Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:21 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
 Рецепта: Сурвакане
Сготвено на: 02 Яну, 2008 8:23 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Едно време само пра-баба ми даваше и гевречета (още не мога да открия рецептата за тези вкусотии!), но иначе всички други в семейството даваха пари. Понеже подаръци се получаваха само на Нова Година и се предполагаше, че са от Дядо Мраз (а по-късно, от родителите ;)), всички други членова на голямото семейство (баби, дядовци, лели и чицовци, стринки ипр.) бяха суровакани за здраве, пък се отблагодарявах с някоя банкнота. Сега като се замисля, май най-често се даваха 5 лв., а по-далечните роднини даваха по 2 лв... Така написано, и на мен започна да ми звучи много комерсиално...


 Profile  
 
 Рецепта: Сурвакане
Сготвено на: 03 Яну, 2008 10:22 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Може да е страшна традиция, и всички да тачим обичаите, но аз цял живот съм мразила суровакането. Като малка го мразех, защото ме караха да сурвакам разни хора за да им взимам парите. После го мразех, защото караха племенника ми да ме суровака, като че ли ще пропусна пък на него да му ги давам. Опитвах се да му дам пари на детето преди да почне със сурвачката, ама не, трябвало по традициите. Сега се нервя още повече, защото дядото всеки път купува сурвачка и кара моето, нищо неразбиращо дете, да го суровака.
Смисълът, доколкото си спомням, на тази цялата работа е да ти изтупат гръбчето за да е здраво (и да носи на бой :) ). Обаче всичко се е извратило и сега се предполага, че трябва яко да отупаш някой за да пусне някой лев.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB