Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 7:16 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 785 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Next
Message
Сготвено на: 23 Юли, 2007 9:49 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Алеко написа:
Маце, как не те мързи?! Аз рибата съм я ръгнал във фризера, че просто нямах сили да я почистя дори. Ще чакам малко да захладнее, та тогава ще я готвя.


Имам невероятната способност, когато съм да го наречем леко подтисната, да се опитвам да правя неща, които по принцип не готвя. В най-големите психологически дупки произведох един сладък салам, който всички одобриха, научих се да правя чииз кейк пак в такова състояние, сега е ред на разнообразните бонбони.
Факт е, че готвенето ме отпуска, макар и доста горещо да става.
Пък и съм си нощна птица, така че към 12 - 01 си е идеално време за производство на разни работи.


Маце, в такива ситуации аз си наливам едно и ми минава. Имам предвид ентусиазмът за готвене...

Инак си права, готвенето отпуска. Но когато ми е черно пред очите, отивам в "Тино" и ям, а не сядам да майсторя. Но нали знаеш, всеки си има начини да се справя.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Юли, 2007 9:08 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко, нищо не помага така както физическата умора, съчетана със сауна ефекта. Тогава съм толкова ядосана, че ми е горещо, че забравям за какво друго съм се ядосала :) .
Вдъхновена от вашите рибни приключения вчера изпекох един лефер. Уж морски. Явно не съм много на ясно с различните видове риба, но тази беше доста суха. Та се наложи да бъркам и някакво сосче, тип фрикасе за преглъщане. Не че не се изяде, ама пак няколко часа около фурната. :x


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юли, 2007 2:34 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Снощи правих Карнъ салад, но по малко различна технология.

Направих си дресинга в съд с капак, патладжаните без нищо друго - на грил тиган, когато са готови - в съда с дресинга. Лесно и вкусно.

Image


Attachments:
ccDSCI0078.JPG [76.14 KiB]
Not downloaded yet


Last edited by IPA on 25 Юли, 2007 10:29 pm Сря, edited 1 time in total.
 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юли, 2007 6:26 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пък ние няколко дни ядохме "столски" манджи в Царево, но имахме невероятния късмет да попаднем на готвач с въображение и мерак 8)
На пръв поглед - нищо особено - шницели, паниран кашкавал, супички, руло "Стефани", телешки кебапи др., но страаашно вкусно :facelick:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юли, 2007 10:33 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Биски, почвам да се притеснявам за Мистъра. ;) Като виден вегетарианец той сигурно гладува кат' чета какво си изброила. :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 12:30 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
A, не му се притеснявай на мистъра. Хапна си всичко като един възпитам вегетарианец :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 8:51 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Откога си станал толкоз послушен, бе?


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 10:27 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
IPA, душицата ми е зажадняла за постна храница и само като го споменах на "видния", ме погледна много страшно :lol:

[hide]А стефани-то беше с пуешка каймица 8) [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 10:39 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Значи "видния" е станал карнивор / май така се наричаха с Алеко/ :twisted: .

[hide]Предполагам, че рулото е било много вкусно. Птичата кайма е много интересна. [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 10:53 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Като хапне от тази чудна патладжанена салата (сега видях снимката, мммм), може и да размисли :twisted:

[hide]Както казва Пилето, бууужественярско беше 8) [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 11:00 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Това лято на мен ми е по-лесно да намеря свестно месо, отколкото зеленчуци. От сушата са едни такива безводни - 4 патладжана за 2 часа пуснаха 2 лъжици горчив сок. И чушките за нищо не стават. :evil:

[hide]Ти се наслаждавай, че има кой да мисли менюта и да готви вместо теб. :) [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 11:55 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Уви, почивката свърши и вече аз се пъна да мисля менюта и да готвя.

За пълнене използвам замразени чушки - месести и вкусни са, не като тези на пазара, дето са само външна обвивка, дръжка и семки :x

За тоя спам ще ни :bat:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2007 12:00 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Здравейте морски вълци.
Направо ви завиждам, че е имало кой да измисля вместо вас менюто.
Аз вече се усещам как зациклям.
Вчера, в опит да разнообразя направих тиквички със зеленчуци и пак тиквички със зеленчуци, но и кайма. Не съм пробвала да видя, но детето до колкото разбрах е одобрило експеримента.
Лошото е, че добрите идеи свършват. Пък и проблемът с изхранване на 3 годишно дете с чувствителен стомах е голям.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 1:19 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Вчера освен това правих и лазаня с готови кори и супа топчета, с остатъка от каймата от лазанята.
Обаче открих странно явление. Ако правя лазанята само със сос Болонезе си става супер, опича се бързо и е вкусна, а като я направих и с "Бешамел" се опече по-бавно, и лично аз не я одобрих толкова. Всъщност изобщо не знам как се прави, следвам упътването и явно всеки път става различно.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 1:24 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Ние сме на яхния от червена леща и сандвичи, печени в гофретник :facelick:

За лазанята - пека я с духалка, иначе няма изпичане :evil: и само с един сос, ама това е поради мързел :oops:
Този дип ще трябва да го пробваме и ние, много апетитно звучи :belly:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 1:32 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Снощи задушени пилешки пържоли от бут, онзи ден кьопоолу, правено мързеливо два дена - първия пекох патладжаните и чушките, сглобявах го на следващия ден. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 2:06 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Оная вечер най-сетне се наканих и напълних едни чушки. Ама ЗМ направо ме подлуди, та да ви се оплача. Почна да капризничи, че месото в плънката било на много едри парцали, та трябваше половин час да го мачкам с дървена лъжица, докато се раздроби наситно. Ама пак не го хареса и рече да сипя повечко ориз, че да не се налагало да яде тази гадост. Все пак, с много зор и преглъщане, изяде две чушки, а в тавата бяха 9. Сега са ми останали 5, които сам ще си ги хапна с голям кеф.

Снощи майка ми имаше рожден ден и ни изведе на кръчма. Ядохме в "Пастарито" на най-горния етаж в малкия Мол срещу "Хемус". ЗМ си поръча талиятеле със сос от 4 сирена, гъби и сметана, а аз папках ризото със скариди и къри. Майка ми пък си поръча ризото "Болонезе", което се оказа домати с ориз. Не й хареса...

Абе, кво да ги правиш, капризни жени! И няма кой да се смили над мен... :( :( :(


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 3:10 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Алеко написа:
И няма кой да се смили над мен... :( :( :(


Има, имааааа, дай чушките насаааам! :eat:

Ние снощи пилешка супичка, днеска за компенсация ще спретна гювеч с прасешко.

Биски, това с духалката ми е много интересно - аз като пека нещо (тестено) с духалка прави коричка, но вътре оставя клисаво и затова сменям духалка/реотани.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 3:28 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко, вероятно няма да ти кажа нищо ново, но като правя нещо си с кайма, за да не става на големи парцали каймата я размачквам в една купа с известно количество вода и после я задушавам в тенджерата, като бъркам честичко. Ефектът е, че ако е хубава каймата се получават съвсем дребнички късчета, които доста добре си пасват с по-едър ориз, даже и с нормаен.

Куцо пиле написа:
Биски, това с духалката ми е много интересно - аз като пека нещо (тестено) с духалка прави коричка, но вътре оставя клисаво и затова сменям духалка/реотани.


Малко съм загубена, но на кое викате духалка - вентилатора на печката ли? Или е някаква екстра към по-хубавите печки?
Докладваха, че всъщност всичко било наред с лазанята, само така ми се струвало на мен.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 4:09 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
IPA написа:
Силно повлияна от Пилето, снощи имаше рибени салати, без тарама хайвер, но с три вида риба:

IPA, страхотно изглежда! :) Моля те кажи как се приготвя това нещо, какви са рибите?
И за да не съм извън темата - аз от 17 юни имам спец. режим на хранене и редувам протеинови дни със смесени /протеини и зеленчуци/.
И понеже вече съм си изгладняла за нещо по-различно... се влюбих в тази салата!
:)
----
чак сега видях, че тази салата е на първата страница! :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2007 6:03 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Маца, вентилаторът е духалка, да. В упътването за печката ми има разни инструкции за какво е най-подходящ, например долен реотан с духалка за пици. Другите не ги помня, трябва да ги попрегледам. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Авг, 2007 9:30 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Маца, вентилаторът е духалка, да. В упътването за печката ми има разни инструкции за какво е най-подходящ, например долен реотан с духалка за пици. Другите не ги помня, трябва да ги попрегледам. :oops:


Мерси, Пиле. Аз никога не съм чела (може би защото никога не съм купувала сама) упътване на готварска печка. Пък и не забелязах последната да има такова.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Авг, 2007 9:50 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Алеко, вероятно няма да ти кажа нищо ново, но като правя нещо си с кайма, за да не става на големи парцали каймата я размачквам в една купа с известно количество вода и после я задушавам в тенджерата, като бъркам честичко. Ефектът е, че ако е хубава каймата се получават съвсем дребнички късчета, които доста добре си пасват с по-едър ориз, даже и с нормаен.


Не, това не го знаех. Благодаря за съвета!


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Авг, 2007 10:42 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
ROSSI ROSSI написа:
IPA, страхотно изглежда! :) Моля те кажи как се приготвя това нещо, какви са рибите?


Роси, аз по-натам съм описала салатата.

Основата е картофена салата с много пресен лук и магданоз, малко олио и лимонов сок, а отгоре каквото имах в хладилника - пушена сьомга, маринована херинга и сельодка, кисели краставички, маслини и пъдпъдъчи яйца.

Снощи - в малка тавичка сирене по шопски с чушки и гъби.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Авг, 2007 2:59 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Снощи в едно заведение ядох страхотен качамак / полента - щот беше италианска кухня, от царевичен грис, в керамична керемида, запечен с няколко вида сирена - бяло, синьо и три вида тип кашкавали.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 785 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB