Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 23 Апр, 2024 9:40 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Next
Message
Сготвено на: 07 Яну, 2009 1:16 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Познайте, какво ще готвя днес :P
Мусака, разбира се :lol: И постни сармички с гъби за началството, а за десерт - печена тиква.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 12:38 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Най-сетне ми мина кулинарната творческа криза и като се разготвих...
Супата от трахана, за която вече писах.
Пангасиус на фурна
Задушени зеленчуци
Кюфтета по чирпански

За утре предвиждам пълнени чушки и зелеви сърми, но се колебая сърмите с какво да ги пълня, че да не станем една оризова република. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 12:49 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Маца написа:
... колебая се сармите с какво да ги пълня, че да не станем една оризова република. :)

С булгур. Или да направиш различна плънка за чушките и сармите, т.е. с различно месо (пиле, риба).


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 12:51 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Маца написа:
... колебая се сармите с какво да ги пълня, че да не станем една оризова република. :)

С булгур. Или да направиш различна плънка за чушките и сармите, т.е. с различно месо (пиле, риба).


И това го мислих, благодаря Биски, но по-скоро ми се въртеше в главата някаква сърма само от месо, увито в зелевите листа. Дали тук или другаде съм срещала такова споменаване, не знам. Ще се поровя и ако измисля нещо извратено, ще споделя.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 1:27 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Имаше едни сарми с парчета пилешко, трябва да помисля, къде точно бяха.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 2:32 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Намерих тези сърми, а пътьом се сетих и за идеята да обезкожа бутчета и да ги увия в зелевите листа, да ги наредя в гювеча и да ги забравя за около час - час и половина. Ще видя до къде ще стигнат силите, но поне ще е разнообразно.
А, открихи тези от заглавната страница на сайта. Въобще, идеи много дойдоха, сега остава да се помъча да ги осъществя. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 3:16 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Зелеви сърми само с месо - много хубаво става. Свекър ми им е голям майстор, стават и с пилешко и със свинско. Той слага и пушено месо - бекон или филе, в зависимост колко сухо или мазно е основното месо. И си има самоправена смес от подправки, от която слага по щипка между месцата, които завива в зелев лист. Ох, шъ съ покапа.

Снощи направих голяма тенджера (другаде не се побра) руска салата. Имам леко сварени картофи за сотиране, ще накисна едни вратни пържоли да отлежават за довечера.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 3:28 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Тъкмо и аз щях да предложа към месото да сложиш някакъв бекон.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 3:34 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Зелеви сърми само с месо - много хубаво става. Свекър ми им е голям майстор, стават и с пилешко и със свинско. Той слага и пушено месо - бекон или филе, в зависимост колко сухо или мазно е основното месо. И си има самоправена смес от подправки, от която слага по щипка между месцата, които завива в зелев лист. Ох, шъ съ покапа.

Снощи направих голяма тенджера (другаде не се побра) руска салата. Имам леко сварени картофи за сотиране, ще накисна едни вратни пържоли да отлежават за довечера.


IPA, наистина добре звучи, но ако може да вземеш и точната рецепта...


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 3:52 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мацо, аз съм описала всичко, само за подправката трябва да импровизираш, колкото пъти съм питала не мога да разбера - те си имат на вилата разни подправки, които си сушат и смесват, но са някакви местни сортове и не мога да я повторя.

Можеш да смесиш малко сол (зависи колко ти е солено зелето), чер пипер, червен, чубрица, сушен копър и каквото ти харесва.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 4:50 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ясно, IAP. Просто се чудех месото кълцано, цяло, на хапки ли? Но както казваш всичко е въпрос на импровизация.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Яну, 2009 5:01 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Месото той го реже на малки пържолки, така че от всяко парче и парченце колбас да се свие една не много голяма сърмичка.

Но нищо не пречи да се направи и с кълцано.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Яну, 2009 10:47 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Да докладвам неделните си напъни ми се ще.
За закуска содените питчици (да си жива и здрава Пиле :) )
После: Пилешки долни бутчета, омацани в "специална" пикантна смес, печени на фурна.
Пълнени чушки с ориз
Зелеви сарми с пилешки филенца, гъби и моркови.
И от всичко това останаха сармите и чушките, вероятно до довечера. :(


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Яну, 2009 2:22 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Маца написа:
За закуска содените питчици (да си жива и здрава Пиле :)


Мерси, Маце, радвам се :)

Ние снощи хапнахме нещо, което с ръка на сърцето определям като извратено, ама пък стана много вкусно. С две думи пилешка яхния със спанак, обаче ливнах и малко бяло винце, както и кока-кола, добре се получи. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Яну, 2009 2:45 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Пилешка яхния със спанак изобщо не звучи зле. Даже напротив. Но ако можеш да ми обясниш наличието на кока - кола? :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Яну, 2009 3:28 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ми имаше мъничко останало в бутилката и си казах "що пък не", за сладост :lol: Не че стана сладко, де. Аз затова казвам, че е извратено, ама допреди няколко седмици всеки ден Звездев го гледах как ежедневно готви с гнуста и взех та се пробвах и аз да й намеря приложение, инак не я употребявам.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Яну, 2009 10:37 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Голямо затишие настана, ще рече човек, че нито готвите, нито ядете и това леко ме притеснява, да не вземем всички да изчезнем поради недохранване? :)
Да отворя апетита, така да се каже.
Едни белени скариди залежаваха в камерата и вчера реших да ги активирам. При прегледа на рецепти установих, че най-добре ще ми дойде съчетанието между това и това. Съчетанието на девте рецепти (благодаря ви, дами) се получи доста интересно. Накиснах скаридите по препоръка на Биски, а после ги приготвих по рецептата на IPA (барабар с подправките и на двете рецепти), като довърших довърших със заливане с доматено пюре. Всичко се получи превъзходно, само че скаридките станаха съвсем миниатюрни, по неизвестни за мен причини.
Другото, което тези дни готвих беше спанак с ориз и моркови на фурна, телешка супа с рендосани зеленчуци и печено пиле натюр.
Хайде сега дайте си вашите идеи, че да открадна нещо.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Яну, 2009 8:06 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мацо, скаридите искат минимална термична обработка, колкото да си променят цвета. Повечето, които се продават у нас като качество не струват, а и са бланширани, което на практика значи сготвени.

Иначе готвя, но хаотично, в по-големи количества, така че в хладилника винаги да има нещо за ядене.

Последната седмица правих нещо като капама в гювеч - кило и нещо свински джолан, малка зелка, чашка ориз и кило кълцана наденица. Мислех, че ще се мотка цяла седмица, но бе изядено за две вечери :shock: .

Голямо количество люти крилца - бъфало, пататник по рецепта на Пилето - стана много хубав, благодаря за рецептата, кебаб свинско с праз, фрикасе с гъби и сметана.

За днес има пак мусака, предишната много ни хареса и повторих.

По-късно тази вечер ще се решава съдбата на обезкостен телешки джолан. :)


Last edited by IPA on 23 Яну, 2009 11:45 am Пет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 22 Яну, 2009 10:46 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Вчера правих вегетарианско чили, днес спагети със замразени зеленчуци, малко "по китайски", за утре още нямам идея.
Имам телешка кайма в хладилника и трябва да реша, дали да са сарми или мусака плюс супа топчета, ама нямам картофи, а не ми се ходи на пазар :oops:
В близко бъдеще трябва да направя пелмени и мини пици, че нямам нищо такова във фризера, а ми се освободи цяло чекмедже.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Яну, 2009 10:44 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
И ние все още не сме заслабнали от неготвене, но напоследък го върша без много мисъл, защото ми съдират д-то от работа.

Тия дни ядохме мусака, получи ми се заливката много добре; супа топчета, обичайните бутчета с картофи, ама в плик с половин глава лук станаха чудни. Снощи пък направих фусили със скариди, риба тон и рачешки рулца, като обърках сварената паста с размито доматено пюре и задушените дарове и ги пъхнах във фурната за 15 минути. Като че ли ми харесва така повече от просто сварена, защото пое соса.
Довечера ще правя нещо със свински хапки, ама не знам още какво точно.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Яну, 2009 11:00 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Куцо пиле написа:
Довечера ще правя нещо със свински хапки, ама не знам още какво точно.

Ако решиш, че не ти е тежко, може да направиш свинското на баба ми. Изглежда простичко, но който го е опитал, е останал впечатлен.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Яну, 2009 3:58 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Нищо не ни е тежко на нас, Лени :mrgreen: Мерси много за идеята, обаче като си помисля, че нямам гъби и че Слав гнусливо ще отдели 10 минути на отстраняването на лука, май просто ще ги задуша с картофки и чесънец.

Пък като се сетя да купя гъби, ще го спретна, с лук нацяло, да няма мрънкане 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 6:52 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Снощи - препечени филии с рибен пастет и картофена супа, днес закусихме с блини със същия пастет, както и такива с плънка от течен шоколад и шоколадов сос отгоре за рибомразците.
За обяд - пица с останалото тесто от блините.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Фев, 2009 11:59 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Най-после, след три месеца принудително бездействие, от сряда вече си имам функционираща кухня.
Урааа :!: :!: :!: :claq:
Особено за мъжа ми, които вече изнемогваше с готови манджи, а в последните дни, направо отказваше да ги яде. :mrgreen:
Та значи вече успях да приготвя кускус от Фес - с пиле, лук, нахут и стафиди, говежди кюфтенца със сос по марокански и леща с говеждо и сушено овнешко(специалитет на свекърва ми, което си нося редовно от Мароко). Както забелязвате, всичко е мароканско, за да зарадвам нещастния ми и мнoгoизстрадал съпруг. :lol: И си е много вярно, че любовта на мъжете минава през стомаха. В последните дни, преди да ми стане кухнята, беше ужасно кисел, но откакто прояде домашни гозби, стана лъчезарен като слънчице. ;) Така че, скъпи госпожи и госпожици, колежки кулинарки - правете си извода. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Фев, 2009 12:43 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Честита кухня, Кристи! :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB