Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:29 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 
Message
Сготвено на: 29 Ное, 2007 3:26 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Това нали е любимия лозунг на всички нас. Да си купуваме български стоки, да ценим българските производители, да смятаме, че българското е много по-качествено от чуждоземските. Ама не!
В рамките на 2 седмици ми се наложи (натъртвам на думата, защото мразя по принцип да пазарувам) да си купя костюм, ботуши и спортно яке. Няма да ви казвам какви суми изръсих за тези бългаски стоки. Костюмът е на фирма "Росита". Много добър, супер кройка, и най-важното стана ми в раменете. Облякох го първия ден с една доста весела блузка. На обяд ми става топло, свалям сакото и виждам, че цялата ми блузка е черна. Поглеждам си прашките, да видя дали пуска плата - не, там всичко е наред. Поглеждам пак сакото - пуска хастара. Резултатът: блузката не се изпра. Аз пък отидох в магазина, направих рекламация и след около 2 седмици ми върнаха сакото със сменен хастар, който не пуска. Вярно, супер се отнесоха гражданите, ама не е там проблемът. Две седмици си имам нов костюм, но не мога да си го нося.
Ботушите - и те български, по-скъпи и от костюма на фирма Анджело. Страхотни, страшно удобни, елегантни, абе изобщо трепач. 2 седмици ги носих и им се разкапа някакъв пунтиращ гьона борд. Резултатът: мъжът ми цяла вечер се занимава да лепи с лепило кожата, че все пак да приличат на нещо. Те още са в гаранция, но не ми се разправя да тичам и да чакам 2 седмици и за ботуши, при положение, че нямам други и нямам пари за нови.
Якето - на Даймънд. Страхотно яке, супер спортно, модерно. Развали му се ципът и на него на втората седмица. Сега Мацов го пристяга всяка вечер, че да мога да си го ползвам на следващата (ходя на курс с него, за да съм мацка :) ).
Така че, вече не ща да избирам българското. И трите фирми са реномирани и по принцип имат добри стоки, отнасят се любезно с теб и прочие. Но май ще е по-добре да дам още 20 - 50 лева и да си купя италиански ботуши, костюм за 50 вместо за 150 и яке за 10 лева от Илиенци. Резултатът може и да е по-добър.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Ное, 2007 3:31 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Болно и тъжно ми е като чета подобни неща. Но поне с тоя евтин долар, може да се купуват някои неща по-тънко.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB