Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:38 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Юни, 2008 3:54 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Австъралийската компания M&C Saatchi спечели награда Сребърен лъв на фестивала в Кан тази година в категорията Печатна реклама с посланието "Защо никога не трябва да купувате риза, ушита от българин" (Why you should never buy a shirt tailored by a Bulgarian).

Накратко рекламата разказва историята на шивача Хенри, чийто пръсти са най-тънките в света и соътветно шие най-добре. Пълната история във видеото:



Въпросната реклама разбуни духовете на много места, ми се искаше да видя как мисли нашето комюнити по въпроса.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2008 3:57 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Видях й печатния вариант. Мисля, че е просташка, независимо с коя нация се подиграва. Да не говорим, че ръчиците на тоя са ненормални малки, бррр :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2008 5:12 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Направо ми стана гадно - имам чувството, че е подигравка с хора с недъзи. Недоразвити крайници, беше някаква болест - бери-бери, не съм сигурна.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2008 10:40 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Честно казано, изобщо не разбрах какво промотира тази "реклама". Явно е някакво кампания, не точно реклама (видеото е много дълго). Във видеото изобщо не идеше реч за която и да било нация (ако изключим френското име и акцент на шивача). Ръчичките баха гадни, но всеки знае на какво са способни съвременните програми за изображения, така, че не ме впечатлиха толкова.
Обаче "сравнителната" реклама е забранена на достатъчно места по света, както и такава подтикваща към дискриминация, насилие и пр. Сравнинето в печатния текс наистина грубо нарушава къде писаните, къде написаните забрани в рекламата...
Не знам колко липса на вкус и идеи са му необходими на човек, за да "измъдри" нещо като това за българите... Но австралийците са достатъчно далече, за да не знаят дори къде се намира България, камоли че тук се шият немалка част от "западните" марки...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юни, 2008 2:33 am Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
А според мен, освен че се съгласявам с мненията ви на всички, и тези тъпаци, които са им дали награда са виновни. Все пак Австралия е Далече, но Франция не.
Най-малкото вече сме уж една общност (съюз и прочие).


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB