Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:17 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 31 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 13 Апр, 2007 9:59 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Моля, предложете ми нещо изпитано, което няма да ми намаца прозорците :cry: Утре ми предстои изпитанието и искам да употребя нещо, което НАИСТИНА се напръсква, избърсва и прзорците светват! Ако съществува...
А, да, имайте предвид, че щом утре ще мия, най-късно в неделя ще завали :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 10:02 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Моля, предложете ми нещо изпитано, което няма да ми намаца прозорците :cry: Утре ми предстои изпитанието и искам да употребя нещо, което НАИСТИНА се напръсква, избърсва и прзорците светват! Ако съществува...
А, да, имайте предвид, че щом утре ще мия, най-късно в неделя ще завали :twisted:


Здрасти Куцо пиле. До колкото знам още утре ще вали :( А аз прозорците си ги мия само с вода и микрофибърна кърпа. Ако не помага водата използвам обикновен препарат с пулверизатор и отново микрофибърната кърпа. С нея не се замазва нищо.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 10:39 am Пет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Всякоя чОрба за джамове, която съдържа амоняк - направо джам става 'глИдалУ става :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 10:49 am Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Вземи си и чистачка за стъкла с гумичка - като за кола. Пръскаш - минаваш и се преживяваш като бензинджия. За вдъхновение накарай Куцопилев да ти бутне нещичко в джобчето накрая. Успех!


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 12:02 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Моля, предложете ми нещо изпитано, което няма да ми намаца прозорците :cry: Утре ми предстои изпитанието и искам да употребя нещо, което НАИСТИНА се напръсква, избърсва и прзорците светват! Ако съществува...
А, да, имайте предвид, че щом утре ще мия, най-късно в неделя ще завали :twisted:


Вода, сапунЬ, парцал и вестник.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 12:10 pm Пет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Смяна на джамовете с чисти такива :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 12:22 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Алеко написа:
Вода, сапунЬ, парцал и вестник.


Баш това искам да избегна, колега, голяма занимавка е :evil:

Маца написа:
микрофибърна кърпа


Откъде да я взема? По магазините за дом потреби дали ще има?

То4ица написа:
Пръскаш - минаваш и се преживяваш като бензинджия. За вдъхновение накарай Куцопилев да ти бутне нещичко в джобчето накрая


:lol: Взаимно ще е бутването, и той ще се прави на бензинджия :P
Пробвали сме с такива' чистачки' с гумичка и те малко замазаха, ама старите прозорци, може новите да са по-лесноизмиваеми...

Благодаря на всички! Засега най ми допада микрофибърната кърпа, ама тя става ли за прозорци, които се чистят 2 пъти в годината и по правило се покриват с тънък, но плътен тутунев слой :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 12:29 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Куцо пиле написа:
Благодаря на всички! Засега най ми допада микрофибърната кърпа, ама тя става ли за прозорци, които се чистят 2 пъти в годината и по правило се покриват с тънък, но плътен тутунев слой :oops:


Става. Микрофиброви кърпи продават във всеки по-голям магазин. Различни видове са - за фаянс, за дърво, стъкло и др. Огледай опаковките и си подбери необходимата.

Не се плаши, когато при използване видът й стане ужасен - пере се с веро и вода.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 12:36 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Супер! :mrgreen:
Аз не се плаша лесно, щото съм свикнала вече, по-скоро кърпата ще се уплаши :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 1:01 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Куцо пиле написа:
за прозорци, които се чистят 2 пъти в годината и по правило се покриват с тънък, но плътен тутунев слой :oops:

За такива много помага Ajaks Blue Fresh - трепе тутуневия слой (дали да не си пръсна малко в дробчетата :roll: )


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 1:44 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Куцо пиле написа:
Благодаря на всички! Засега най ми допада микрофибърната кърпа, ама тя става ли за прозорци, които се чистят 2 пъти в годината и по правило се покриват с тънък, но плътен тутунев слой :oops:


Става. Микрофиброви кърпи продават във всеки по-голям магазин. Различни видове са - за фаянс, за дърво, стъкло и др. Огледай опаковките и си подбери необходимата.

Не се плаши, когато при използване видът й стане ужасен - пере се с веро и вода.


Аз имам две такива кърпи, едната я използвам за всичко, а другата е резерва :) Всъщност, с едната бърша прах, тук-таме прозорци, огледала и пр., а другата я използвам за пране на дамаските на мебелите. Свекърва ми имаше такава кърпа за чистене на под, страшна работа вършеше. Тези, които имам са от ТСМ и от някакъв ТВ шоп, но сега, както IPA казва, ги има почти навсякъде.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 7:43 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
:hair: голяма минавка! Днес мих прозорци по стария и изпитан метод - с вода, препарат за съдове и вестник. Опитах с гумичката, ама нещо не се справям добре :oops: , особено с прозорците, които не се отварят.

Следващият път, когато мия прозорци (някъде през октомври :twisted: ) ще си взема такава кърпа.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 9:51 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
:hair: голяма минавка! Днес мих прозорци по стария и изпитан метод - с вода, препарат за съдове и вестник. Опитах с гумичката, ама нещо не се справям добре :oops: , особено с прозорците, които не се отварят.

Следващият път, когато мия прозорци (някъде през октомври :twisted: ) ще си взема такава кърпа.


По-добре си вземи някой да ти свърши тая работа (примерно г-н Мързелко, к'о се пра'и се на шеф? :mrgreen: )


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2007 10:05 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
... Мързелко, к'о се пра'и се на шеф? :mrgreen: )
- Каза Главния редактор :twisted:.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Апр, 2007 6:19 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
По-добре си вземи някой да ти свърши тая работа (примерно г-н Мързелко, к'о се пра'и се на шеф? :mrgreen: )


Прав си, Алеко. Забравих да кажа, че освен кърпа и вода ти трябва и мъж, който да ти ги измие :) . Поне тези, които не се отварят.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Апр, 2007 7:30 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Правилно. Аз чакам Ипов да се сети да свърши тая работа.
Е, не гарантирам че тази година това ще се случи. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Апр, 2007 7:51 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ей, все на мъжете чакате за тая работа :P


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Апр, 2007 8:07 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
MR.LAZY написа:
Ей, все на мъжете чакате за тая работа :P

Аз не чакам, защото ако и това вършиш по-добре от мен, ще се депресирам :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Апр, 2007 8:46 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
Ей, все на мъжете чакате за тая работа :P


Чакаме си. И обещавам да не се депресирам, независимо от крайния резултат. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Апр, 2007 10:32 am Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ИПА, да взема да до'да, да ти тръкна прозорците, та поне да се депресираш :lol:?


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Апр, 2007 12:59 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аааа, аз не съм такъв чУвек. Някой друг да измие прозорците и аз да се депресирам - абсурд. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Апр, 2007 1:06 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
MR.LAZY написа:
Ей, все на мъжете чакате за тая работа :P

Аз не чакам, защото ако и това вършиш по-добре от мен, ще се депресирам :twisted:


Че той какво друго може да върши по-добре от теб? Най-много да мърморка... :mrgreen: Да, признавам, в това е ненадминат. Ама не бих се депресирал от този факт.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Апр, 2007 1:51 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз да отрапортувам: Куцопилев отказал да дава 5 лева за няква кърпа дето даже не била микрофибреста и ми поднесе някаква тип кожена, която работи само с вода. Чудничко стана, с изключение на факта, че водицата, в която се плакне трябва да се сменя честичко, поради вече споменатите катранени наслагвания. И не замазва! "Мимоза" се нарича, швабска.
Та с нея аз се погрижих за отварящия се прозорец и вътрешната част на неотварящия се - за външната си трябва бензиджийска гъбогума.
Всъщност Куцопилев избензинджийства за външата страна на балконския комплект - супер беше - маже с вода, стърже с гума и готово, язък, че не може да се подходи тъй и към вътрешните части, ама на, паркет...
Та тъй, вече сме с прозрачни прозорци :mrgreen:

IPA написа:
Някой друг да измие прозорците и аз да се депресирам - абсурд.


Бравос за това! Миналия път ми ги изми една близка, адски се депресирах, но се примирих, че не ме бива да мия джамове по обичайния начин :)


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Апр, 2007 3:19 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Пиле, ако кърпата е била от камилска кожа - нарича се гюдерия и е незаменима за кола/МПС/.

Браво на вас, юнаци сте. :clap:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2007 8:59 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Тцъ, не беше гюдерия, псевдокожа някаква беше, с нещо като вълна отвътре. Гюдерийката я знаем, верно е незаменима, ако и кола имахме, съвсем... :lol:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 31 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB