Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:50 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 16 Фев, 2009 11:34 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
При нас Дани е по салатите. Зелето го мачка с ръце, а останалите салати - листни или доматени - ги бърка със салатени прибори.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Фев, 2009 2:50 am Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
IPA написа:
Нарязали сте зеленчунците, леко овкусявате или направо прибавяте заливката, и идва момента на разбъркване - ползвате прибори, които са ви удобни, или направо бъркате с ръце.

Този въпрос ми изникна покрай гледането на наше готварско шоу.


Зелето задължително с ръце при намачкване със сол. Но когато слагам и настъргани моркови, тогава само с вилица и/или лъжица, но задължително след омазняване със зехтин, иначе не се разбъркват равномерно морковите със зелето.
Домати, краставици - с прибори. Ако слагам лук, зеленият - на по-едро, с приборите, но ако слагам кромид-лук на "лунички", предварително го осолявам много, измачквам го с ръце, оставям го за 10 мин. и го промивам с вода. След това, пак с прибори в общата салата.
За зелената салата имам пластмасов ситно назъбен нож, с който я режа, и след това - в малка италианска центрофуга, с която отделям водата и салатата става чудесна.
Когато салатата, обикновено смес от пресни зелени листни зеленчуци, е с дресинг или просто полята с олио, зехтин или някакъв вид оцет, направо е вандалщина да се бърка с ръце, защото цялата мазнина остава по ръцете.
Не съм кипра или конформист, но от чисто прагматична гледна точка предпочитам да разбърквам с големи вилица и лъжица, но не сервирам с тях, защото са прекалено големи и несимпатични. За сервиране имам пластмасова щипка от две разделящи се части във вид на вилица и лъжица.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB