Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:23 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 28 Окт, 2008 11:22 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Всички, допускам, сме чели, чували за храните, които възпламеняват сексуалните желания. Хиляди рецепти са базирани на именно това свойство на някои храни, да подсилват страстта.
Аз, обаче, смятам, съществуват и храни, които подтискат или направо убиват сексуалното желание.
Естествено, трябва да се отчете и количеството и психологическия момент. На практика 3 са аспектите, които влияят върху сексуалните мераци:
- прекалено голямо количество, от което ти се доспива, подуваш се и прочие
- твърде силни подправки, като чесън и други подобни, които биха могли да убият не твоето, а на партньора (партньорите) ти желание :)
- и според мен най-интересното - видовете храни, които просто убиват желанието.
Ето, изказах се дълбокомислено, сега ми се ще да чуя и вашето мнение по въпроса, видовете храни, изобщо казвайте си. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 12:39 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Това е много интересно, не съм се замисляла дали може да има храни, които убиват плътските апетити... Аз поне не се сещам за такива.
Прекаляването с количествата е факт, ама не съм съгласна за чесъна - ако и двамата изхрускате по някоя скилидка, какъв е проблема :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 1:09 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ако плътското желание си го има, не виждам каква храна в нормално количество би могла да го убие, освен нещо, което да предизвика алергия у партньорите.

Поне при мен е така. Даже и домати с ориз не могат ме спря, когато съм си наумил нещо... :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 1:17 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Постът на Маца ми напомни преди около 10 години с любимата решихме да сефтосаме връзката и за да бъде по-завладяваща емоцията си направихме силно афродизиачно меню - някаква мръвка с доматен сос, наблъскан с джинджифил, черен пипер и люти чушки и за финал шоколад. След този обилен обяд така се бяхме натъпкали, че се наложи да отложим премиерата за по-късно.

Та, мисълта ми е, че да - в големи количества храните убиват сексуалния апетит. Иначе Биски написа преди време доста обширна поредица от статии за афродизиаците на нашата трапеза.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 1:44 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Хубава тема. Но понеже се забавих с отговор, сега ще трябва да повтарям.
Съгласна съм с Куцо Пиле , че ако и двамата хапнат чесън, проблем няма да има. Съгласна съм и със Админа, че след едно обилно ядене може и да ти е хубаво, но най- много да ти се преспи. :) . Но най вече съм съгласна със Алеко. Не вярвам в теорията на храните афродизиаци, тоест че ще хапнете например скариди , октоподи и прочие с някой дръвник и изведнъж хоп се получава желание. Но пък може и нещо простичко с любим човек да се консумира и резултата да е вълнуващ.
Все пак признавам в контекста на темата, че ако някой е пил прясно мляко непосредствено, няма никакви шансове.
За мен лично в готвенето могат да се получат повече афродизиаци, отколкото в храните , както и обратното.
Но това е друга тема. :oops:


Last edited by миш маш on 28 Окт, 2008 2:52 pm Вто, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 1:57 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
миш маш написа:
За мен лично в готвенето има много повече афродизиак, отколкото в храните , както и обратното.
Но това е друга тема. :oops:


Напротив Миш, същата тема си е. :)
Аз да кажа все пак, че също не вярвам в храни - афродизиаци. Най-малкото, защото не всеки ги обича тези така афиширани храни.
Моята скромна мисъл беше да се замислим (пък ако трябва и едно проучване да осъществим) дали има някои специфични храни, за нас самите, които категорично водят до отказ от секса.
Иначе и аз поддържам така изречените мнения. Дори изпускането на газове не може да ме спре, ако съм решила. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 2:43 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Алеко написа:
Даже и домати с ориз не могат ме спря, когато съм си наумил нещо... :lol:


Според мен въпросът е наобратно. Ако нищо не си си наумил, има ли ядене, което след консумация да ти образува тия мисли.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 7:04 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
Алеко написа:
Даже и домати с ориз не могат ме спря, когато съм си наумил нещо... :lol:


Според мен въпросът е наобратно. Ако нищо не си си наумил, има ли ядене, което след консумация да ти образува тия мисли.


Може би... скариди, аспержи, суши, поднесено върху тялото на гола мацка... ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 7:19 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ше си кажеш ти, всичко ше си кажеш. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 10:02 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Маца написа:
Всички, допускам, сме чели, чували за храните, които възпламеняват сексуалните желания. Хиляди рецепти са базирани на именно това свойство на някои храни, да подсилват страстта.
Аз, обаче, смятам, съществуват и храни, които подтискат или направо убиват сексуалното желание.
Естествено, трябва да се отчете и количеството и психологическия момент. На практика 3 са аспектите, които влияят върху сексуалните мераци:
- прекалено голямо количество, от което ти се доспива, подуваш се и прочие
- твърде силни подправки, като чесън и други подобни, които биха могли да убият не твоето, а на партньора (партньорите) ти желание :)
- и според мен най-интересното - видовете храни, които просто убиват желанието.
Ето, изказах се дълбокомислено, сега ми се ще да чуя и вашето мнение по въпроса, видовете храни, изобщо казвайте си. :)


;) ;) ;) Мечо Пух се е изказал също толкова дълбокомислено "Кой си го може, си го може" и "Колкото повече - толкова повече"... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2008 4:02 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
За мен това са динята и тиквата.
Причините са две: и двете са диуретици, а и от тях мога да ям (и го правя), докато ми прилошее. След това почивам и продължавам... да ям...


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2008 9:39 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
За мен това са динята и тиквата.
Причините са две: и двете са диуретици, а и от тях мога да ям (и го правя), докато ми прилошее. След това почивам и продължавам... да ям...


Боже, боже, мислех, че само аз съм такава ламя по отношение на динята...
Биски, от една партия сме... Подува ми се стомахът, не мога да хапна нито грам повече, а след един час отново нападам... Това си е жив наркотик за мене.
Веднъж, това лято, след обяд купих две дини - едната огромна, към 5 кг., а другата около 4 кг.... На другата сутрин имаше само кори от двете...
Цяла нощ през 1 час съм ходил до тоалетната.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB