Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:06 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Яну, 2009 5:23 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Може би сте чули или чели, че Гугъл бомба е ударила сайта на правителството. Понеже тези новини са писани от прости журналя съм длъжен до обясня за какво иде рече. Google Bomb е техника в SEO (Search Engine Optimization), благодарение на която при търсене в търсачката, даден сайт може да бъде изкаран на първи позиции. В нашия случай, голяма група от колеги "пуснахме" една Гугъл бомба на сайта на правителството и сега при търсене на думата провал (те така се прави бомба :twisted: ), сайтът излиза на първо място. Предполагам, че вече разбирате че никакви бомби не са падали и никой не е пострадал пряко.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2009 6:24 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Хихи, но провал много меко звучи. Другите думи дето ми идват пък са доста нецензурни. :twisted:

Все пак браво. :clap:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2009 6:54 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Имаше идеи за разни ватмански думи, ама се спряхме на тази. Следващото, което се готви е корупция, но доста от участващите се притесняват да не бъдат съдени за клевета.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Яну, 2009 3:59 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Снощи показаха резултата от "бомбата" ви в шоуто на Слави. Дадоха снимка на екрана от търсенето с гугъл на голямата стена и го пообсъдиха.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Яну, 2009 9:02 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Е, той няма да се възползва... Истината е, че доста медии го отразиха, меко казано смешно. Явно не разбрах какви са тия бомби и каква им е целта. Ако не ме мързи ще блогна върху грешките.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Яну, 2009 1:02 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Във вестника на Слав мисля добре го бяха обяснили. Щом аз го схванах :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Яну, 2009 8:09 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
За съжаление големи глупости писаха и там, явно ще трябва да обяснявам подробно. Не разбирам, защо журналистите като не разбират нещо, започват да пишат свободни съчинения, вместо да попитат. Най-сполучливо темата беше отразена от Телеграф, защото беше интервю с единия от "бомбаджиите". Но и там не липсваха глупави въпроси от типа "Каква е причината да заложите Гугъл бомба на правителството...". Гугъл бомба е термин, а не бомба, че да се залага. Както и да е, отивам да пиша образователен мат'риал за БГ журналистите.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 9:51 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
ОК, като не се "залага", какво се прави? Не мисля, че някой е схванал работата като буквална "бомба". Но нали ти е ясно, че с всеки термин трябва и да има глагол? Мисля, че твърде навътре приемаш нещата, не може да искаш от журналята, които са принципно ограничени, да разбират от всичко като професионалисти. И какво всъщност толкова е станало, ти как искаш да го отразят това?


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 9:57 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Според мен шефът изпада в излишни подробности и го взима твърде навътре. Който разбира терминологията няма да се обърка от неправилно използваните думички, който няма понятие от Гугъл, "бомби" и изобщо Интернет, каквото и да му обясняваш пак няма да му стане ясно.
А и фактът, че изобщо са реагирали и са го отразили, пък макар и не много точно, споредмен е похвален.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 10:06 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Хехе, как пък няма всички да го отразят, нали им пълни пространство по страниците 8)

Иначе, както питах, какво има да не се доразбере? Аз го схванах от пръв поглед, а това, че се нарича "гугъл бомба" изобщо не ме накара да си мисля за реална бомба. И все пак, да добавя, че 'бомба' не е най-многосмисловата дума в езика, та все е имало защо така да се кръстят този вид акции. (не можах да се въздържа, кво да правя :lol: )


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 2:47 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
И какво всъщност толкова е станало, ти как искаш да го отразят това?
Ами писали и са задавали доста глупави въпроси. Пак казвам като не разбират, да питат. А, иначе Гугъл бомба "удари" сайта... щеше да е ОК. За глагола съм съгласен, но все пак става дума не за реална бомба и не за реално пускане или удряне.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 4:15 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
... не може да искаш от журналята, които са принципно ограничени, ...


Моля? :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 4:25 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Куцо пиле написа:
... не може да искаш от журналята, които са принципно ограничени, ...
Моля? :twisted:
Е, всеки път ли да пиша, че за присъстващите не се отнася :). Освен туй, ти си редактор :P.

А сега сериозно. Алеко говоря за България, защото за чужбина нямам наблюдения. А, тези у нас ми показват, че журналистите (с няколко изключения) пишат пълни фантасмагории и често не се опитват да се задълбочат в темата, по която пишат. Да не говорим за гъозлизническата журналистика и нейният предводител Марбовски. А, колко журналисти съм виждал, дето си питат за подаръчета при разни представяния на фирми, няма да споменавам.

Просто фактът че, пишеш добре/увлекателно, не те прави журналист, ако ме разбираш накъде бия.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 4:49 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Алеко написа:
Моля? :twisted:


Не си ли съгласен? Аз също се водя журналист, че и редактор, но какво от това. Говоря за мнозинството работещи в медии, на които липсват три основни неща - обективност, достатъчна обща култура и грамотност, във всеки смисъл на думата.
Ако можеше един-два дни да дойдеш на моето място, щеше да започнеш да уволняваш, гарантирам ти.

Шефа го е казал изчерпателно.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2009 9:27 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Нова бомба се задава на хоризонта. Този път ще "гърми" сайтът на ВТУ заради удостояването на Путин с титлата Доктор хонорис кауза. Не знам чия е акцията, но съм от първите подкрепящи я. Този път бомбата ще се "казва" Рубладжии.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2009 3:14 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Много добре, но инициативата трябва да продължи, не виждам държавна институция, която да е наред. :lol:

Но дали някой ползва търсачка за "рубладжии". :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2009 6:30 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
Но дали някой ползва търсачка за "рубладжии". :roll:
По-скоро не, но съм длъжен да подкрепя протеста срещу безумията на "независимите" БГ ВУЗ-ове.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2009 10:33 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
На мен пък това ми се вижда по-безсмислено. Защо не избомбите президентството? Много повече причини има там за подобен протест. А ако почнете университетите то сигурно всички са давали доктор хонорис на хора бе всякакви заслуги (включая всички или почти всички американски посланици), що точно ВТУ, щото си имаш лична непоносимост към Путин? Необективно, шефе, необективно.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2009 10:58 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
А ако почнете университетите то сигурно всички са давали доктор хонорис на хора бе всякакви заслуги (включая всички или почти всички американски посланици), що точно ВТУ, щото си имаш лична непоносимост към Путин? Необективно, шефе, необективно.
Е, хайде сега необективно било. Просто е актуално. А, президента какво да го бомбим, то от него не зависи кой знае колко.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2009 11:36 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Шефе, ще ми направиш лична услуга, ако метнеш едно бомбе и на сайта на ИАРА. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2009 11:57 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
MR.LAZY написа:
А, президента какво да го бомбим, то от него не зависи кой знае колко.


Нима? По аналогия с присъждането на почетна степен баш президента раздаде супервисоки отличия на всякаква паплач. Според мен си струва да се изпротестира срещу това.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Фев, 2009 12:44 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Нима? По аналогия с присъждането на почетна степен баш президента раздаде супервисоки отличия на всякаква паплач. Според мен си струва да се изпротестира срещу това.
Ами дай конкретни факти и ша мислим и за президента.

Алеко написа:
Шефе, ще ми направиш лична услуга, ако метнеш едно бомбе и на сайта на ИАРА. :mrgreen:
Повод и "име" на бомбата?


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB