Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:26 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 31 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 22 Май, 2009 8:36 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
Здравей и добре дошла, Милена Мъхче!

Тези парцали освен че пестят време, са и много полезни за околната среда - почистват само и единствено с вода 8)


Биски, най-добър ефект имат препаратите с известно количество спирт в тях. А ако съдържат и малко амоняк, направо са убиец...
Моя много добра приятелка миеше многото прозорци на двуетажната си къща единствено...с ракия. Наистина ги миеше твърде бързо и без "байраци", което ме кара да мисля, че има нещо в този метод.
Но не подценявай в никакъв случай препаратите от битовата химия, страшно много са и със сигурност има и добри.
Скоро имаше някаква реклама за такъв препарат - пръскалка със спиртен разтвор.
По логиката на това, че всички шофьори хвалят разтворите за почистване на стъклата на автомобила на алкохолна основа, значи алкохолът върши и такава работа, не само приет вътрешно... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2010 9:36 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Апр, 2010 7:25 pm Вто
Мнения: 1
Определено ще се съглася с gotin, че препаратите, съдържащи спирт и амоняк са доста ефективни. Все пак личният ми опит (почистване на прозорци ~ 15-20 декара годишно) показва, че при умерено замърсени и често измивани прозорци препаратът няма голямо значение. Доста по-важни са инструментите, с които мием - мечета и пера. Препоръчвам тези на Pulex. Тъй като темата все пак е за препарати - Камак ЕООД внасят осбено добри препарати за почистване на прозорци.
Надявам се да съм бил полезен.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 31 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB