Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 1:45 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 24 Авг, 2011 7:59 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Тази седмица е много приятно. Само ме дразнят Слабаков и Стенли, че пушат на масата без да се съобразяват с другите.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2011 7:29 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
На мен за пръв път ми се прияждат неща, видяни в предаването. Два пъти направих маринованите чушки на Ваня Щерева, купих люти чушки и бамя, а по-натам, като захладнее, мисля да направя баклава.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 9:19 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз пък направих миналата седмица-сладкият салам! :) От детството си го спомням, ама все не се решавах. Не точно по рецептата на Вачкова, но стана много хубав. И много бих искала да разбера рецептата за рибената чорба, която изглеждаше много добре.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 10:11 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Миш, тетевенска саламура не съм правила, но мога по спомени да направя влашка (баба ми беше от този край).
При влашката се прави запръжка от печени домати и чушки, залива се с вода, като се повари малко, се добавят изчистена риба и много люти чушки, чесън и мерудии.

При тетевенската (поне според уикипедия) чушките и доматите са сурови.

P.S. Във версията на уикипедия чушките са само люти; в бабината имаше и сладки (вероятно, защото я правеше за да храни внуците, а не като противомахмурлучно средство) :lol: .


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 10:29 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Но пък тук доколкото видях, рибата беше печена..? Мерси Биски! Когато аз правя рибена чорба, също запичам зеленчуците (без доматите, ), но не бях се сетила ,че и рибата може да се изпече, а не да се вари. Тази е доста по червена от моята, вероятно трябва да сложа печена червена чушка и печени домати..... Само да ми падне хубава риба за чорба и веднага ще я пробвам. :)
Изобщо цялата тази вечер при Стенли, ми капаха лигите! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 12:58 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Миш, червеният цвят идва от многото домати, поне килограм за една тенджера. През зимата на половин литър вода се слага цял компотен буркан домати.

А рибата може да бъде всякаква, на мен лично ми е много досадно да чистя червеноперка, колкото и да е прекрасна за рибени чорби и гледам да е нещо с по-поносими кости (хрумна ми еретичнта мисъл за саламура със сьомга :rthf: ).

И на мен много ми харесаха нещата при Стенли, ах и ох!

Снощната участничка ме подразни с разветите си коси - можеше поне докато готви, да си прибере косата.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 1:41 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
biskvitka написа:
...(хрумна ми еретичнта мисъл за саламура със сьомга :rthf: ).
Какво ти пречи да си вземеш рагу от сьомга и да превърнеш в дела тази еретична идея?


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 2:15 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Хи хи! Мистър, кощунство е да се прави хубава рибена чорба, само с един вид вид риба (и то океанска)! :lol: Биски вероятно знае това и и не иска да "трови " изтънченото небце на близкият си, с не дотам перфектно ястие.
И аз не бих го направила, освен ако няма някой, чак на легло, за рибена чорба! :P
Биски, аз също мразя да чистя дребна риба, но взимам някаква подходяща(тя обикновено е евтина), оставям я да си пусне ароматите в бульона и после я изхвърлям), а за месо оставям другата риба.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 7:54 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
А, Миш, не съм съгласен. Със сьомга стават едни от най-вкусните супи. Например тази уха, която преди време Бискито направи само с рагу от сьомга (не съм ял по-вкусна рибена чорба) или Рибената чорба от сьомга на Йосиф (лека му пръст).


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 10:45 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Няма да споря, защото не се смятам за голям специалист в рибените чорби. В интерес на истината съм яла само моите си. :-)
И все пак-саламура -тетевенска или влашка или каквато и да била друга родна, наистина звучи еретично, със сьомга. :-))) Пък в крайна сметка какво му е лошото на еретизма?
Само мир и любов да има! :-) :-Р


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Авг, 2011 5:20 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Тъкмо щях да "ревна" в защита на рибената супа от сьомга и виждам, че шефът вече ме е заместил:)
Миш, ти само кажи, че ще правиш супата, аз ще взема рагуто от сьомга и нека ни отлъчат от "църквата" после:)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Авг, 2011 9:00 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
Аз не мисля че не е интересно. то рецепти колко щеш важното е другото, да усетите манталитета на българина как стои на гости, как се държи. как пие как яде, мисля че това е по интересното.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Авг, 2011 10:47 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
гоце написа:
Аз не мисля че не е интересно. то рецепти колко щеш важното е другото, да усетите манталитета на българина как стои на гости, как се държи. как пие как яде, мисля че това е по интересното.


А на мен точно това ми е най-неинтересно - мисля, че съм добре запозната с манталитета на българите "на маса". И ми е пределно ясно, че не съм "масов" зрител, тоест със сигурност това им е по-интересно на повечето хора - разните знаменитости как ядат, пият, веселят се и прочие.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Сеп, 2011 10:07 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Мда, определено е интересно да се види манталитета на разните му "звезди". А тази седмица как са ги подбрали - нямам думи. Този Петко, който не знаех до вчера кой е, май беше получил яка помощ от готвача си.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB