Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:25 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 13 Фев, 2009 2:39 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Нарязали сте зеленчунците, леко овкусявате или направо прибавяте заливката, и идва момента на разбъркване - ползвате прибори, които са ви удобни, или направо бъркате с ръце.

Този въпрос ми изникна покрай гледането на наше готварско шоу.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2009 2:49 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз бъркам с две вилици и се старая да не разсипя салатата. С ръце прекалено ще я намачкам, мисля.

Как са бъркали в това шоу?


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2009 3:16 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Аз бъркам с две вилици и се старая да не разсипя салатата.
Сейм хиър.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2009 10:05 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
IPA, аз бъркам с вилици, когато е зелена салата, но когато правя салата от зеле, ако не я намачкам с ръце, не става.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2009 3:23 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Куцо пиле написа:
Как са бъркали в това шоу?


Бъркат смело с две ръце в купата и бъркат ли, бъркат.


kristi написа:
IPA, аз бъркам с вилици, когато е зелена салата, но когато правя салата от зеле, ако не я намачкам с ръце, не става.


Кристи, съгласна съм за зелето, но имам предвид момента когато е намачкано, добавила си настъргани моркови или друго, зелении, даже и заливка.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2009 6:53 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
[hide]Не съм влизала 1 седмица и сега ще чета до зори. :) [/hide]
Зелената и аз като Пилето бъркам с две вилици за да се "разрохка", както и зелевата (която МД правя предимно от китайско зеле), но мешаната (шопска или подобна) бъркам задължително с лъжица и вилица, някак иначе не ми се овкусяват отделните парченца.
Бъркането с ръце сигурно си има предимства, но ми е адски мърляво.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2009 10:45 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Овкусяваме си салатата, едва когато си я сложим по чиниите и тогава не се налага особено бъркане.
Така първо, ако ни остане салата, се запазва по-добре в хладилника.
Второ, понеже най-често ядем зелена салата, при нейното разбъркване по-дребните и относително по-тежки неща (репички, краставици, царевица и т.н.) падат на дъното на купата, а това не е много гот.
Освен това обикновено си правим дресинг за салатата в каничка.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Фев, 2009 11:50 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Аз пък не одобрявам намачкването на каквато и да е салата.Не стига,че я режем,ами и като се намачка,добива вид на вчерашна.Мисля,че не само трябва да ядем много салати,но и да ги ядем във възможно най-свеж вид.Нали имаше твърдение,че листните салати даже било препоръчително да се накъсват с ръце.Иначе,ако само разбъркват салатата с ръце нежно и не дълго,става-просто колкото да се размесят продуктите добре.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Фев, 2009 10:10 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
IPA написа:
Кристи, съгласна съм за зелето, но имам предвид момента когато е намачкано, добавила си настъргани моркови или друго, зелении, даже и заливка.


ИПА, аз обичам зелевата салата да е много сочна и зелето хубаво да е поело подправките и затова е единствената салата която бъркам смело с ръце, даже и като съм сложила оцета и олиото.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Фев, 2009 8:40 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
С широка силиконова шпатула.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2009 11:34 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
При нас Дани е по салатите. Зелето го мачка с ръце, а останалите салати - листни или доматени - ги бърка със салатени прибори.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Фев, 2009 2:50 am Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
IPA написа:
Нарязали сте зеленчунците, леко овкусявате или направо прибавяте заливката, и идва момента на разбъркване - ползвате прибори, които са ви удобни, или направо бъркате с ръце.

Този въпрос ми изникна покрай гледането на наше готварско шоу.


Зелето задължително с ръце при намачкване със сол. Но когато слагам и настъргани моркови, тогава само с вилица и/или лъжица, но задължително след омазняване със зехтин, иначе не се разбъркват равномерно морковите със зелето.
Домати, краставици - с прибори. Ако слагам лук, зеленият - на по-едро, с приборите, но ако слагам кромид-лук на "лунички", предварително го осолявам много, измачквам го с ръце, оставям го за 10 мин. и го промивам с вода. След това, пак с прибори в общата салата.
За зелената салата имам пластмасов ситно назъбен нож, с който я режа, и след това - в малка италианска центрофуга, с която отделям водата и салатата става чудесна.
Когато салатата, обикновено смес от пресни зелени листни зеленчуци, е с дресинг или просто полята с олио, зехтин или някакъв вид оцет, направо е вандалщина да се бърка с ръце, защото цялата мазнина остава по ръцете.
Не съм кипра или конформист, но от чисто прагматична гледна точка предпочитам да разбърквам с големи вилица и лъжица, но не сервирам с тях, защото са прекалено големи и несимпатични. За сервиране имам пластмасова щипка от две разделящи се части във вид на вилица и лъжица.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB