. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 3:12 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Подразни ме мен цялостното поведение на дамата. Три вечери можа да ходи да яде и да 'не се изненадва', докато детето й е лежало в болница със сериозна травма. Като опря тя да готви трябваше да я изчакват, предполагам, защото се е сетила, че трябва да си гледа детенцето, накрая какво? Не, не може тя такива неща да прави, за да си гледа детето. Дано оздравее детенцето бързо, но аз не си представям една нормална майка да ходи да участва изобщо в подобно предаване при тези обстоятелства, аз поне не бих могла. :evil:


Явно е от "онези" майки. Ако детето ти е в болница не само в предавания не би могла да участваш. Имам няколко приятелки, чиито деца по различни причини са лежали в болница. Те изобщо не излизаха от стаята. Едната свали 5 килограма за 3 дена, защото нямаше как да яде, не можеше да го остави за да пие кафе или да пуши.
Така че, това явно си е било оправдание. Или пък наистина майката е незаинтересована, което би било много лошо.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 3:40 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Останах с впечатление, че последната вечер, когато въпросната майка не готви, а осталите участници бяха закарани на ресторант от ПВ е снимана след две седмици и в същия ден детето е било изписано от болница.

А самата травма се е случила в първия ден от снимките, т.е всичко е било уговорено с четиримата участника и снимачния екип.

И в крайна сметка знам само това, което са решили да кажат по тв-то. Така че не мога да съдя.

Иначе и на мен не ми хареса поведението й - тя даваше най-ниски оценки и нищо не я изненада, както е писала и Пилето.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Ное, 2007 9:13 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Искам официално да се израдвам на адашката, която готви днес - чудесно отношение показа към цялото мероприятие и основно към правенето на манджите, напълни ми душата с гугутски пух:) И, въпреки че не й личи, очевидно е 19-годишно девойче, което е обещаващо за българската човеческа кулинария. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2008 2:49 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Дълго време не бях гледала остатъците от това предаване и снощи изненада - готви Джордж от 1-ви сезон. Късмет, че го хванах. За мен той е най-добрия участник, който съм гледала, и като кулинар и като домакин. Просто перфектен.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2008 2:58 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
... За мен той е най-добрия участник, който съм гледала, и като кулинар и като домакин. Просто перфектен.


Просто ме е домързяло да си пусна кандидатурата за това предаване... :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2008 3:02 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
IPA, с теб съм, и аз го гледах.Само дето си повтори телешкото от второто представяне, с фолиото , но иначе наистина е перфектен.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2008 3:05 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Но моля ви, маестро, не се и съмнявам. :lol:

Сериозно, този човек просто ме разфокусира, а някой на мен да ми въздейства така е доста трудна работа.

Миш, този път той го даваше по-лежерно, тъй като е състезание за нов водещ. И другите му рецепти бяха по-лесни от предишните, което не значи по-малко вкусни или атрактивни.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 74 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB