Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:50 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 21 Апр, 2008 4:05 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Възкресение е само след няколко дни, а аз още нямам избистрена идея, с какво да зарадвам домочадието!

Както винаги, имах грандиозни планове, но в момента нищо, освен пирог с пиле, зелена салата и печени картофи не ми хрумва. И дежурните кюфтета за детето, разбира се...

Козунаци няма да правя, само кифлички.

Какви са вашите планове за празничен обяд?


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2008 4:09 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз си държа на агнешкото, ако се доредя до бутче, мисля да пробвам една английска (да, класическа!!!) рецепта. Зелените салати и компирната гарнитура са ясни.

Козунак - единственият и най-лесният.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2008 10:54 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ми аз така като чета, ще вземем да минем първо през Пилето, че е по-класическо :) , после ще се отбием у Биски, че като чуя кифлички и подскачам, пък и мойто маце яде кюфтета и за финал ще се курдисаме в свекървата, даже ще и се натрапим, за да види и тя какво е. :)

А сериозно, дори нямах и бегла представа, че празниците са толкова близо. Хладилникът е празен, главата ми също (както винаги впрочем). Така че или ще разчитам на гениални идеи, хрумнали ми в последният момент или ще изпълня горния план. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2008 6:05 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
А пък аз, като един класически представител на вида "мързел", ще разчитам изцяло на менюто на "Пауновата къща", където от няколко години по традиция ходим да ядем на Великден.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2008 1:03 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
За Великден,ще приготвя агнешкото по рецептата на IPA , за гарнитура освен картофите и онези хубави заленчуци като на джоланчето на Куцо Пилев, а за мезе кукуреци.Класическата дроб сарма ще я оставя за Гергьовден.Имам и едни лично от мен сушени и мариновани домати,за сега се чудя къде да им намеря мястото?А за курабийките съм пазарила комшийката,която по я бива в сладките неща. :)


Last edited by миш маш on 22 Апр, 2008 1:52 pm Вто, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2008 1:50 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Агнешки котлети по провансалски и аз съм решила да правя, даже вече съм купила месото.

Другото ще го измисля след като видя с какво ще се сдобия от магазините. Задължително ще има агнешки главички и чревца.

Иначе на самия празник ще последваме Алековата идея за кръчма.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Апр, 2008 1:22 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз си изпълних плана за Великден.Благодаря на ИPА, за хубавите рецепти.Плюс допълнително агнешка дроб чорба, за по сутришните часове на празника.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB