Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:41 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 15 Мар, 2007 12:49 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
Най-добра стока има в кварталните магазини - зареждат ги с микробуси в малки количества, ежедневно, най-много за два дена и няма земна сила, която да накара бакалина да вземе нещо от доставчика, за което бабичките са "доложили" че не е читаво :mrgreen:
Във ваше село може и да е така, но в наше село е точно обратното, в кварталните магазини има предимно залежала стока, защото цените, на които вземат стоката са повисоки от веригите магазини и на бабичките им е по-евтино да ходят във веригите на шопинг турове. Единственото, което купуваме от баклалията е хляб в 10 вечерта, например. Да не говорим, че облсужването е на достатъчно лошо ниво.

Колкото до наказанието на веригите, не си прав. Метро на няколко пъти плащаха соление глоби за залежала стока. А бяха осъдени наскоро и от малък доставчик, на който са му искали необосбовано висок депозит, за да бъде техен доставчик. Но за да станат тези неща, някой трябва да се оплаче т.е. да действа като потребител.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2007 4:48 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Дек, 2006 1:14 pm Пон
Мнения: 36
Аз също съм съгласен с мнението на mr.Lazy и при мен в кварталните магазини е ужасно зле.Стоката е залежала винаги.Няма почти никакъв избор от стока да не говорим ,че не ти дават нищо да разгледаш като хората както е в Била например където ходя често. Отделен въпрос е ,че трябва много внимателно да си припомням математиката като пазарувам защото продавачката се прави на отнесена и гледа да си докара някой лев и от мен. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2007 5:16 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Нашето квартално дюкянче, Бог да го прости (затвори преди няколко дни), беше много добре заредено и стоката винаги е била пресна. Понеже е срещу прозорците ни, всеки ден виждах как го зареждат с всякакви продукти. От ранна сутрин до към обяд се изреждаха поне 5-6 различни бусчета.

Обслужването също винаги беше на ниво, макар че ЗМ веднъж нещо имаше проблем с една продавачка, която скоро след това напусна или беше напусната. Но лично аз не съм имал никога оплаквания.

Всъщност като потребител съм доста напред с материала и не позволявам някой да си прави гаргара с мен, нито в хранителни магазини, нито пък при ползването на разни услуги. Но това е наистина въпрос на лична нагласа. Човек трябва да е готов да се сдъвче с управители, с нелюбезни продавачи или чиновници и т.н.

И накрая един съвет: Прочетете закона за защита на потребителя и вижте какви права имате. Ако се чувствате ощетени, обадете се на Мигленка! :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB