Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:18 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 31 Окт, 2007 12:14 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Знам, че хич не му е мястото тук да се жалвам, но реших да си споделя.
Всъщност трябваха ми 2 часа да се успокоя за да мога изобщо да споделя.
Та, водя си детето днес на детска градина, която започна да работи. Убеждавам сърцерадирателно плачещото си дете цяла сутрин как в детската градина е прекрасно, как учителките са добрички и ще му се зарадват, защото не са го виждали 2 седмици, как ще го учат на хубави неща и дрън-дрън-дрън.... Влизаме в детската градина, учителката ни вижда и започва да ни крещи, че не си носим бележка за контакт (че не сме в контакт със заразноболни и други такива), защото не сме били присъствали повече от 1 ден и затова трябвало. Отказа да ни пусне. Детето реве, аз крещя и рева, изобщо голяма драма се получи. Навиках им се и го взеха с изричната уговорка да утичам и да им донеса въпросната бележка.
Съгласна съм, че има някакви здравни изисквания, но никой не ни информира, че като им кефне на стачкуващите да заработят ние ще трябва да носим бележки. Още повече, че при предишното прекъсване на стачката никой не ми поиска такава бележка.
А горкото ми дете за 3-ти път преминава периода на адаптацията с детската градина. И ако още веднъж прекъснат работа сигурно ще се побъркаме всички в къщи. Накрая ще взема да се напъна, да издиря някоя по-евтина частна градина и да го пусна в нея.
Нямам нерви вече.
:cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 12:32 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Маца, само да споделя, че много родители се оплакаха от номера с бележката за контакт! Пълно безобразие мен ако питаш! Те статучкават, заради тях хората пощуряха как да си гледат децата и да ходят на работа едновременно, а после нагло те връщат заради разни изисквания за неспазването на които не родителите носят вина!! Е, как да подкрепи човек подобна стачка?!?!? Заслужавт да ги осъдят за тормоз! Напълно те разбирам, че 2 часа не си могла да се успокоиш. И ако това не е тормоз, здраве му кажи!


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 12:34 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Благодаря ти, Meg, успокоително е, че и други намират тези действия за странни. Бях се притеснила, че аз съм лудата в цялата тази история.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 1:00 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Маца написа:
Съгласна съм, че има някакви здравни изисквания, но никой не ни информира, че като им кефне на стачкуващите да заработят ние ще трябва да носим бележки. Още повече, че при предишното прекъсване на стачката никой не ми поиска такава бележка.
Това е същото като в магазина, където продавачът, а не купувачът, винаги има право! Скапан балкански манталитет.

Миналата година една от учителките на синчето ми обясняваше как трябвало да занеса извинителна бележка точно в деня, в който го водя. Но пък аз не им "цепя басма" и поисках да ми покаже в коя наредба/закон/нормативен акт е това изискване. Естествено не можа. И започна да ме убеждава, че това било в правилата на детската градина. Дай им малко власт и им гледай сеира.

Disclaimer: Безрезервно покрепям стачката на българските учители, както бях твърдо против тази на шофьорите, но нека не само искат, но и да дават!


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 3:57 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Не мога да подкрепя стачка, в която заложници са деца и родителите им. И бъдещето на тези деца - кандидатстване в гимназии и матури.

А издевателството над родителите е за съд. Не всички имат баби на разположение, нито могат да си вземат отпуск.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 4:15 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Не мога да подкрепя стачка, в която заложници са деца и родителите им. И бъдещето на тези деца - кандидатстване в гимназии и матури.

А издевателството над родителите е за съд. Не всички имат баби на разположение, нито могат да си вземат отпуск.


Именно.
Аз баба има, при това всеотдайна, въпросът е в социализацията. Да речем, че нямам проблем да си го отгледам до 1-ви клас в къщи. А тези, които нямат баби, дяди и пари да плащат на гледачки?
Една майка сподели, че плащала на учителката в детската градина по 20 лв. на ден за да и води детето с торбича със сандвичи за обяд, за да го гледат в детската градина докато стачкуват. И те си го гледат. :-?
И децата, които ще кандидатстват тази година в гимназия или в университет?
А и другият "тънък" въпрос - като им вдигнат най-сетне заплатите с така нужното увеличение ще се получи невероятния факт, че университетските преподаватели взимат по-малко от учителите в средното образование.
Така че, въпроси много, отговори още повече.
Една стачка - хиляда позиции.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 4:34 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Окт, 2007 10:53 am Чет
Мнения: 18
IPA написа:
Не мога да подкрепя стачка, в която заложници са деца и родителите им. И бъдещето на тези деца - кандидатстване в гимназии и матури.

А издевателството над родителите е за съд. Не всички имат баби на разположение, нито могат да си вземат отпуск.

Не искам да се приема като заяждане, НО учителите не са бавачки на деца. Тяхно задължение е да ОБУЧАВАТ децата а не да ги отглеждат докато родителите им ходят на работа.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 4:53 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Zmeya_Gosho написа:
Не искам да се приема като заяждане, НО учителите не са бавачки на деца. Тяхно задължение е да ОБУЧАВАТ децата а не да ги отглеждат докато родителите им ходят на работа.


Точно това имах пред вид - средното образование у нас е задължително, даже май въведоха глоби за родители, чийто деца не посещават училище. Преди началото на учебната година е готов график - коя смяна са децата, по колко часа не ден имат занятия и останали подробности. Родителите са си съобразили дневния режим с този график.

И какво се получава - тук има стачка, тук не, там е временна, тук приключва, споразумяхме се, не, не се споразумяхме. Лудница, от която страдат деца и родители.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2007 5:10 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Маца написа:
А и другият "тънък" въпрос - като им вдигнат най-сетне заплатите с така нужното увеличение ще се получи невероятния факт, че университетските преподаватели взимат по-малко от учителите в средното образование.
За разлика от училищата, университетите имат някаква автономия, която позволява заплатите да се регулират на ниво университет. Но не се притеснявай, от утре и те започват да стачкуват.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Ное, 2007 12:52 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Окт, 2007 10:53 am Чет
Мнения: 18
IPA написа:
И какво се получава - тук има стачка, тук не, там е временна, тук приключва, споразумяхме се, не, не се споразумяхме. Лудница, от която страдат деца и родители.

Съгласен съм, че им куца организацията на даскалята и малко стана иди ми-дойди ми.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB