Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:01 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 23 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Ное, 2010 9:09 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Една любима верига идва у нас. Дискаунтърът Лидл вече построи няколко магазина в София, предполагам, че и в други градове.

В Гърция това е супермаркетът, от който пазарувам редовно не само хранителни, но и нехранителни стоки. Залагат на самообслужването и качествените ниски цени.

Единственото, което малко ме смути, е че имат общ собственик с друга верига с обещаващо начало у нас - Кауфланд.

Дано не ги последват по отношение на качеството.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Ное, 2010 11:30 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
MR.LAZY написа:
Една любима верига идва у нас. Дискаунтърът Лидл вече построи няколко магазина в София, предполагам, че и в други градове.

В Гърция това е супермаркетът, от който пазарувам редовно не само хранителни, но и нехранителни стоки. Залагат на самообслужването и качествените ниски цени.

Единственото, което малко ме смути, е че имат общ собственик с друга верига с обещаващо начало у нас - Кауфланд.

Дано не ги последват по отношение на качеството.


Както се казваше навремето в една много тъпа реклама "Скоро в София, после и в други градове...".
Та, вече има и в Пловдив, обаче още не е открит, очаква се всеки момент...


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2010 2:28 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Шефе, не знам какво точно му харесваш на Lidl, освен наистина ниските цени за някои неща. Иначе е по-зле от Кауфланд, поне тези магазини, които аз съм виждала. Повечето им храни са некачествени и някак е разбираема ниската цена. А иначе тези в София не съм ги посещавала, признавам си.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2010 6:57 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
E, Мацо, как така некачествени?

В София не са отворени още.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2010 12:00 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Мацо, тъй като от години пазарувам в Лидл, мога да ти кажа, че болшинството от стоките им са много качествени. Например шоколадите, балсамовият оцет, брашното, (както и готовите смески за хляб), кафето, какото, чайовете, консервите, замразените продукти. Списъкът е дълъг. А киселото мляко натюр само от там си купувам, защото е най-близко по вкус и по състав до българското. Що се отнася до нехранителните продукти, които пристигат само в определени дни - около 60% са с много добро качество, около 25% с напълно задоволително (предвид цената), а останалите 15% не са боклуци, но могат да бъдат и по-добри. Незнам какви ще са цените в България, но тук са около 30% по-евтини при хранителните стоки, и 50%, а понякога и повече - за нехранителните. (Сравнявам с цените в Carrefour да кажем). Така че моята препоръка е да отидете и да опитате стоката им без предубеждения.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2010 3:38 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
И аз мисля, че Маца нещо не е попаднала на магазин. Единственото, което не ми хареса в гръцките Лидл, е че доста рядко пордеждат, след като клиентите минат и огледат стоките. Става дума за нехранителните.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2010 8:41 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Мister Lazy, за съжаление, това е така и тук, и мисля, че ще бъде същото в България. По принцип, в Лидл е забранено да се отварят нехранителните стоки, за да се огледа съдържанието им. Но нали хората са си Тома неверни - око да види, ръка да пипне, и винаги разпечатват и вадят стоките от кутиите. Това създава този безпорядък, които не ти харесва, шефе. И тъй като в Лидл, политиката е на минимум personal, няма хора, които да подреждат постоянно тези стоки. Не съм ходила в Лидл в Германия. Там може и да е подредено, предвид немската дисциплина. Но в т.хар. латински и южни страни не се учудвам, че има безпорядък.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Ное, 2010 3:39 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Както казах в горния пост, имам наблюдение само върху 2-3 гръцки такива. Тоест, може пък да съм попаднала на кофти магазини, знам ли. Наистина цените им бяха най-ниски, но това което тогава забелязах, бяха тотално неизвестни марки, които не ми допаднаха много. Едни скапани колбаси, гадни ядки и прочие. Според мен залагат на някакви евтини марки, които определено не водят до добро качество. Кристи, абсолютно съм съгласна, че Лидл, както и повечето големи вериги със сигурност се различава коренно в различните страни. Имам съвсем бегли наблюдения върху Била: Тук изобщо не използвам този магазин, а във Венеция си пазарувах основно от него и всичко ми харесваше.
Говоря само за хранителните магазини, както се досещате мен това основно ме интересува:)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Ное, 2010 5:54 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Поживем, увидем, както казват руснаците :)
Може пък и да не го изкофтят много...

В гръцкия Лидъл си бях харесала пропагатор (джаджа за разсади) и много ме е яд, че не си взех... Дано докарат в нашенските :)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Дек, 2010 12:55 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Е, има ли тествали Лидл вече? Аз още не съм, мнението ми напълно съвпада с мението на Маца. И аз съм влизала само 1-2 пъти в Гърция и не ми хареса хаоса, кашоните преливащи от стока, няма голям избор ( да речем само 2 вида узо..примерно) сладките, колбасите, маслините - си отговаряха на цената като качество.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Дек, 2010 9:05 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Между две баби:
-Твоят да не е почнал да те бие вече?
-Не, пазарувах в Лидъл...


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Яну, 2011 10:02 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Биски, вицът е готин:)

Аз отново нямам наблюдения върху българския Лидл, но затвърдих мнението си за гръцкия. Може би има някакви немски марки, неизвестни за нас, които са хубави и вероятно ако знаех гръцки щеше да се намери нещо подходящо за мен:). Да кажа, че мен прах за пране и други такива препарати никога не са ме интересували особено и затова дори в България не им знам цените, камо ли да правя сравнение с чужди марки. Всъщност очаквам отзиви и от друг съфорумец.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Яну, 2011 3:49 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Явно аз ще съм съфорумеца с отзивите :)

Престраших се и пазарувах в нашенски Лидъл. Не ме набиха.
Има разлика, и то немалка, в полза на нашенския. По-подредено е и има по-голям асортимент от стоки. (То така беше и след откриването на Кауфланд, после стоките значително намаляха...)

Има интересни сирена на добри цени - нелошо френско Бри за 3 лв 250 грама и разни гръцки твърди, към които съм пристрастена. Към тях взехме автралийско мерло и чилийско каберне за по 4 лв. Аз от вина не разбирам, но тези ми харесаха (купували сме ги и преди). Колбасите и на мен не ми харесват, но аз по принцип не съм им чак толкова голям фен. Готовите сладки навсякъде са гадни. Шоколадите са вкусни и все още има голям избор.

Известно време перях с течен препарат за цветно Формил, не е нищо особено, но поне не оставяше петна.
Днес Шефът взе таблетки за съдомиялна, ще ги пробвам, че сега съм с едни супермаркови (т.е. суперскъпи).


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Яну, 2011 4:57 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Биски, използвала съм таблетки за съдомиялнa от Лидл и намирам качеството им напълно задоволително. Чакам твоето мнение с любопитство.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Яну, 2011 8:47 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Kristi, лидълските таблетки за 15 стотинки вършат същата работа, като скъпите.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2011 12:03 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
И аз се престраших да вляза в Лидл. :) Много бързах обаче и не разгледах подробно. Едва ли ще правя седмичния пазар там обаче. :-? Глезотиите , които ми трябваха ги нямаше. :oops:
Като цяло впечатленията са ми положителни имайки предвид колко ниски ми бяха очакванията. ;)

Хареса ми: Бързи бяха, сравнително подредено беше ( в сравнение с гръцките ),имат евтини сирена ( опитах само една Гауда, която не бих повторила ,защото беше адски безвкусна) и най-вече Кроасаните :knife: .Само и единствено заради тях бих пазарувала от там отново! :facelick:

Не ми хареса : Бедният асортимент ( като в Карфур, :evil: огромен магазин, а в каварталното ми Фантастико има повече видове паста да речем, ако не беше щанда с прясна риба и регулярните промоции на сирена нямаше да влизам в него въобще), неизвестни марки ( аз не съм чак толкова голям авантюрист ) , подмамват с някои промоции за ниски цени, а реално не са (пример св.врат в тарелка , уж евтино, а цената за килограм беше 7 и нещо :roll: ), зеленчуци, също много малък избор.

Друго не се сещам, прекарах в него точно 12 мин.(по часовник :) ).Предполагам, бих пробвала някои от новите марки , постепено.., но както казах за седмичния ми пазар не ми върши работа.Така ,че опознаването ще е бавен и труден процес. Поне не ги заклеймих окончателно.

Кроасаните са велики, прияде ми сега през нощите..пфу, как се сетих да пиша за тях сега. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2011 12:13 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Гаранция, че собствените има марки са добър компромис за цена/качество. Течният им сапун е доста по-лош от Медикс, например, но таблетките за миялна за направо перфектни за 12 ст. на бройка.

При хранителните също има доста добри неща, например пастата, за която си споменала. Това, което мен мен кефи като веганец (временен) е, че има доста видове сурови ядки.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Апр, 2011 11:21 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
Може и да има някакви качествени продукти в Лидл, но като цяло трябва да ги търсиш с лупа. Асортиментът е най-бедния за голям супермаркет, който съм виждал. Пазарувал съм в Лидл в Австрия, Гърция и у нас - едно и също. Не забравяйте: ниски цени = ниско качество. Това правило може и да не е златно, но в повечето случаи е вярно.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Апр, 2011 1:03 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ок, Лейзи, ще пробвам някой ден и пастата и таблетките.Ядките не ги забелязах, както споменах, минах много бързо през щандовете.

Брат ми харесваше някакви сокове и плодови млека..

sylt , това за мен не е голям супермаркет..Това е квартален магазин с приличен паркинг.Поне този в Дружба е голям колкото Фантастико ( нашето е от средно големите), но с по беден асортимент. Голям магазин за мен е Хит, Рода, Карфур, Кауфланд.. От изброените до тук само един харесвам до някъде. Забелязах,че в който и магазин да вляза винаги правя компромис.Не съм намерила още идеалният магазин, в който да вляза и да не ми се налага да посещавам друго място (пазар, рибарски, магазин за подправки..).Сори за спама.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Апр, 2011 2:02 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Така е, едва ли има магазин, от който да си купиш всичко, барабар със зеленчуците и плодовете. Но поне Младост и Дружба (София, Готин ;)) сме привилигировани да имаме от повечето вериги на сравнително близки места.

За мен Хит продължава да бъде недомислица с високите си цени и отвратително обслужване.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Апр, 2011 11:22 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аре сега, за цените съм склонна до някъде да се съглася, но обслужването? Никога не съм имала проблеми. Никога.
Била и Хит са ми фаворитите. :) Но липсата на качествена, прясна риба им е голям минус. В Хит има рибен щанд, но явно оборотът им е малък и почти никога не мога да си харесам прясна риба.

П.п. В Хит не съм ходила от месец и половина, да не се е промнило нещо драстично за този период?


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2011 8:28 am Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ами не знам, явно аз и Бискито попадаме на троснати (да не кажа недо*****) касиерки. Не сме ходили последната година, но не е имало случай, в който да е било всичко наред. Все се карат на някой клиент. Аз ли да се грижа за половия им живот? :mrgreen:

БТВ, това е причината да не харесвам Кауфланда вече. Не съм брачен консултант, мамка му! Лидл все още са възпитани и усмихнати, но да видим докога.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Апр, 2011 10:58 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Lidl, Lidl.....
Забравих аз да си споделя тук, че най-сетне стигнах до софийския такъв.
Как да кажа - колебливи са ми впечатленията.
Наистина си е едно квартално магазинче, в моя квартал имам по-добре зареден за някои неща магазин.
И да, наистина е много по-добър от гръцките такива магазини. И аз като Биски установих сирената, и двата пъти си купих сирена и изобщо не съжалявам. Намерих и читави немски колбаси, но на изобщо не-лидлски цени:)
Кроасаните наистина са страхотни, най-вече заради цената, защото такива кроасани знам и на други места, но са поне 2-3 пъти по-скъпи. Шоколадите също са ОК. Явно ще минавам и през него, макар и не за ежеседмично пазаруване, но има 2-3 неща, които Ники харесва - замразения пангасиус на прилична цена и два полу-фабриката - Кордон Бльо и Панирани рибни филенца, които са на изключително прилични цени. Тъй като минавам покрай него около веднъж на 10 дни може би ще пазарувам някои неща, но както каза и Лудетина, не ми удовлетворява всички нужди. И, МД, една тема именно за тези нужди да направим - кой магазин удовлетворява всички нужди? От къде се купува риба в София, Пловдив и други градове. Или пък телешко от сукалче?:)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 23 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB