Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:34 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 22 Мар, 2011 6:18 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
http://www.dw-world.de/flashcms/superma ... tricks.htm

Има някои неща, които не са съвсем приложими за България, но общо взето е вярно.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2011 3:49 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Ное, 2011 3:42 pm Пон
Мнения: 44
да обаче това е според DW, които са германци. Аз съм сега студент в подобна специалност и без да го изчиташ това мога да ти кажа няколко трика, които използват.
Всичко се отнася до маркетинг. Реклама. Ако ти продават нещо на цена 2.99 или на 3.00 подсъзнателно избираш 2.99 защото така най - често функционира съзнанието ти. Всичките купи 1 вземи 1 безплатно оферти и така нататък. Честно казано в този линк има верни неща, но както каза повечето не са приложими у нас. Нашите тук действат доста по - опростено.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2011 11:15 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Сподели, ще бъде интересно. Аз лично номерата наричам измама. Маркетингът е нещо друго, но се отклонявам.

М/удругото, добре дошъл.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 3:22 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Ное, 2011 3:42 pm Пон
Мнения: 44
добре заварили :)
може би не се изразих правилно - не е точно маркетинг, но не е и измама, защото измама е когато те карат на сила без да искаш нещо да си го купуваш като ти казват, че е това, което не е. В общи линии. Тези трикове са по - скоро като лунапарковете - отиваш там да се качиш на влакчето, обаче понеже всичко около теб е толкова лъскаво и и е дошло настроението се качваш и на кулата и на блъскащите количко, накрая си взимаш кола и сладолед и се снимаш с клоуна на изхода. Аз лично не се заблуждавам и като съм отишъл за хляб си взимам хляб. По - скоро този начин на представяне на нещата, който е описан тук, подсеща хората, които пазаруват, че всъщност искат да си купят и още нещо, което седи в магазина и се вижда от всички страни. А тези, дето предлагат дегустации - това е принципът на моментната реклама - опитваш - харесва ти - искаш да си го купиш. Това с обикалянето на магазина не съм съгласен - някои хора дори се изнервят. И в крайна сметка в Българската действителност това не важи по една проста причина - следващия път като влезеш в магазина виж колко хора смятат цените на това, което пазаруват. Аз го правя, много хора също.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 3:29 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Ное, 2011 3:42 pm Пон
Мнения: 44
триковете, които се използват, обикновено са извън магазина. Погледни като идеш в някой голям супермаркет някой път наредените отвънка или вътре пред касите масички с разни работи от сорта на купи си шампоанче и сапунче и участваш в еди какво си или пазарувай да събереш 50 точки (1 точка = 5 - 10лв) и ще си купиш тиган с намаление. Това са трикове. Това са неща, които те карат да си купуваш неща, от които всъщност нямаш нужда или и да имаш едва ли имаш нужда от точно тази комбинация/марка. А това с точките просто те въвлича да пазаруваш, за да ги събереш, та после да си мислиш, че си спестил (кратка сметка - при точка = 5лв, тиган - оригинална цена = 100лв, с 60точки = 60лв, промоцията важи 1 месец, това прави 60*5 = 300 лева+60 = 360, уж спестяваш 40 лева, всъщност едно домакинство от 2ма човека на месец харчи около 300 по статистика. Знам че това не важи за всички случаи но това е общият сучай. Никой не ти дава нещо, ако няма да има по - голяма полза като ти го продаде по този начин, отколкото ще има ако ти го продаде на оригинална цена :) )


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB