Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 8:28 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Next
Message
Сготвено на: 31 Мар, 2009 1:40 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мацо, ти си истинска жена и следователно от нищо можеш да направиш три неща:
- супа
- шапка - това малко остаряло, може да се замени с моден аксесоар
- скандал

Съсредоточи се върху първото. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2009 11:40 am Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Вчера и онзи ден не сме яли нищо интересно, но най-сетне качих снимките от импровизираната среща от събота.

Молим :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2009 11:51 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA, може да се поспори по твърдението, но че супа, скандал, а дори и шапка мога да направя за нула време си е истина. :)
Пиле, снимките са много хубави, но още по-хубави са коментарите.
И, за да допълня коментарите, аз винаги и само на високоинтеУектуални теми разговарям. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2009 12:00 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Бът ъф корс, Маце, аз затова не успях да си припомня точно в онзи момент коя е била високата тема. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2009 12:22 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Много хубави снимки, коментара още по- хубав, но най -хубава беше срещата! :)
Аз наистина направих вчерашната рецепта с бон филето и стана много вкусно ястие.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2009 2:56 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
миш маш написа:
Много хубави снимки, коментара още по- хубав, но най -хубава беше срещата! :)
Аз наистина направих вчерашната рецепта с бон филето и стана много вкусно ястие.


Ако става дума за моя скромен принос, се радвам много, че ви се е усладила манджичката.
А снимките на КП са миффкокъртещи!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2009 3:48 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Пиле, и снимките и коментарите са много добри. Вече ви завиждам съвсем неблагородно. :mrgreen:

Маце, не е твърдение, поговорка е, май английска беше. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2009 4:50 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Пиле, и снимките и коментарите са много добри. Вече ви завиждам съвсем неблагородно. :mrgreen:

Маце, не е твърдение, поговорка е, май английска беше. :)


IPA, имах предвид твърдението ти, че съм истинска жена, а не поговорката. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Апр, 2009 2:40 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Маца написа:
IPA, може да се поспори по твърдението, но че супа, скандал, а дори и шапка мога да направя за нула време си е истина. :)


Мацо, ти сама си написала че отговаряш на дефиницията. :lol:

Купила съм един булгур, който не съм приготвяла до сега - midyat bulgur, прилича на начупен ориз и се жълтее, нещо такова е:

Image

Някой знае ли как се приготвя, т. е. има има ли нещо по-различно в технологията.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2009 12:02 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
За булгура не знам, щото такава гадост не ям. Ама ще ви кажа какво ядохме снощи.

Те туй!


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Апр, 2009 9:04 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
IPA, този булгур веднъж съм го приготвяла, няма нищо особено в технологията, вари се и после най-често се правят галети, а може да се запиржи със зехтин, лук и червен пипер и да се използва за гарнитура.

А аз тази вечер сготвих бамя с телешко в тажин. Стана много приятнa на вид, но още не съм я опитала.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2009 10:13 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз снощи правих вариация на тема 'винен кебап', но поради липса на отворено вино ползвах шери. Според мен стана значително по-вкусно, отколкото с вино.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2009 11:16 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Вчера папкахме мнооого таратор, кисело зеле с вратни пържоли, за детето телешко руло, за Шефа картофена манджа. Салатите са руска, зелена от лоло бионда, лоло роса и ужасно дебела маруля и доматена. Само руската става за ядене, зеленчуците са, меко казано, гадни.

Днес има още за дояждане от всичко.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2009 2:15 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
kristi написа:
IPA, този булгур веднъж съм го приготвяла, няма нищо особено в технологията, вари се и после най-често се правят галети, а може да се запиржи със зехтин, лук и червен пипер и да се използва за гарнитура.


Мерси Кристи, а за гарнитура какво е съотношението булгур : течност или да си го нагласям на вкус с добавяне на течност.

Снощи пилешки дробчета по селски, задушени пресни картофи/ бая големи бяха, но много вкусни/, салата домати с лук и магданоз, и тиквички на грил тиган /направих му сефтето/ с чесън, зехтин и оцет. И бяло сирене, не беше лошо, ама ще продължим с пробите.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2009 9:23 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
IPA написа:
kristi написа:
IPA, този булгур веднъж съм го приготвяла, няма нищо особено в технологията, вари се и после най-често се правят галети, а може да се запъpжи със зехтин, лук и червен пипер и да се използва за гарнитура.


Мерси Кристи, а за гарнитура какво е съотношението булгур : течност или да си го нагласям на вкус с добавяне на течност...


IPA, вари се като ориз или спагети - в много подсолена вода, после се прецежда, изплаква и запържва.

А тиквички на грил-тиган обожавам. Също така и патладжани, и пилешко филе. Става много вкусно и диетично.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2009 11:12 am Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
kristi написа:
IPA, вари се като ориз или спагети - в много подсолена вода, после се прецежда, изплаква и запържва.


Много благодаря.

kristi написа:
А тиквички на грил-тиган обожавам. Също така и патладжани, и пилешко филе. Става много вкусно и диетично.


Това ни беше снощи вечерята - всичко на грил тигана - мариновани пилешки гърди, още тиквички, домати на дебели кръгчета после поляти със зехтин и босилек. Трябваше да има и гриловани сирена, но поради бавната реакция на Ипов се получи раклет. :lol:

Патладжаните са внос и са от сорт малки по размер и тънки. Още не съм ги пробвала.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 10:10 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Явно пак сме престанали да ядем, защото никой нищо не казва. Затова аз ще дам стегнат отчет за хранителния ни режим последните дни.

Съботно-неделно се уляхме (не се подсмихвай Миш :) ). Събота вечер бяхме щедро нахранени с тутманик, свински гърди, пилешки крилца и Н на брой салати и мезета, сред които и такава от гигантски смилянски боб. След тази усилна вечеря (само от към храна, от към приказки си беше направо прекрасна) на следващия ден се впуснахме в приключението Белинташ. След едно дълго пътуване с кола и съвсем кратка разходка се заредихме напълно и от всякъде с "енергия" от огромните скални масиви, посмяхме се на получаващите сигнали от извънземни и се отправихме към Бачковския манастир. Там, естествено, първата ни работа беше да седнем в кръчмата. :) Където пак се уляхме :). Както може би се сещате, в Неделя, на Цветница, все има някое цвете в семейството. И тук стигнахме до крайности. Затова от понеделник сме на скромни манджи от рода на ориз със зеленчуци, печено пиле и салатки. А вчера се наложи все пак да спретна супа за детето, от коприва. Няма да ви казвам, че цялата се ожарих докато я изчистя, но пък детето одобри усилията ми. Гарнитурата към супата бяха пилешки пържоли от бут, с кожа, на тиган без мазнина. Искам да заявя, че повече няма да купувам такива. Пуснаха толкова много мазнина, че едвам се ядяха, въпреки изрязване на сланинките и дългото им мариноване. А и кожата не знам за какво я оставят, при положение, че аз я отпрах след като ги изпекох. Малко дълго се получи, но пък доста емоционално. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 10:50 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ооо, Мацо, каква красота! Що Миш не вземе да качи тука снимките? И къде е този Белинташ, я казвай веднага 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 11:03 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Направихме снимки, но все се надявах ,че ще се размине и без тях, защото вечерята не беше Гурме :) , а съвсем простички неща. Този път решихме да наблегнем на разходките и сладките приказки. Все пак ще ги пусна малко по -късно. Като за обяд да речем. :lol:
А за Белинташ, моля Маца да разкаже, защото тя ги видя извънземните. :P Аз само се зареждах.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 11:55 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Видях ви аз как се зареждате, с цигара в ръчичка :lol: Ама и тези снимки сложи някъде, много са красиви камънаците. Къде е този Белинташ?


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 12:09 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
За още по голям спам (нали Шефа иска), ще кажа ,че на следващата поза има и бира. :) В Родопите се намира Белинташ- древно славянско светилище.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 1:35 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
То и ние се зареждаме с цигара и бира. :mrgreen:

Я разкажете по-подробно, искам и снимки. Вие сте дразнячки на любопитството ми. :lol:

И тъй като не съм спамаджийка ;) да ви кажа, че кашкавалените кифтета на Алеко са връхта, без пържене, на грил-тигана, харесват ни повече от паниран кашкавал.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 3:48 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Да взема и аз да се похваля: остана ми кисело зеле точно за едно готвене :ban: .
Днес пекох на фурна зеле с картофи и сварих страшно безвкусна зеленчукова крем супа.

За вечеря трябва да измисля нещо различно, с гъби примерно.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 5:40 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Ето ги и снимките. И за да е по интересно -коментара малко по- късно. :)

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Attachments:
cP1040735.JPG [61.01 KiB]
Not downloaded yet
cP1040746.JPG [56.17 KiB]
Not downloaded yet
cP1040657.JPG [65.56 KiB]
Not downloaded yet
cP1040825.JPG [62.32 KiB]
Not downloaded yet
cP1040652.JPG [60.74 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2009 6:41 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Да не бях ревала за снимки, сега огладнях, а ме чакат само печени сандвичи...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB