Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 5:59 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 14 Ное, 2011 11:15 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Сподели, ще бъде интересно. Аз лично номерата наричам измама. Маркетингът е нещо друго, но се отклонявам.

М/удругото, добре дошъл.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 3:22 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Ное, 2011 3:42 pm Пон
Мнения: 44
добре заварили :)
може би не се изразих правилно - не е точно маркетинг, но не е и измама, защото измама е когато те карат на сила без да искаш нещо да си го купуваш като ти казват, че е това, което не е. В общи линии. Тези трикове са по - скоро като лунапарковете - отиваш там да се качиш на влакчето, обаче понеже всичко около теб е толкова лъскаво и и е дошло настроението се качваш и на кулата и на блъскащите количко, накрая си взимаш кола и сладолед и се снимаш с клоуна на изхода. Аз лично не се заблуждавам и като съм отишъл за хляб си взимам хляб. По - скоро този начин на представяне на нещата, който е описан тук, подсеща хората, които пазаруват, че всъщност искат да си купят и още нещо, което седи в магазина и се вижда от всички страни. А тези, дето предлагат дегустации - това е принципът на моментната реклама - опитваш - харесва ти - искаш да си го купиш. Това с обикалянето на магазина не съм съгласен - някои хора дори се изнервят. И в крайна сметка в Българската действителност това не важи по една проста причина - следващия път като влезеш в магазина виж колко хора смятат цените на това, което пазаруват. Аз го правя, много хора също.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 3:29 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Ное, 2011 3:42 pm Пон
Мнения: 44
триковете, които се използват, обикновено са извън магазина. Погледни като идеш в някой голям супермаркет някой път наредените отвънка или вътре пред касите масички с разни работи от сорта на купи си шампоанче и сапунче и участваш в еди какво си или пазарувай да събереш 50 точки (1 точка = 5 - 10лв) и ще си купиш тиган с намаление. Това са трикове. Това са неща, които те карат да си купуваш неща, от които всъщност нямаш нужда или и да имаш едва ли имаш нужда от точно тази комбинация/марка. А това с точките просто те въвлича да пазаруваш, за да ги събереш, та после да си мислиш, че си спестил (кратка сметка - при точка = 5лв, тиган - оригинална цена = 100лв, с 60точки = 60лв, промоцията важи 1 месец, това прави 60*5 = 300 лева+60 = 360, уж спестяваш 40 лева, всъщност едно домакинство от 2ма човека на месец харчи около 300 по статистика. Знам че това не важи за всички случаи но това е общият сучай. Никой не ти дава нещо, ако няма да има по - голяма полза като ти го продаде по този начин, отколкото ще има ако ти го продаде на оригинална цена :) )


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB