Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 4:05 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 74 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 15 Дек, 2006 5:20 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Дек, 2006 4:39 pm Пет
Мнения: 4
Някой гледал ли е новото предаване по GTV - "Перфектната вечеря"? Една позната ми предлага да участвам, а аз се чудя. На мен ми е интересно. Като че ли се забавляват хората, но ми се ще и странично мнение. Кажете моля!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2006 5:23 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Май никой не го е гледал. Малко инфо за предаването. Участвай, защо не, поне ще сготвиш веднъж каквото ти душа иска и ще ядеш на аванта една седмица ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2006 5:30 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз го засякох два - три пъти. Но повече го слушам, отколкото гледам / върша разни неща /. Забавно ми е, особено репликите на коментиращия.

Приятно се изненадах, че участниците наблягат на международната кухня. Използват малко известни у нас продукти и подправки.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2006 5:41 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Дек, 2006 4:39 pm Пет
Мнения: 4
да, наистина са смешни коментарите. Аз вчера гледах и се смях през сълзи. Този Марио, който готвеше македонски неща, беше се добре почерпил. не разбрах само каква беше тази едногодишна кървавица.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2006 6:12 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Имаха предвид, че кървавицата е стара, от миналогодишното прасе, не от тазгодишното.

Интересното беше, че другият мъж разбра и направи коментар по въпроса.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2006 6:13 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз снощи за пръв път го хванах, Марио ми беше забавен и на мен, но все си личи изкуственящината в поведението, някак си освен него никой не се отпусна. А мъжкия му конкурент директно ме издразни, кво й е на банската капама? Но да де, те играят за пари...То това си личи във всички реалити-та...Иначе забавно е, да :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2006 6:18 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Пиле, ми как да се отпуснат хората, не всички са свикнали на камери, осветление, режисьори и прочее....


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2006 8:43 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Клара, здравей и добре дошла! :flow:

Днес го гледах за пръв път...

Разбирам, защо хората са сковани - както каза Пилето, малко удоволствие има в това да се готви и яде с хора, които се чудят как да се прецакат взаимно.

Коментарите зад кадър избиха рибата: освен сьомгата нямало друга червена риба :shock:

Да не говорим, че в "Перфектната вечеря" прекалено много се набляга на алкохола. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Дек, 2006 10:43 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Да не говорим, че в "Перфектната вечеря" прекалено много се набляга на алкохола. :evil:


Защо се мръщиш? В това няма нищо лошо. :jump2:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Дек, 2006 5:44 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
Алеко написа:
biskvitka написа:
Да не говорим, че в "Перфектната вечеря" прекалено много се набляга на алкохола. :evil:


Защо се мръщиш? В това няма нищо лошо. :jump2:
нека да има пове4е такива предавания няма лошо. пожелавам му успех.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Дек, 2006 1:09 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Дек, 2006 4:39 pm Пет
Мнения: 4
И в къщи близките ме подкрепиха да участвам. В края на краищата става въпрос за забава. Бих играла не толкова за парите, колкото за преживяването. Първо, трябва да си обмисля стратегията. Според вас на какво трябва да се заложи - на менюто или на преживяването? Знам, че предаването е "Перфектната вечеря", но ми направи впечатление, че атмосферата по време на вечеря като че ли най-много влияе на оценките, които дават.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Дек, 2006 1:36 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Играй така, че да не ти пука. Явно, че в риалити шоу не толкова личните качества са важни, колкото стратегията за оцеляване. Ако си сама жена сред мъже, мисля че мъжката солидарност ще ти попречи да спечелиш. Това от мен. Пък, ако стигнеш до участие, ще подкрепяме както можем.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Дек, 2006 11:26 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Дек, 2006 4:39 pm Пет
Мнения: 4
Изпратих писмо на "Перфектната вечеря" и снимки. За моя изненада, те ми се обадиха в рамките на няколко дни. Трябва да подготвя меню, което задължително трябва да съдържа предястие, основно и десерт. Дайте идея за нещо впечатляващо и не много трудно, за да не се изложа :oops: Много ще съм благодарна!


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Дек, 2006 11:30 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Вероятно менюто, което ти искат е нещо като тест, защото разбрах, че всеки готви след като събеседва предварително с конкурентите.

Иначе съставянето на меню е доста деликатна задача, за която дипломираните шефове могат да помогнат. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Дек, 2006 1:33 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Иначе съставянето на меню е доста деликатна задача, за която дипломираните шефове могат да помогнат. :mrgreen:
... или пък списанието!


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Дек, 2006 9:20 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Клара, моята препоръка е да приготвиш неща, които вече си правила, за да няма неприятни изненади в последния момент. Много е стресиращо да се работи, когато някой (с камера) се мотае наоколо.

Вероятността за издънка е по-малка, ако ястията са по-прости. Е, нямам предвид филии с лютеница :P , но нещо семпло и с елегантна украса ще свърши работа.

Забелязах, че повечето участници са традиционалисти и се мръщят на по-смелите комбинации от вкусове. Остави фантазията ти да работи за форумските срещи, тук това едва ли ще се оцени :-?

Пожелавам ти успех!


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Дек, 2006 11:06 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
... или пък списанието!
Продължавайки мисълта на Биски, че повечето участници са традиционалисти, не бих казал, че списанието ще е от помощ, защото предлага рецепти, които са извън рамката "традиционни" (в което няма нищо лошо, дори напротив). Е, тази ми забележка трябва да се приеме с уговорката, че на дипломния изпит на Биски за готвач, голяма част от нейните колеги бяха приготвили рецепти точно от списанието. Сега вече съвсем те обърках, май. 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2007 4:19 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Клара написа:
Изпратих писмо на "Перфектната вечеря" и снимки. За моя изненада, те ми се обадиха в рамките на няколко дни.
Клара, какво стана? Краде ли кларинети с крал Карл? :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2007 6:08 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
biskvitka написа:
Клара, здравей и добре дошла! :flow:

Днес го гледах за пръв път...

Разбирам, защо хората са сковани - както каза Пилето, малко удоволствие има в това да се готви и яде с хора, които се чудят как да се прецакат взаимно.

Коментарите зад кадър избиха рибата: освен сьомгата нямало друга червена риба :shock:

Да не говорим, че в "Перфектната вечеря" прекалено много се набляга на алкохола. :evil:
ако имаш нужда обади се ще помагаме


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2007 11:10 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Мар, 2007 9:56 pm Съб
Мнения: 1
Не разбрах горе за какво списание става въпрос :roll: А иначе предааването не е лошо! Гледах го преди известно време и се скъсах от смях! За съжаление не ми е удобно времето, в което го излъчват :(


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2007 11:57 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Най-доброто списание на пазара ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Окт, 2007 1:43 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
MR.LAZY написа:
Участвай, защо не, поне ще сготвиш веднъж каквото ти душа иска и ще ядеш на аванта една седмица ;).

Точно по тази логика синът ни Васко решил да участва :lol: Тази седмица снимат, другата ще се излъчва. На него до такава степен не му пука, че направо :shock: Решил е да се забавлява. Между другото, ще се пробва за сефте с някакви модификации на това и това
Чудех се дали да си признавам за тази безотговорна авантюра :oops: , ама нали сте приятелчета :)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Окт, 2007 1:58 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ей че хубаво! Ще гледам и ще ръкопляскам :mrgreen:
Точице, според мен съвсем си е прав човекът да се отнася непукистично, по-добре отколкото да нервее, браво на него!


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Окт, 2007 3:19 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Точно такива участници са най-готините, забавляват се и не им пука за интриги и награда, много често те се оказват и добри готвачи с нестандартни и свежи идеи.
Браво на Васко. Ще го гледаме с интерес. :claq:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Окт, 2007 4:17 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Антоновци, казвайте кога точно, че и ние да гледаме!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 74 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB