[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 3920: file_get_contents(http://kulinar.bg/?load=Open::Services::RightForumWidgets): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable
Кой какво яде днес, вчера, онзи ден и т.н.?
Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 20 Апр, 2021 3:31 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа

Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Next
Готвач

Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Вие направо сте герои Кристи. Радвам се ,че най накрая всичко е свършило.И сега очакваме всеки ден да пълниш тази рубрика. :)

Profile  

Сготвено на: 01 Фев, 2009 1:53 pm Нед 
Шеф (Chef)

Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Честито Кристи. Вие сте герои да издържите толкова време без кухня.

Profile  

Сготвено на: 01 Фев, 2009 9:27 pm Нед 
Готвач

Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Благодаря Пиле, Миш и Ипа.
Ние с децата нямахме много проблеми, защото децата и без това са в период на сухоядство, а и не са толкова придирчиви към готовите яденета. (Защото има и много прилично хубави ).
Но както писах по-горе - мъжа ми бе на ръба на гладуването. Което, между нас да си остане, не му се отрази много зле, защото свали някое и друго килце.
А пък аз все едно че бях в тримесечна ваканция. Добре си починах, но все пак друго си е, като ти се прияде нещо, да имаш къде да си го приготвиш. Обаче чакането си заслужаваше, защото кухнята ми стана много хубава - като в романа на Стендал - в червено и черно.

Profile  

Сготвено на: 01 Фев, 2009 11:41 pm Нед 
Зъл кулинарен модератор

Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
kristi написа:
... Обаче чакането си заслужаваше, защото кухнята ми стана много хубава - като в романа на Стендал - в червено и черно.

Честито и от мен!

Profile  

Сготвено на: 02 Фев, 2009 10:37 am Пон 
Шеф (Chef)

Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Браво, Кристи. А и много хубави манджи си забъркала като за сефте на кухнята. :)
А за любовта на мъжа отдавна знаем. Аз за какво като луда готвя последните месеци, въпреки, че не ям изобщо готвени неща. :)

Profile  

Сготвено на: 02 Фев, 2009 11:15 am Пон 
Готвач

За снощи понеже се получи спор, та от един пакет скариди направих половината саганаки , а другата половина на мокека. А мъжете си ядоха сармите от събота.

Profile  

Сготвено на: 03 Фев, 2009 11:46 am Вто 
Готвач

Благодаря Биски. :)

Маца написа:

А за любовта на мъжа отдавна знаем. Аз за какво като луда готвя последните месеци, въпреки, че не ям изобщо готвени неща. :)

Мацо, нашите мъже голям късмет са извадили със съпруги като нас. Чудя се даже, дали не ги глезим малко повече, отколкото е редно. :lol:
Аз вчера нямах време и набързо извъртях едни пресни таглятели с морски дарове. Станаха много хубави и нищо че нямаше сос за топене, се харесаха на всички. Само бях сипала по-щедро пипера, та средната ми дъщеря каза че били малко по-люти отколкото трябвало.

Profile  

Сготвено на: 03 Фев, 2009 1:26 pm Вто 
Site Admin

Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
kristi написа:
Мацо, нашите мъже голям късмет са извадили със съпруги като нас.
Пу-пу, да не ви е уроки! :P

Profile  

Сготвено на: 03 Фев, 2009 2:04 pm Вто 
Готвач

MR.LAZY написа:
kristi написа:

Ами ние ако не се похвалим на кого да чакаме? :P

Profile  

Сготвено на: 03 Фев, 2009 3:38 pm Вто 
Готвач

миш маш написа:
MR.LAZY написа:
kristi написа:

Ами ние ако не се похвалим на кого да чакаме? :P

:lol: :lol: :lol:
Абсолютно.

Profile  

Сготвено на: 11 Фев, 2009 2:30 pm Сря 
Дегустатор

Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Пък да ви кажа,че си куих готов хумус от арабски магазин-пише,че е смесен с тахан.Ми не ми хареса!Добавих му намачкано до пюре авокадо и печен патладжан,още малко тахан и зехтин,овкусих с черен пипер,нарязан на ситно магданоз и две скилидки чесън-стана вкусно!аостаналата половина от консервата ще забъркам по същият начин,но ще добавя и майонеза-ще видим какъв ще е резултата,ама сигурно ще е по-добре от оригинала. :P

Profile  

Сготвено на: 11 Фев, 2009 5:45 pm Сря 
Зъл кулинарен модератор

Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Дима Т, съжалявам, че хумусът не е оправдал очакванията ти; напоследък и моите покупки са такива :-?

За днес менюто ми е кисело зеле със свинско за баща ми и препечени филии с много чай за мен.
Началството и детето ще вечерят навън, ако са гладни, като се приберат, ще хапнат плодове.

Утре ще пием кафе с кумата и трябва да направя някакъв засукан сладкиш, че момичето много се пази и яде такива неща само няколко пъти в годината.

Мисля да направя и вегетарианска лазаня, имам цял килограм хубави гъби, ама пък нямам много време :(.

Profile  

Сготвено на: 12 Фев, 2009 12:04 pm Чет 

Гур(у)ман

Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Вие кво си мислите бе, ей? Че не ядем и сме залиняли ли? Нееее, нищо подобно! Просто не остава време за писане.

Снощи направих печен миш-маш, като за мен за гарнитура имаше 5 изпечени на скара винервурстчета.

Profile  

Сготвено на: 12 Фев, 2009 1:03 pm Чет 
Site Admin

Тъкмо се уплаших, че миш маш-ът е много диетичен, а то каква била работата.

Profile  

Сготвено на: 12 Фев, 2009 2:36 pm Чет 
vertically challenged

Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Шефе, взе ми го от устата!

Ние пък имаме нов рибен любимец - пангасиуса. Слав е в особен възторг, защото няма и помен от костичка, а е силно наяждащ. Миналата седмица го пекох на грил-тигана, а снощи го задуших във фолио с копър и масълце (ние допълнителни мазнини не избягваме :P ) Чудно стана.

Довечера ще изпека котлети и ще ги съчетая със замразени зеленчуци, че няма да имам време за нищо по-връткаво.

Profile  

Сготвено на: 12 Фев, 2009 4:07 pm Чет 

Гур(у)ман

Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Куцо пиле написа:
...(ние допълнителни мазнини не избягваме :P )...

Ами кат' сте таквиз едни кльощави...

Profile  

Сготвено на: 12 Фев, 2009 5:06 pm Чет 
vertically challenged

Само половината от нас са кльощави, ама колко изяждат... :mrgreen:

Profile  

Сготвено на: 12 Фев, 2009 9:52 pm Чет 
Дегустатор

Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Куцо пиле написа:
Само половината от нас са кльощави, ама колко изяждат... :mrgreen:

Без да те притеснявам, ама да знаеш, че обикновено състоянието на "кльощавост" е временно :roll: :mrgreen:

Profile  

Сготвено на: 13 Фев, 2009 9:45 am Пет 
vertically challenged

Не и когато е генетично обусловено, Лени. ;) Иначе знам, разбира се.

Profile  

Сготвено на: 13 Фев, 2009 11:55 am Пет 
Готвач

От началото на седмицата до днес съм готвила - камама (агнешко с много лук и домати, канела, черен пипер, шафран и захар, и магданоз), кебап по шопски и телешко с лук и бадеми. Днес ще приготвям телешко по индийски (още не съм избрала рецептата), а от вечерта започвам подготовка за рождения ден на дъщеря ми, която е поканила в събота 6 приятелки на пижама парти, и ми е спретнала следното меню:
шопска салата, салата снежанка, бретцели, мини палачинки с пикълс, рула от печени тиквички и патладжани със сьомга, кускус със зеленчуци , торта гараш и коктейл от сок от череши, лаим и джинджер але. Тя ще си прави салатите и бретцелите и може би ще монтира тортата, но аз ще се нагърбя с блатовете, крема и кускуса. Да се надяваме, че приятелките и ще оценят по достойнство ястията.

И да добавя - китайско зеле в wok, ризото и пюре. А кускуса ще е с телешко месо.

Last edited by kristi on 14 Фев, 2009 9:51 am Съб, edited 2 times in total.

Profile  

Сготвено на: 13 Фев, 2009 9:30 pm Пет 
Site Admin

Тази вечер - Вегетарианска лазаня от госпожа Бурда. Още чакам и точа лиги, но знам, че има защо.

Profile  

Сготвено на: 14 Фев, 2009 10:00 am Съб 
Готвач

Телешкото го приготвих по рецепта мадрас - с подправка виндалу. Стана много вкусно по думите на мъжа ми, които даже си поиска допълнително.

Profile  

Сготвено на: 14 Фев, 2009 6:58 pm Съб 
Шеф (Chef)

Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Абе и ние ядем, ама нищо с което да се похваля.
Пиле, пангасиуса и на нас ни е любим (естествено след сьомговата пъстърва), аз го пека в йенски съд, покрит с фолио и с разнообразни (разбирай каквото ми хрумне) подправки.
Кристи, за 6 девойчета ми се струва, че твърде огромно меню ще приготвяте, да вземем да се дигнем и да дойдем да помагаме в изяждането. :)

Profile  

Сготвено на: 14 Фев, 2009 9:48 pm Съб 
Site Admin

Разлюбихте ли сьомговата скумрия :lol: :P ?

Profile  

Сготвено на: 15 Фев, 2009 10:37 am Нед 
Готвач

Маца написа:
Кристи, за 6 девойчета ми се струва, че твърде огромно меню ще приготвяте, да вземем да се дигнем и да дойдем да помагаме в изяждането. :)

Мацо, девойчетата се справиха с менюто без проблеми, само дето тортата я дегустираха посреднощ. Но тъй като бях приготвима големи количества, имам предостатъчно ядене за още два дена. Жалко, че не сте наблизо да прескочите - щяхте да сте ми добре дошли.
Бретцелите, които направи дъщеря ми станаха чудни - истински гевреци. Аз, както обичам гевреци, ги дегустирах с кеф. Обаче успях да се добера само до 2 :( , защото останалите бяха унищожени за нула време.
А тортата гараш, стана най-сполучливата, която съм правила досега. Само дето докато стане, бая се притесних, защото като извадих ганаша от хладилника, беше станал твърд като камък. (Използвах шоколад с 64% какао - затова). Ами сега - как да го разбия, за да го нанеса върху блатовете? (Дъщеря ми започва да се панира - предлага да направим нов крем.) Ho аз не се предавам - няма един ганаш да ме матира, я? :lol: Сложих го на слънце (добре, че имахме вчера), и като поомекна, до метнах в миксера с бъркалката за тесто и след това с широката солидна бъркалка и му разказахме играта. :twisted: Разби се чудесно. Та такива ми ти емоции Мацо. :)

Profile  

Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Next

Всички времена са UTC + 2 часа

Подобни теми

Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост

Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
Готвим с помощта на phpBB