Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:25 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 01 Яну, 2007 12:01 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Хайде тук да кажем кой какво е сготвил за новогодишната трапеза.

Ние хапнахме те туй. Освен това имаше разни пастети и терини за ордьовър, туршийка и кисели краставички. Първият десерт беше плато със сирена и плодове, последва лимонов пай и накрая баница с късмети.

Предлагам всеки да си напише рецептата на основното ястие в отделна тема, а тук да сложи само линк.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2007 12:12 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Как успЕхте да го изгълтате всичко това, бре? Не ви ли стана лошо? Ние за основно имахме печена на грил наденица (рецептата ще си я запазя за мен :mrgreen:) с гарнитура от салата Винегрет, руска салата (къде без нея), кисели краставички и бира. За десерт баклава, диетична торта и за запой тъмна бира. Да си кажа цял следобед се трепахме с жената и накрая масата ми се стори празна (наденицата я купихме в последния момент, щото от много приготовления се оказа, че няма какво да вечеряме :lol:). Направо не им завиждам на жените, които се трепят всяка година, за да си натъпчем стомасите. Е гати и праниците.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2007 12:19 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ква наденица бре? Нали си вегетарианец?

Малко ни беше тежичко на края, ама понеже се проточи във времето, не се усети много-много.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2007 12:51 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Ква наденица бре? Нали си вегетарианец?
Че то съдържанието на месо в наденицата клони към нула.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2007 2:52 pm Пон 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Швейцарска салата с френска заливка
Месца от пържени попчета, объркани с чеснов сос( кисело мляко, чесън, копър, кълцано кашу).
На чисто новата ми дъска за рязане: филе ЕЛЕНА, филе РОСИЦА( полупастърма), варенопушена сланинка и НАДЕНИЦАТА на ШЕФА( драгойката ми работи във фирмения магазин), заедно с един изшилен от точене ханджар.

Небрежно поразхвърляни чинийки с артъци от сърмички( от кълцан свински бюст и киселото ми зеле), карма-карашик ядки( лешници, орехи, бадеми, леблебия), мандаринки, зелени изкормени маслинки с червена чушка, шайби от бонфиле на вълшебния тиган - натюр( е, имаше шарена сол и самардала наблизо - да си ръснеш или топнеш).

За прокарване на коравите залци - най-добрата напитка на Сола-сола - розова ханта, стъклени половици бира СЗ и някакво фабрично менте, май Ракия за спелеолози - златен медал на тазгодишната Винария :mrgreen:

Напипахме някакъв канал - саде убийства, май е нов у наше село - FOXCRIME и за малко да упущим СЛОВОТО. Естествено ония некадърници от К1 объркаха броенето на последните секунди иии... не разбрахме кога точно ни сполетя Европата :lol:
Ама си изкарахме чудесно с едно придремване между 22 и 23:00 8)

'айде да Ви е честита!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2007 7:13 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Окт, 2006 6:37 pm Съб
Мнения: 23
Location: Варна
Нас Новата година ни завари на работа. Ама и как иначе да е? Цял ден в кухнята приготвяха храната за нашите гости а аз само се разхождах насам натам и си правих сметка какво ще има за нас. Някъде около 18:30ч прецених че няма да стигне защото бяхме поканили и много гости и прескочих до близкото "ПИКАДИЛИ" да напазаря и ето какво включи нашето меню: една огромна салата,комбинация от зелена салата,шопска,снежанка подсилена с ролца от шунка с фин пълнеж от цедено кисело мляко,сиренце и печен пипер и подкрепена от доволно количество
ракийка; продължихме с киш лорен и неизбежните зелеви сърмички на нашия майстор пълнени със ситно накълцано месо от глиган,ориз и много подправки, които преглъщахме с чаши бяло вино от ТОСКАНА/Villa Antinori/; после се нахвърляхме на двете печени по специална рецепта пиленца,които на фона на двайсетте гърла,които се бяха събрали около масата изчезнаха за миг; добре че имаше още свински руца пълнени с бекон,гъбки и кашкавал и много на брой вратни пържолки, обилно поляти с червено винце; но вечерта не свърши само до тук продължихме с много мезета, но истинското веселие започна след като всички вкупом се почерпиха с шампанското за новата година а след това успешно се пребориха и с две бутилки марково уиски и опустошиха около 1.5кг ядки. Представете си каква веселба настана, а тирамисуто и плодовете изядохме на другия ден.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2007 8:50 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
......................
Извинявай, Джо, ама толкова колоритен език изполваш, че не можах да ти разбера около една трета от мнението какво имаш предвид :P


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2007 9:31 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
yosif написа:
......................
Извинявай, Джо, ама толкова колоритен език изполваш, че не можах да ти разбера около една трета от мнението какво имаш предвид :P


Неграмотник! :mrgreen: Аз всичко му разбрах.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2007 9:44 pm Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Миии нали да няма реклами и напивките са с малко изменени имена :oops:
Извинете, ама инак съвсем щяхте да запреглъщате :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2007 11:33 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Аз всичко му разбрах.
Винаги съм си мислел, че ти си налседникът на Ванга :lol: :P.

yosif написа:
Миии нали да няма реклами и напивките са с малко изменени имена :oops:
Бравос, драги ми господине! Точно така!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB