Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:58 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 64 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3
Message
Сготвено на: 22 Апр, 2011 10:42 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Сладките ги правих в сряда - 7-8 тави.. Голям помощник имах! Едва го удържах да не се опари на фурната и да не ми приватизира точилката.. :) А после се лепна на стъклото на балконската врата ( там се охлаждаха, далеч от палавите ръчички) , като цигане пред сладкарница.. :lol:

А за останалото- вчера пуснах 4 пъти миялната и толкова пъти хлебопекарната. Без нея няма как да се справя сама, само с помощника, който ми изяде една немалка част от плънката. Хлебопекарната ги меси, а ги пекох във фурната. ;) Въпреки всичко ми глътна целия ден. Няма значение, аз съм доволна! :) Много обичам да мирише у дома на козунак и кифли.

От цялото това количество, към дадения момент, остаха само с малко сладки и козунака с плънка (незнам защо го нарекох руло..).Нямам търпение да дойде неделя за да го пробвам. Другото замина за различи краища на Бг и Сф.

И аз искам агнешко пък! Ще си купя и ще си го занеса за да го сготвя. :roll: Дреме ми за цените. Обичам , мнооого агнешко..и на ярешко не прощавам. :facelick:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Апр, 2011 8:55 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
MR.LAZY написа:
kristi написа:
Утре ще търся бели яйца, защото тук е изключително трудно да се намерят.
Защо, нямате кокошки албиноски ли? :P

kristi написа:
Те живеят в Италия и няма кой знае колко да са изненадани, но няма да имам време за по-завързан десерт.
Е, що ни ги изненадаш с една млечна баница. Супер лесна и ужасно вкусна.


Проблема тук, мистер Lazy, е че французите обичат жълтъка им да е с наситен жълт цвят и бели яйца не се търсят, заради светлите жълтъци. Като не се търсят, не се и продават. Но имах голям късмет и намерих в петък, в един магазин, тъй необходимите ми албиносчета. И после си вкарах автогол, защото като реших вчера да ги боядисваме с децата се оказа, че нямам достатъчно обикновен оцет за тенджерата. И понеже бързах, без да се замисля, им лиснах балсамов. В резултат пак се оказах с бежови яйца. Боядисахме ги, но бях страшно разочарована. Децата ми казаха: "Мамо, никога повече да не слагаш балсамов оцет на бели яйца за боядисване." Догодина те ще ме подсещат.
А що се отнася до млечната баница, жената, която ми идва на гости е българка. Мъжът и е италианец, но всяка година идват в България. Пък и майка и прави страхотни баници. Та май няма да мога да ги изненадам и с това. Само че тъй като няма да имам време за сладкиш, ще купим марокански сладки и така, хем ще опитат нещо ново, хем няма да се чудя какво да готвя.



Честит Великден на всички. :) Весело изкарване и добро храносмилане. :knife: :cheers: ;)


Last edited by kristi on 25 Апр, 2011 10:18 am Пон, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 24 Апр, 2011 1:27 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Честит Великден на всички.
Аз все пак се сдобих с малко бутче на прилична цена и сега резултатът: Агнешкото, вече изпечено, седи и "тищи", пресните картофи се пекат, а салатката само чака да я накълцам:)
Честит Великнедн на всички.
В резултат на яйцеразменяне сега ще трябва да мисля купища рецепти с варени яйца, защото имаме около 20 излишни:)


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Апр, 2011 5:04 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Честит празник и от мен! Съвсем традиционно както всяка година по това време, печено агнешко,дроб сарма и голяма фамилна сбирка!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2011 10:23 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Маца написа:
...
В резултат на яйцеразменяне сега ще трябва да мисля купища рецепти с варени яйца, защото имаме около 20 излишни:)


Ако питаш мен, най-хубави са със зелена салата с пресен лук и аншоа. После мoжеш да си направиш фаршировани яйца, или както им казват тук - яйца "Мимоза". За друго не се сещам в момента.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2011 2:30 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Кристи, благодаря. И аз се сетих за тези две опции, но лично не долюбвам зелената салата с варени яйца, а фаршировани може би ще ги направя, да видя дали някой друг ще ги яде:)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Май, 2011 12:08 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Макар и с голямо закъснение, показвам козунака, който стана най-сполучлив тази година:
Image


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Май, 2011 10:41 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Изглежда страхотно Биски. И вероятно е :facelick: БИЛ, много вкусен. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Май, 2011 11:02 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Беше много вкусен, но нямаше конци и беше доста плътен :P


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Май, 2011 7:34 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Че те конците са скъпи, ти какво, искаше и конци ли да сложи вътре? :P


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Май, 2011 10:48 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ако не конци, поне един гоблен да беше турила.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Май, 2011 11:22 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Щом е бил без конци е бил точно като за мен:) Аз пък не разбирам манията по конците в козунацита. И репликата за конците "Защото това са истинските козунаци" някак ми е смешна.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Май, 2011 1:58 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Абсолютно! Подкрепям.
Конците не правят козунака. По тази логика десетките хлябове с яйце ,които съм опекала - са перфектните козунаци?!? Защото са с конци?!? :P
Лейзи, глезиш се излишно .;) Козунака изглежда превъзходно.

Аз да се оплаче, че ядох заек на Великден (някои от вас знаят ,че никак не го обичам, ама какво да се прави - любов , жертви..). За Гергьовдн отивам при мама на зелена салата и ярешко.Ще си направя и козунак за да компенсирам. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Май, 2011 6:10 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Eй, тази женска солидарност ...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 64 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB