Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:38 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 06 Юни, 2007 10:25 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
След като изкрънкаха огромни заплати от кметството точно в предизборно време, време и ние да поставим нашите искания към тях. Ако не им харесва, да ходят на село и да жънат с комбайна. - там няма да имат работа с досадни пътници.

1. Да спазват правилата за движение (да дават предимство на пешеходците, да не пресичат на жълто и червено, да не отбиват в локалното платно на Цариградско шосе, за да спестят две три минути преднина)

2. Да не тръгват и спират с отворени врати. Предполагам, че този номер не го правят с домашната си кола.

3. Да не тръгват и спират рязко, те все пак са седнали, а повечето пътници са прави. Ако искат да изпитат силата на гравитацията, да скачат с парашут/бънджи.

4. Да не пият преди смяна, нашият живот е в техни ръце. дори рекламите на водка Селект призовават към умерена консумация.

5. Да бъдат така добри винаги да имат билети и стотинки, както е например по белия свят. Ако е проблем събирането и изваждането с 0.80 лв, да си направят една табличка, както е в баничарниците, продаващи на грамаж.

6. Да отварят първата врата на спирки, тя не им е бащиния, нито е склад за масло, антифриз, инструменти и всякакви други принадлежности.

7. Да не надуват "волумето на мах". Аз не харесвам чалга, както вярвам и те не харесват метъл.

8. Да се обличат с униформа, когато са на работа. Ако не желаят, да им спрат парите за служебно облекло. Да, децата им трябва да са облечени, но нали за това вземат заплати?

9. Да не пушат по време на смяна, защото автобусът е обществено място, а законът за здравето го забранява. Пък и мразя дима на "Арда"-та. Кара ме да кашлям.

10. Да поддържат автобусите чисти, както правят с шофьорската кабина. Прахът за пране е скъп, дрехите ми се съсипват от честото пране, а пералнята ми се амортизира.

В замяна на всичко това съм готов редовно да си дупча билетче, с което им плащам заплати, добавки за храна и облекло.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юни, 2007 10:41 am Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Шефе, шефее, каква ти Арда, вчера видях бяло Marlboro до шофьора на селския рейс... Ние дето се возим пушим боклуци, щото не взимаме толкова пари.
Съгласна съм с всичките ти искания, но как биха могли да им бъдат наложени?


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юни, 2007 10:45 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Съгласна съм с всичките ти искания, но как биха могли да им бъдат наложени?
Не знам, сигурно някакво движение за ползване на автомобила на съседа, вместо СКГТ.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юни, 2007 11:16 am Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Йес! Бойкот му е майката. Бащата му е ръководителите на фирмата да си стегнат подчинените.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юни, 2007 6:15 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Бащата му е ръководителите на фирмата да си стегнат подчинените.
Няма да стане, докато ГТ е държавен.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юни, 2007 1:02 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
MR.LAZY написа:
Куцо пиле написа:
Бащата му е ръководителите на фирмата да си стегнат подчинените.
Няма да стане, докато ГТ е държавен.


Абе не е и това само проблемът. Частните маршрутки да не би да возят по-добре? Спират където си искат, когато си искат, возят хората натъпкани като сардели (или друга риба беше?), пак слушаш чалга, пак не се е изкъпал...


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юни, 2007 6:20 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Да, май си права, в България всичко е наопаки на световната практика.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми

Topic Replies
Моите фокачи 2

Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB