Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:32 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 18 мнения ] 
Message
Сготвено на: 09 Фев, 2007 10:49 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Добре, техен колега е убит, но трябва ли да задръстват целия град. Ако, не дай си боже, пострада човек и има нужда от линейка, която не може да стигне до него , кой ще поеме отговорността за състоянието му? Таксиметровите шофьори? Съмнявам се! Кой ще поеме загубите на бизнеса? Таксиментровите шофьори? Съмнявам се!

Мразя кмета и полицията, защото нямат волята да се справят нито с престъпността, нито със своеволия като това задръстване?


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2007 11:54 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Мисля, че леко прибързваш. Доколкото разбрах отклонява се движението само на лични коли, линейките се движат. Да, затруднено, но не преувеличавай.
Шефе, не е лесно да се живее с толкоз омраза...


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2007 12:44 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Добре, обичам бакшишите. Ти да си минала през центъра? Ако видиш какво задръстване има по Цариградско, друго щеше да приказваш за линейките. Просто това не е начинът!


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2007 12:53 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз в момента съм в ценътра и разбрах, че част от Цариградско е пешеходна зона. Това не е единствения булевард, по който минават линейки, Лейзи. Да, не е и единствения задръстен.
Аз не знам кой начин е най-добрия, ти знаеш ли?
За мен мен беше много по-глупав протестът на студентите преди години срещу увеличението на картите им за транспорт - тогава пак блокираха Орлов мост, неизвестно защо и правиха седящ протест на средата му 20-тина души...


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2007 1:23 pm Пет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Хората им е писнало, а си и спомнят кога оная си удуши детето колко бързо се разплетоха нещата.
Само че де го министЕр-председникот да излезе и да каже - действаме, пък вий си вървете по вашата работа?
Че да му Фанат и вяра.
Умря Марко... :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2007 1:24 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Аз не знам кой начин е най-добрия, ти знаеш ли?
Не го знам, но знам че този начин не върши работа и всички утре само ще си спомнят, че в петък в София е имало задръстване.

Куцо пиле написа:
За мен мен беше много по-глупав протестът на студентите преди години срещу увеличението на картите им за транспорт...
И двата протеста са еднакво глупави, цените на картите се вдигнаха, макар и с малко закъснение и вероятно убиецът няма да бъде намерен като се задръсти София.

Да живее уличната демокрация!


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2007 1:31 pm Пет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Беее... :cry:
"Мълчанието на пенсионерите" - гаче и тоя филм свършва?! :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2007 3:04 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И аз не ги обичам таксиджиите, щото са мошеници. Нищо, че често ми се налага да се возя. Така че не одобрявам нито протеста им, нито исканията им.

Ето какво искат таксиджиите (цитат от Нетифо):

Quote:
Те настояват и за бърз резултат от разкриването на това и на другите убийства на техни колеги, както и повече сигурност за автомобилите си. Това съобщи пред журналисти Искра Породинска от фирмата "ОК Супертранс".

Искаме премахване на законовото изискване за поставяне на предпазен колан, за да е по-бърза реакцията ни при нападение, добави тя.

Шофьорите настояват също така за паник бутон и видео наблюдение в колите, задължителна застраховка "Живот", свой действащ синдикат, съставен от шофьори, а не от "хора над тях", както и действащи закони, които да се спазват от всички.


Въпроси от мен:

1. Защо настояват за разкриване само на убийствата на таксиметърджии? Другите убити не заслужават ли техните убийци също да бъдат открити и опандизени бързо?

2. Какви колани, какви 5 лв.! Вие да сте виждали бакшиш с препасан колан?

3. Ами защо не си ги изпълнят тези искания сами (паник бутони и т.н.)? Държавата ли ще им плаща за тия неща? Т.е. аз с моите данъци? Няма да стане!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Фев, 2007 9:35 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Ама много са ни тъпи политиците. Като искат камери, бронирани стъкла и т.н да бяха влезнали и гласували, да не може да има такси без тези екстри. Компаниите като наложат на бакшишите още няколко хиляди лизинг за монтираните екстри да видите как ще са пак на улицата да стачкуват защо са им приели исканията. Истината е, че не знаят какво искат или по точно, аз съм частник и не плащам данъци, осигуровки и не зачитам държавата ама тя ми е длъжна за всичко.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Фев, 2007 7:20 pm Съб 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
По цял свят доктори, адвокати, полицаи и шофьори, които возят хора са неприкосновени и само на някой съвсем издухан може да му хрумне да им посегне - как ще посегнеш на някого, на когото си поверяваш всеки ден макар и за малко живота?! :roll:

Ама те тъпите ченгета като погине техен колега не си мърдат пръста камо ли за някакви си там презрени "бакшиши".


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Фев, 2007 1:16 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
1. Инициатива "Без Бакшиш!"

2. 16-ти февруари - ден без таксита. Копирай и разпращай, където можеш!
Снимка източник: http://dzver.com/blog/?p=819
Image


Attachments:
notaxi.jpg [149.67 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 10:22 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Фев, 2007 10:12 am Вто
Мнения: 3
Според мен твърде анти реагирате,те поне се опитват да направят нещо за своя колега от солидарност за разлика от 99% от всички нас.В тая държава колкото повече мълчиш и траеш толкова повече те газят
Колкото до това че си имат косури имат си, и аз несъм съгласен,че спират където и както им попадне,и цените с всяка следваща кола е различна,но това е съвсем отделна тема.В този момент е по важно да погледнем това,че има убит човек,че държавата ни заблуждава,че уж незнам си кои бил убиеца,само за да спре тоя протест.Нима в гр.Сливен е по трудно да се открие убиец кадето живеят с пъти по малко хора.Замислете се и над това.Крайно време е да им се покаже на тея управляващи че няма да ги траем вечно!!!!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 11:12 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
mig20 написа:
...те поне се опитват да направят нещо за своя колега от солидарност за разлика от 99% от всички нас.

В сайта Инициатива "Без Бакшиш!" някой написа:
Цинично използваха трагедията на 51 годишния убит шофьор, за да поставят исканията си за финансови облаги
На това ли му викаш солидарност? Аз го наричам цинизъм. Пък и по ТВ-то видяхме, че изобщо не са единни като гилдия. При тях действа стадния инстинкт. Както някой беше написал, ако убият лекар (дано да не се случва!!!), лекарите ще спрат медицинското облсужване или ако убият програмист (дано да не се случва!!!), ще спре интернета? Повярвай ми тези хора са разумни и няма да постъпят като бакшиши.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 11:54 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Фев, 2007 10:12 am Вто
Мнения: 3
MR.LAZY написа:
Както някой беше написал, ако убият лекар (дано да не се случва!!!), лекарите ще спрат медицинското облсужване...
Ако може да се каже разумно за човек които иска по 400 лв за операция на онкоболен .......отделно от всички останали разходи,по скоро лекарите са много по зле :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 12:23 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Това вече е проблем на съдебната система. Но повярвай ми, без таксита може да се живее, но без лекари - не. И много се надявам, на 15-ти, когато е протестът на лекарите, на някой бакшиш да му се наложи да ползва лекарска помощ, за да може да усети поне малко как сме чувствали ние.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 3:40 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Фев, 2007 10:12 am Вто
Мнения: 3
MR.LAZY написа:
Това вече е проблем на съдебната система. Но повярвай ми, без таксита може да се живее, но без лекари - не. И много се надявам, на 15-ти, когато е протестът на лекарите, на някой бакшиш да му се наложи да ползва лекарска помощ, за да може да усети поне малко как сме чувствали ние.


Докато не се подкрепим всички един друг,онези там горе дето си крадат ще са много доволни......


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2007 10:30 am Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
MR.LAZY написа:
И много се надявам, на 15-ти, когато е протестът на лекарите, на някой бакшиш да му се наложи да ползва лекарска помощ, за да може да усети поне малко как сме чувствали ние.

Шефе, мисля, че малко прекаляваш - ти разболя ли се от факта, че движението в София е замряло? Недей прави такива сравнения.
Апропо, на мен тогава много освежително ми дойде 25 минутната разходка пеша до вкъщи.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Мар, 2007 9:23 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Куцо пиле написа:
...на мен тогава много освежително ми дойде 25 минутната разходка пеша до вкъщи.

Ами какво ти пречи по принцип да ходиш пеша? :)))))


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 18 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB