Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:12 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 49 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 02 Апр, 2011 1:10 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Добре, предполагам ,че трябва да я търпиш. незнам, на мен не ми се е слувало досега..
Но това е състезание, оцеляваш вземайки правилни и стратегически решения или не.Нали?
Разбирам,че Петя си избра тим по симпатия (хора с които и приятно да работи), адмирации за което , но загубиха заради превеса на непрофесионалистите в отбора.
Което пак ме навежда на мисълта, че не беше честно да смесват професионалисти и любители в един формат.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 05 Апр, 2011 10:06 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ех че готина дискусия:) Много се палите.
Изобщо не ми харесва предаването. Участниците, с малки изключения, са нескопосани. Журито се взима много насериозно и твърде надуто и повечето им коментари са пресилени и преиграни. Копирането от чужди кулинарни предавания е очевидно, но пък и разбираемо - няма как да се направи коренно различен формат. Сравнение с Рамзи и неговите предавания май не може да има, а това, че се застъпват в четвъртък означава, че просто не гледам българското. Всъщност съм гледала 2 пъти и май няма да е нещото, заради което си отлагам ангажиментите.
А журито ме дразни неимоверно много, особено гражданина със силния шопски диалект (за да няма обърквания, аз също съм един шоп:). И просташкото държание не би трябвало да се толерира независимо колко готин и велик е съответния готвач.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 05 Апр, 2011 10:19 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Рамзи също никак не си поплюва. Особено, ако си гледала Адът в кухнята, където са само прота.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 05 Апр, 2011 12:13 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
От "Адът" съм гледала малко, но там е нормално да ги критикува, нали са професионалисти, а в това, последното, което даже не знам как се казва:), не е такава гад.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 05 Апр, 2011 3:30 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Именно! В Лорда също са прота и затова журито критикува много.

Най-добрият шеф на Америка се казва другото предаване.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 06 Апр, 2011 1:04 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз от чуждите формати съм гледала броени епизоди, нямам кой знае с какво да го заместя..Кабелна -йок! :)

Поне махнаха флегмата (макар и позитивна). Остава социопата и се надявам , че няма да има кой да ме дразни вече, много. :twisted:


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 06 Апр, 2011 9:43 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Шефе, не мисля, че в Лорд-а са професионалисти участниците. Особено манекенката, а май и някои от другите участници... Или не са били всичките, а сега може да са останали такива. Но пак да кажа, вчера гледах част от предаването: адски мърлячи са ми всички участници, а псуването "по телевизора" вече не мога да го приема, колкото и да е ядосан рошавият член на журито...


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 06 Апр, 2011 10:51 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Е то псуването Роси, така или инче си е обичайно, не само в кухните. Ама за това ,че са го излъчили е виновен не псуващият, а този от когото зависи какво да се пусне.:-)
Аз също като ЛУдетена, няма къде да гледам чуждите формата, затова още веднъж ще кажа, че предаването ме радва и ме забавлява. Кусури винаги могат да се намерят, ама аз гледам чак толкова да не се виживявам, че ще взема да ги намеря.
Нямам участник, които чак толкова да ме дразни, а журито си ме кефи. Предполагам ,че повечето от нещата, които правят или казват са просто част от сценария.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 06 Апр, 2011 8:19 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Миш и Лудетина, значи трябва да видите западните формати и тогава да сравните. С Рамзи съм гледал Адът в кухнята, Най-добрият готвач на Америка и един английски формат, в който отива в определен ресторант и вкарва в ред кухнята. И в трите псува, плюе и критикува, но всичко е направено така че да забавлява. На мен БГ форматът ми е досаден.

Ако мога да направя паралел, все едно гледаш Стъклен дом и От местопрестъплението... Просто в БГ няма опит. Същото като Мюзик Айдъл.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 06 Апр, 2011 8:34 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз съм гледала два сезона на "Ад в кухнята" с Рамзи и не споря, че могат да се сравняват. Тоест могат, ама в полза на чуждите формати. Разбира се.
Просто сега не мога да го гледам. Ама и вие сте големи критикари. :-) Някой ден , надявам се и нашите ще се научат(щото пък аз съм оптимистка).
И подкрепям българското като го гледам. :P (нямам друг вариант). Няма да си сменя кабелният оператор, заради това. Опитват се хората, а пък ние само плюем.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 06 Апр, 2011 9:05 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ако не критикуваме, как ще се поправят?


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 07 Апр, 2011 9:37 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз пък съм песимист. Българското предаване откровено ме дразни. Журито се взима много на сериозно в опитите да имитира други известни готвачи. И хич не е оправдание това, че нямат опит, те и креативно мислене нямат, а това е проблем. И едно скромно примерче за демонстрациите, преиграването и показността: В "нашето" предаване като изключат играч, той демонстративно забива дадения му нож (тесла, мотика или каквото и да е там) в гигантско парче дънер. В последното шоу на Рамзи (когото май всички признахме за много добър, въпреки харесването или не) като изключат играч той просто си сваля престилката....


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 07 Апр, 2011 10:35 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Мацо, да не са и орязали заплатата, че си такава песимистка? Просто трябва да направят още 100 предавания и ще могат да са гледаеми.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 07 Апр, 2011 11:22 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
:) Шт, да не те чуят:)
Не, просто не вярвам, че скоро ще се отървем от плагиатството, преиграването и позьорството:)) Да го наречем трите П-та:)) макар че мога да ги докарам до повече:)


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 08 Апр, 2011 12:11 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
...

Такаа. Гледах два пъти по 15-тина минути. Изобщо не съм наясно каква е идеята зад това т.нар. шоу. То за професионалисти готвачи ли е, такива, дето готвят в ресторант или за простосмъртни? И какви са тия тримата идиоти от журито? Някой по-нагоре беше писал, че познава единия и бил готин пич. Аз не виждам нищо готино в нито един от тримцата. Пълни кретени с малки пишки (дамите да ме извинят, моля!). Ама по друг начин не мога да си обясня поведението им. Особено ме дразни оня, най-дясно, с проскубана козя брадичка.
За участниците нямам мнение, не мога от общо 30 мин. да им запомня имената. Ама във втория епизод, който гледах, жените трябваше да излъчат една, която да отиде да се състезава с мъжете. Е, няма такава змийска злоба, каквато видях в тия 5 мин., докато се караха, коя да отиде. А мъжете този въпрос го решиха за 30 сек. - жребий.

Та така. Това "шоу" няма да се радва повече на моя зрителски интерес.
А я ме светнете, моля, кой е продуцентът. Слави ли е?


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 08 Апр, 2011 12:19 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
:) Алеко, как бързо дойде и изрази мнението ми, а аз се опитвам да го завоалирам в няколко пост:))
МД, видях от къде са го взели това "проблем":)), вчера гледах Рамзи понеже:)
И ето едно много успешно включване по темата, моля да ме извините, че изобщо съм си помислила да ви го покажа, но е много добро:))


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 08 Апр, 2011 12:21 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ха ха, и аз го гледах снощи и смятах да го пускам. :) :)


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 19 Апр, 2011 10:13 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Какво мислите за днешния епизод?

Много ми хареса готвенето с вързани ръце.

Обаче при "самолетния кетъринг" наистина се поизложиха. Никой от съдиите не изкоментира пълнежа на кроасаниите: сладко от рози. Явно пак ще има лайнян тайфун над Филипините.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 19 Апр, 2011 11:26 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ха ха много цветно..
Аз гледах с половин око, беше ми интересно имайки предвид ,че никога не съм се качвала на самолет.
Интересното е ,че простата палачинка, според журито ги затрудни..едвали ще да е от вързаните ръце?!? :pan:


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 20 Апр, 2011 9:35 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Хи-Хи. За сладкото от рози и аз не бях се сетила. :lol: Първо ги омирисаха с лук, а после и ги разхлабват. А дали и чесънче нямаше някъде. ГОлям смях.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 20 Апр, 2011 9:59 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
За съжеление познавам една малка част от участниците,ама не искам да казвам нещо че няма да бъда разбран.Само едно искам да разберете че ако няма приемственост няма успехи .нямате си на идея какво ядете по ресторантите в софия, бедна ви е фантазията.ама спирам до тук.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 20 Апр, 2011 2:43 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Изпуснала съм шоуто ала "Рататуй":)
Сладкото от рози е великолепна идея:))
гоце, ние затова не ядем по ресторантите, само си седим тук и си критикуваме:)
А сега сериозно - наистина трудно някой ресторант ще удовлетвори нуждите ми напоследък.
А шоуто дори не го вписвам във волната си програма за вечерта:)


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 30 Май, 2011 11:21 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
На мене сидония ми харесва най много.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Lord of the Chefs
Сготвено на: 31 Май, 2011 10:57 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Като жена или готвач :P


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 49 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB