Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:23 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 03 Мар, 2009 12:18 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
MR.LAZY написа:
Попаднах случайно на тази статия, но ми хареса и я споделям с вас.

Ще си позволя да сложа няколко извадки:

Quote:
По същото това време цели народи в рамките на Руската империя живеят далеч по-зле от българите, но те не са на пътя към жадувания Цариград. Русия има огромна нужда от война, за да измие срама от Кримската война (1953-1956)...


Quote:
Тоест предварителния Санстефански договор е подписан с ясното съзнаване, че е нереален, неосъществим и ще бъде денонсиран.


Quote:
А днешния ни национализъм е битов и жалък. Той е фенски и пиянски. Той е просташки, егоцентричен и абсурден. Той е слагащ граници и налагащ шаблон на действие - съседите ни са виновни за всичко, в частност Османската империя ни е задушила, инак сега щяхме да сме велика нация.


Quote:
И не ми вадете Левски за идеал, той, бедния, го канонизираха за по-светец от Христос вече, а не се пита защо никой от този разбунен народ не се опитва да го спаси, когато е прекарван от Ловеч към София по планински пътеки, охраняван от 3(три) заптиета.


Да ме извинят патриотите, но смятам, че човекът е прав.


Изцяло съм съгласен.
Но наред с донякъде баналните констатации, би било добре да има и идеи за промяна и някаква форма на възстановяване на патриотизма, заедно с отдавна и безвъзвратно изчезналия морал на този народ...
И изобщо да не говорим за т.н. "политици", които са на предните линии на безморалниците. Само като чуя за тях и ми се образуват киселини...
Защото стотици години напред ще се появяват личности, равни на Левски, а т.н. "народ" ще продължава да ги оставя в ръцете на насилниците им...
Дори и само по едно "заптие" да ги охранява...


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Юли, 2009 4:12 pm Пет 



Ние сме съгласни с горното изразяване, аз мисля, че в момента не е патриотизъм сред младежите в частност, което е много тъжно. И политиците да не насърчава патриотични нагласи.


  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB