Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:35 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 37 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 11 Юни, 2008 11:44 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Чак днес, въпреки че от години преглеждам форумите, се регистрирах в bg-mama, и то защото исках да използвам разширената им търсачка, пък не ми даваха.
И потвърдих, макар и направо шокиращо, мнението си, че тук ми е много уютно. Не искам да ме разбирате погрешно - Мамите е един мегаполис, препълнен, претъпкан, объркан, със задръствания, вярно и с много, ама много информация. За някой, който си пада по огромните градове вероятно това е мястото, но аз съм леко пристрастна към почти "провинциалния" дух на нашите форуми. Спокойствието, отзивчивоста (не силнонатрапчива), шегите и закачките, ме карат да се чувствам изключително комфортно.
Сега да не помисли някой, че шефът ме е накарал. :) (Много обичам шоколад, Шефе. :lol: )
Щеше ми се просто да споделя.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 9:06 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Присъединявам се! А при мамите е направо плашещо на моменти...


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 10:12 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
При мамите е кеф! Само им подавам малък пръст и те ме изяждат до кръста на секундата. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 10:28 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Алеко написа:
При мамите е кеф! Само им подавам малък пръст и те ме изяждат до кръста на секундата. :mrgreen:


Това някакъв вид акули ли са. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 10:47 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Алеко написа:
При мамите е кеф! Само им подавам малък пръст и те ме изяждат до кръста на секундата. :mrgreen:

Ако толкова държиш, и наистина е такъв кеф-мисля, че и тук можем да се постараем. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 11:05 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
Алеко написа:
При мамите е кеф! Само им подавам малък пръст и те ме изяждат до кръста на секундата. :mrgreen:


Това някакъв вид акули ли са. :mrgreen:


Не акули, а направо акулища! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 12:11 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Защо ли и аз споделям мненията на Маца и Алеко?! :lol:
Не е истина просто какво чудовище (в буквалния смисъл на думата) е онова място!!! Господ да е на помощ на надяващите се там да намерт достоверна информация :!: За езика, нравите и културата, хич пък да не говорим. Форумите тук са истинско блаженство във вяско едно отношение!!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 1:50 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Не знам за Бг мама, но от любопитство само влезте в един друг "кулинарен" форум(П.В.), , че даже не се налага и да четете. Само аватарчетата като видите и ще ви стане ясно за какво става въпрос. Затова , че тук не е така, мисля , че основната заслуга е най вече на Админа(даже и със строгите си правила), на модераторите и на пишещите които са безкрайно интелигентни хора.За мен е удоволствие да съм тук.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 1:53 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Еxеииии, на шефа сега мед му капе на душата. Но и аз ще се присъединя към засега очертаващото се единодушно мнение - наистина този форум е много хубав. Откакто влезнах тук, забравих перфектната вечеpя (говоря за сайта, а не за форума, който е страшно захаросан и клюкарски за моя вкус, а да не говоря за правописните грешки). Благодаря на миш-маш, която толкова ме агитира да се запиша. Само дето сега ми загарят манджите. Ама нейсе, струва си.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 2:11 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Е,щом сте отворили думата за това,и аз най-после ще си кажа мнението за форума!Много ми е уютничко и на мен,и най-вече ми е ...широкичко!Да!Аз съм модератор във форума на радио В и там е невероятна лудница и теснотия(максимално се пести мястото за теми)!Малко се шашках в началото,когато се мъчех в едно мнение да напъхам поне по две рецепти,а вие веднага ги правехте отделни теми.Тук даже понякога е доста скучничко,защото повечето посетители просто си преглеждат нужната рецепта и тичат да я сготвят.Много ми е приятно да влизам и в двата форума-така има баланс на емоциите :P ,и най-вече съфорумците са приятни,възпитани и интелигентни хора!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 3:28 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Шефе, да вземеш да почерпиш, а?


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 3:41 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Благодаря на всички за милите думи.

На всички по една :cheers: (лимонада) и оркестърът да свири "Сладкопойна чучулига".


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 3:54 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ех, ама и ти, това, че ти не можеш да пиеш правилните напитки значи ли, че и нас трябва да лишаваш? Хем след толкова комплименти :lol: Айде отпусни малко!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 3:56 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Отпускам...по една боза!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 4:31 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Скръндза!

Бойкот! Бойкот! Бойкот!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 5:34 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Шефе, не съм чувала за болести, дет се лекуват с лимонада и боза. И да те изпреваря - с чешмяна вода също. Айде нещо по-така. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 7:35 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Черпнята ще е на следващата среща, от мен - нещо по-блажничко :P


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 9:29 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
MR.LAZY написа:
Отпускам...по една боза!


Шефе, бозата е за мен. Така ми се е припила, че заменям 1 бутилка уиски за 5 литра сладка боза.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 10:59 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
kristi написа:
MR.LAZY написа:
Отпускам...по една боза!


Шефе, бозата е за мен. Така ми се е припила, че заменям 1 бутилка уиски за 5 литра сладка боза.


Казвай на кой адреЗ да я пратим! Само се опасявам, че докато пристигне, ще стане малко резливичка.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 11:24 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
Шефе, не съм чувала за болести, дет се лекуват с лимонада и боза.
Не съм казал, че ще ви лекувам. Просто предлагам неща, от които и аз мога да пийвам. :P

kristi написа:
Шефе, бозата е за мен. Така ми се е припила, че заменям 1 бутилка уиски за 5 литра сладка боза.
Хайде да ти спестя уискито. Хем по-вкусно от купешка, хем по-здравословно.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2008 10:42 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
Не съм казал, че ще ви лекувам.


Това за болестите и напитките е от един виц. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2008 10:27 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
MR.LAZY написа:
Хайде да ти спестя уискито. Хем по-вкусно от купешка, хем по-здравословно.


Благодаря за рецептата, само че не знам къде да намеря брашно от просо и време, за да я приготвя. Може би през ваканцията ще опитам (ако си набавя продукта естествено).


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2008 10:47 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Я да взема и аз да си кажа мнението ( извинявам се, че няма да е толкова захаросано :P )
Тук определено ми харесват хората- с добро възпитание, толерантни, с много приятно чувство за хумор (това ценя най-много), но не харесвам строгите правила. Аз винаги съм била за повече свобода - предполага повече креативност и по-лесно боравене с информация. Според мен човешкият фактор (модератори, администратор и т.н.) винаги може да неутрализира опитите за "вероломство" във форума, но явно това е само мое мнение, което тук не се подкрепя.
За форумите на бг-мама мога да кажа, че са отлично нагледно средство за обучение в моята и близите на моята специалности ;) - но ако не гледаш на тях професионално, някои форумци могат да ти изпилят нервите до скъсване.
Наистина е като мегаполис, но ако си съставиш "карта" из него (тази дейност, разбира се, е на цената на много негативен опит) - ще ти е много полезен, а на места и учудващо уютен. Аз например пиша в една цветарска темичка, в която няма простащина, злоба, агресивност, а топлина, подкрепа, разбиране.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2008 3:19 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Лени написа:
Я да взема и аз да си кажа мнението ( извинявам се, че няма да е толкова захаросано :P )
Тук определено ми харесват хората- с добро възпитание, толерантни, с много приятно чувство за хумор (това ценя най-много), но не харесвам строгите правила. Аз винаги съм била за повече свобода - предполага повече креативност и по-лесно боравене с информация.


Единственото правило, което намирам за безсмислено, е ограничението да се пускат илюстрации, преди да имаш 50 мнения. Защото така ако имаш картинка на някоя рецепта, трябва да молиш админа или някои модератор да ти я пусне, а това си е жива загуба на време, за хора като мен, които имат по 30-ина минути на ден за форума. Затова имам рецепти без картинки. Но може пък админа да има основателна причина за това.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2008 3:50 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
kristi написа:
Единственото правило, което намирам за безсмислено, е ограничението да се пускат илюстрации, преди да имаш 50 мнения... Но може пък админа да има основателна причина за това.


Това е сравнително отскоро, тъй като се навъдиха много юзери, които се регистрират само за да си пуснат реклама или спам.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 37 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB