Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 23 Апр, 2024 7:33 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Next
Message
Сготвено на: 19 Мар, 2009 2:25 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Маца написа:
Бомбайски бяха, а темата е Боливуд. :)


Не е ли по-актуално да им се вика мумбайски. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 2:54 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Маца написа:
Бомбайски бяха, а темата е Боливуд. :)


Не е ли по-актуално да им се вика мумбайски. ;)


Аз по принцип не държа на имената, и честно казано никога не съм отдавала особено значение на наричането на една манджа.

Сега за бомбайските, момбайски или направо индийските картофи. Направих ги вчера, само че downgrade-нах рецептата поради няколко причини. Оказа се, че синапа ми се е развалил (извертял или каквото и да е там), после пък установих, че нямам време да си направя Гарам Масала и затова пропуснах изцяло тази подправка, а на финал не сложих и пресен кориандър - едно поради липсата му, второ понеже и аз не го долюбвам, камо ли домашните.
Резултатът обаче беше впечатляващ. Двамата ми мъже ги одобриха много, даже Мацин, който твърди, че индийските подправки са гадни и храната също, си хапна с удоволствие. За мой срам и аз си хапнах от тях и наистина бяха добри. Тоест, не може да се каже, че съм направила същата рецепта, но използваната идея беше добра. Още веднъж мерси, шефе, че ми помогна в откриването на рецептата.

Кристи, сосът звучи страхнотно, но не отговаря на другото ми условие, да се прави лесно. Най-малкото, защото половината от съставките дори не съм чувала. Пък и една малка кухненска подробност, все още нямам блендер. :(


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 3:42 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Мацо, до колкото разбирам сибуле е лучена трева (Schnittlauch на немски, много сме говорили за това тук), а ешалот е минилук, арпаджик примерно. Другото го познаваш, но е крайно време да се сдобиеш с блендер ( ние от този, който ни е към пасатоира Браун, сме изключително доволни)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 10:41 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Ешалот са сочни продълговати розови лукчета; като са по-малки, са много сладки, като поотраснат става нашенски лук водняк.
Арпаджикът е нещо различно - това е лук от семе, от който след това се развива кромид лук.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Мар, 2009 9:46 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Благодаря ви, дами. Явно съм съвсем боса (и относително гола) по въпросите за лука и неговите разновидности.
Лени, права си, но все изскача нещо друго, по-спешно и неотложно - правене на зъби, купища лекарства, поправяне на коли, ей такива работи. А както се казва, каква готвачка съм аз, ако не мога да се справя без някакъв си блендер. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Мар, 2009 11:03 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Маца написа:
А както се казва, каква готвачка съм аз, ако не мога да се справя без някакъв си блендер. :)
Хайде сега, опитвали сме твои нелоши манджи. Пък и като си помисля, какви истории с домашен блендер пропускаме...


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Мар, 2009 11:11 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
MR.LAZY написа:
Пък и като си помисля, какви истории с домашен блендер пропускаме...

Тц, тц. Затова не бях се сетила, въпреки моите шевове от блендер. :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Мар, 2009 11:33 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
С блендера, докато го имах, нямаше чак такива истории. Тогава по-актуален и по-богат на случки беше пасаторът, но и той си изпя песента. Сега се забавлявам само с бъркалката, но пък и вчера успях да боядисам половината кухня и цялата си предница със снежно и нежно бялото от белтък на сняг. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2009 7:32 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
За обяд - доматена супа и картофена манджа, за следобедна закуска - кифлички със сирене с хрущевское тесто (сирене от Еко Балкан) и кокосов кекс, а за вечеря - спагети по китайски.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 2:53 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Мира не ми даваше откак видях снимката на емпанадас на Кристи. Снощи се наканих и ги направих, след като през деня бях сготвила друго. Най- вкусното нещо което съм правила и яла от много време.За първи път масленото тесто ми се получи перфектно, а плънката беше от телешка кайма, много лук, стафиди, маслини и подправки.
Image
Днес направих торта мини"Бяла неделя", но за нея ще споделя малко по късно в провалите. :)


Attachments:
IMGP0001.JPG [57.8 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 3:45 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Да беше метнала, малко по-силно, и насам. :) А аз защо не открих рецептата? Или си я получила тайно? :)
Ние довечера сме на сьомгова. Няма да кажа какво, че шефът пак ще ме вземе на подбив. Само се чудя каква супа да забъркам, че хем да е бърза, хем да е вкусна, хем да няма цели парчта месо, да не е топчета, пилешка или телешка. Изобщо, голям проблем. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 5:37 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Спаначена?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 5:53 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Маца написа:
Да беше метнала, малко по-силно, и насам. :) А аз защо не открих рецептата? Или си я получила тайно? :)
Ние довечера сме на сьомгова. Няма да кажа какво, че шефът пак ще ме вземе на подбив. Само се чудя каква супа да забъркам, че хем да е бърза, хем да е вкусна, хем да няма цели парчта месо, да не е топчета, пилешка или телешка. Изобщо, голям проблем. :-?


Мацо, верно е, че Миш получи тайно рецептата, но да се продиктува по телефона е по-лесно и бързо. :oops: Обаче ей сега ще я направя обществено достояние. А на теб ти предлагам супа борш - точно вчера говориха по телевизията, колко е полезно зелето.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 6:03 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Миш, Кристи, благодаря ви, но забравих да кажа, че и спаначена и борш не ядат гадовете.
Кристи, чакам с нетърпение.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 6:20 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мацо, с тия зелении дето се бяха появили имаш голям избор, а и стават бързо. Прясно или кисеко мляко, сметана, сирена - можеш много да импровизираш.

Аз сега си припомням как се готвеше на газ. Снощи задуших агнешко на хапки с подправки, гарнитура ориз с много пресен лук и спанак.

Миш, емпанадите ти са много съблазителни. Различни са от мексиканските.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 7:22 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
IPA, а преди на какво готвеше? Нова печка ли си си купила? :)

Мацо, направи им харира. Не може да не я харесат - хем има зеленчук, хем леща и други подобни, може и с фиде да се направи, а и месо и яйце се слага вътре.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 8:38 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Кристи, малко не съм в България и всичко е непознато за мен. В кухнята има плот с газови котлони и газова печка, но за нея трябвало да се монтира някакъв винтил.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2009 9:15 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мацо, моите момци много тачат доматената супа, а става за по-малко от 20 минути (сега я правя с консерва и става още по-бързо).


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2009 10:47 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Биски, доматената наистина мога да я спретна, макар и в ограничено количество, защото я яде само малкото коте.
Кристи, аз пак да си искам рецепта, този път за Харира?
Емпанадите наистина изглеждат страхотни, но аз виждам само снимката на Кристи, къде да търся тази на Миш?
IPA, зелените супи не ги искат, не знам защо. Много трудно мога да прокарам някаква спаначена или копривена. А да направя само супа с лук, фиде, моркови, целина не става, щото не им допада, посно им седи. Абе изобщо големи са претенции. И цялата тази драма като имате предвид, че аз пък изобщо не понасям супи.
Вчера изпекохме сьомговата, и си я излапахме половината. За днес съм в дълбоко колебание за гарнитура към останалата част - картофи правих наскоро, ориз ядохме 3 дена през уикенда. Може би спагети, пълнозърнести?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2009 11:41 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Маце, рецептата за Харира би трябвало да я има в "Международна кухня".


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2009 12:35 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
миш маш написа:
Маце, рецептата за Харира би трябвало да я има в "Международна кухня".


Точно така.
А снимката на Миш е под моята, също така я има по-горе на тази страница.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2009 3:20 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ето рецептата за Xарира от Казабланка.

Ето тук се виждат и двете снимки на емпанадас.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2009 11:46 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Сутринта виждах само снимката на Кристи в поста и. Явно проблем с офисната техника. Сега ги видях и двете, наистина страхотни.
Благодаря ти, IPA.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Мар, 2009 11:42 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Снощи ядохме това.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Мар, 2009 12:31 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ние тези дни дояждахме яденето от петък, което семейство Мишови категорично отказаха да изядат.
Да кажа, че всъщност най-голям успех пожънаха емпанадите на Миш. Много бяха вкусни и дълбоко съжалих, че са толоква малко и успяхме само да вечеряме с тях в събота. :)
Вчера ми се наложи да изобретявам някакъв малък кетъринг за колегите (главно поради липса на финанси). В резултат на което, в къщи няма нищо за ядене и явно днес ще сме на бонбони. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB