Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:21 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 31 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 16 Апр, 2007 9:50 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Само един комплект допълнителни прозорци за миене. Не ви трябва :P .


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2007 10:37 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Бе...иди се повози около празниците с БДЖ и после с румънското CFR и после кажи, че не ти трябва... 8) Направо танк ще посикаш да си закупиш!


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2009 9:38 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Май, 2009 9:15 am Пет
Мнения: 1
Location: София
Съжалявам, че чак сега отговарям, но се надаявам да бъда поезна. Ще отбележа, че миенето на прозорци не е най-любимото ми занимание, но майка ми от няколко месеца ми говореше за няколко вълшебни и магически кърпи, които чистели всичко. При това микрофибърни, а аз имам такива най-различни поне десет и изобщо не са толкова магични. Както и да е, въоъжена с една листовка на въпросните кърпи успях да издиря някакъв сайт и интернет, цена (22,00 лв!) и когато все пак реших да ги прежаля за един парцал, се оказа, че ги няма. След известно умуване успях да издиря една жена, която е сътрудник във фирмата вносител, тя имаше запаси и в крайна сметка се сдобих с заветната магическа кърпа! И от тук-нататък стана интересно... Прибрах се вкъщи след работа, както си бях облечена с бяла блузка с дълъг ръкав, запретнах се, защото нямах търпение да изпробвам чудото... И то наистина се оказа ЧУДО! Само намокрих кърпата с вода, никакви препарати, повтарям никакви и само забърсах прозорците, като отвреме-навреме изплаквах кърпата. За ПОЛОВИН ЧАС измих всички прозорци в хола, включително и дограмата. Горещо препоръчвам на всички тази кърпа. Честно да ви кажа и 50 лева да струва, пак бих ги дала! Евала на хората, които са измислили този велик парцал!


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2009 7:58 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошла, Милена Мъхче!

Тези парцали освен че пестят време, са и много полезни за околната среда - почистват само и единствено с вода 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2009 8:36 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
Здравей и добре дошла, Милена Мъхче!

Тези парцали освен че пестят време, са и много полезни за околната среда - почистват само и единствено с вода 8)


Биски, най-добър ефект имат препаратите с известно количество спирт в тях. А ако съдържат и малко амоняк, направо са убиец...
Моя много добра приятелка миеше многото прозорци на двуетажната си къща единствено...с ракия. Наистина ги миеше твърде бързо и без "байраци", което ме кара да мисля, че има нещо в този метод.
Но не подценявай в никакъв случай препаратите от битовата химия, страшно много са и със сигурност има и добри.
Скоро имаше някаква реклама за такъв препарат - пръскалка със спиртен разтвор.
По логиката на това, че всички шофьори хвалят разтворите за почистване на стъклата на автомобила на алкохолна основа, значи алкохолът върши и такава работа, не само приет вътрешно... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2010 9:36 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Апр, 2010 7:25 pm Вто
Мнения: 1
Определено ще се съглася с gotin, че препаратите, съдържащи спирт и амоняк са доста ефективни. Все пак личният ми опит (почистване на прозорци ~ 15-20 декара годишно) показва, че при умерено замърсени и често измивани прозорци препаратът няма голямо значение. Доста по-важни са инструментите, с които мием - мечета и пера. Препоръчвам тези на Pulex. Тъй като темата все пак е за препарати - Камак ЕООД внасят осбено добри препарати за почистване на прозорци.
Надявам се да съм бил полезен.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 31 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB