Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:25 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 21 мнения ] 
Message
Сготвено на: 13 Мар, 2005 12:32 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Rus0koska написа:
Най-често консумирания коктейл от героините на култовия сериал "Сексът и градът"

Наистина ли считате този сериал за култов? Ако да - интересно ми е защо. На мен ми се видя скучноват, не добре озвучен и с извинение :oops: - курвенски.

Иначе коктейлът вероятно си го бива.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2005 4:44 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
ptomoff написа:
Наистина ли считате този сериал за култов? Ако да - интересно ми е защо. На мен ми се видя скучноват, не добре озвучен и с извинение :oops: - курвенски.

:laugh:
Филмът е страхотен..."к...нски" бил, :lol: позволи ми да не се съглася съвсем.Само защото дадена жена има няколко сексуални партньора (не неведнъж естесвтено) , не я прави "лека".Защо жените да не могат да си избират разнообразни партньори?
Филмът ми хареса ,защото.. :arrow: героините са независим,с интересни професии,свободни,умни,красиви,забавляват се,уверени в себе си,позволяват си "лукса" да си избират партньорите и да ги разнообразяват наравно с мъжете,което принципно се счита за тяхна територия..

П.С.Мъжът ми също го намира за скучен..явно е в реда на нещата.. :)
За озвучаването,не съм обърнала внимание. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2005 5:40 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ludetina написа:
позволи ми да не се съглася съвсем.Само защото дадена жена има няколко сексуални партньора (не неведнъж естесвтено) , не я прави "лека".Защо жените да не могат да си избират разнообразни партньори?

П.С.Мъжът ми също го намира за скучен..явно е в реда на нещата.. :)
За озвучаването,не съм обърнала внимание. :-?


От няколкото серии, които съм гледал, останах с впечатлението, че единствената цел на тези независими жени е да излезнат вечер и да си намерят сексуален партньор. Нямам нищо против равенството между мъжете и жените, но този филм определено ме подразни. Дори да беше с обратния сценарий (за мъже) пак нямаше да ми хареса.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2005 6:05 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
ptomoff написа:
От няколкото серии, които съм гледал, останах с впечатлението, че единствената цел на тези независими жени е да излезнат вечер и да си намерят сексуален партньор.

Това е малко преувеличено,не е съвсем така,всяка героиня е различен типаж..Саманта -наистина отговаря горе долу на твоето описание :lol: ,но принципно не е така..те са в процес на "търсене" така да се каже.. ;) Трябвало е да гледаш повече серии..за да не оставаш с грешно впечатление..или пък просто смени сериала със CSI..ой също много ми допада ! 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2005 10:39 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Може би защото си мъж и затова не ти е интересе. А целта на героите във филма е различна за всяка. И всяка от тях е преуспяваща в областа в която работи. Всяка героиня изобразява някакъв съвкупен образ на различните видове съвременни жени. Аз наистина го харесвам, а и като цяло доста време се задържа на чело на класациите като хитов сериал.
Край на лекцията :mrgreen:
P.S. всичко си е въпрос на вкус.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2005 11:57 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Image
Сара Джесика Паркър днес навършва 40! Уау!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2005 1:05 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Много си е готино мацето! ЧРД!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2005 2:04 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
[hide=Скрито съдържание от жена ми]Както казваше един приятел, ако ми почука на вратата, няма да я оставя да спи в коридора[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Мар, 2005 1:07 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Абе не е ли много скучно да се гледа един и същ филм непрекъснато? И какво са се разгонили жените!? Не могат ли просто да седят и да шият гергеф? :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Мар, 2005 7:13 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Jasen написа:
...И какво са се разгонили жените!? Не могат ли просто да седят и да шият гергеф? :lol:

Ясене, феминистките биха те погнали за тези думи Image
Според мен едното не пречи на другото 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Мар, 2005 8:02 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Принципно не съм отявлена феминистка... ;) ,но за тези думи ще има :no: порицание.. :twisted: .Много обичам да готвя,но страшно мразя да шия ,кърпя или въобще каквато и да е дейност свързана с игла и конец. :x
Колкото до това -
Quote:
Абе не е ли много скучно да се гледа един и същ филм непрекъснато?

1 -не е непрекъснато.. ;)
2 -всеки има "любими" филми ,които може да гледа поне 5-6 пъти..и при всяко следващогледане да открива нещо ново или да вижда нещата от друг ъгъл..все в тоя дух. :) (моя списък е безкраен.. :mrgreen: ).В случая наистина става дума за сериал.. :oops: ,но въпреки всичко мога да гледам 2-3 пъти без проблем..макар да знам какво се случва предпочитам да гледам някое негово (или на "Ало,ало","От мястото на престъплението',''Али Макбийл"..и още един два за които не се сещам в момента) повтороение отколкото някоя серия на "Военна прокуратура" (нали така се казваше :oops: ),"Пасадена',"Елиза"..и разни подобни бози .. :roll: (въобще да не споменаваме "сапунките" :evil: ).


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Мар, 2005 10:57 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Сара Джесика Паркър ми е фаворитката. Невероятна жена. А това за шиенето до скоро дори незнаех какво е гергеф :oops: И защо сте решили че жените трябва да бродират (рядко изнервящша дейност) Jasen пробвай и ще се убедиш в това и вече няма да ни караш да го вършим :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Мар, 2005 11:01 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Доколкото познавам Ясен, той по цял ден седи и бродира, чак е организирал интернет курсове "Всяка жена с игла в ръка" :lol:

Аз пък съм чувал, че някои жени се успокояват като бродират. Но пък то не би трябвало да пречи на другите работи :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Мар, 2005 10:02 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Rus0koska написа:
...защо сте решили че жените трябва да бродират (рядко изнервящша дейност)

На мен определено ми харесва бродирането (както и гледането на сериали :oops: , особено тези на Hallmark, за което обаче нямам време).
По-скоро съм съгласна с това мнение:
ptomoff написа:
...някои жени се успокояват като бродират. Но пък то не би трябвало да пречи на другите работи :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Мар, 2005 4:06 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
biskvitka съгласявам се с теб, казвам че на мен ми е изнервящо. Но идеята беше че всеки прави каквото му се прави. Кой е казал че жената трябва да седи и да шие :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2005 10:07 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
:evil: Не знам ptomof откъде ме познава, явно чете мисли чрез форума! Аз по цял ден седя и със затаен дъх гледам по ,,Дискавъри,, дали няма да открият живот на Марс, а те ми гледат изпълненията на някакви дето злоупотребяват с чесън и др. афродизиази!!! Аман бих казал. :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Апр, 2005 2:59 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Я да видя какво става с темата.
:?:
:nenene:
Мълчите? Сигурно сте ми се вързали и гледате Дискавъри?! Или по-лошо - шиете гергеф :lol: . Какво стана в последната серия на "Сексът и градът"? :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Апр, 2005 9:24 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
От новите скоро не съм гледала. Но пък съм си дръпнала 2 от по-старите сезони и си ги гледам в оригинал. Страхотни са :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Апр, 2005 3:15 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Коя от героините най-много ти харесва и мислиш ли, че подобно поведение често се среща в ежедневието?


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Апр, 2005 5:26 am Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
Аз не съм сериал-следящ тип , но този е любим и на мен и на мъжа ми! Не го следях по телевизията, а гледах по един сезон наведнъж от видеотеката като излезне на ДВД. Много ми е тъжно че свърши!
Мисля че сериала засяга много наболяли въпроси, които всеки от нас в една или друга степен си е задавал по някое време през живота си. Въпроси за самотата и необходимостта/невъзможността да си намерим партньор в живота, въпроси свързани с секса и човешките отношения в една връзка. Мисля че да бъде наречен курвенски е плъзгане по повърхнотта. Сигурно има хора които се чустват дискомфортно от количеството сексуалност в сериала, или пък тематиката им се стува скучна и далечна, уважавайки тяхното мнение бих им препоръчала да не го гледат.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Апр, 2005 9:27 am Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Jasen написа:
Коя от героините най-много ти харесва и мислиш ли, че подобно поведение често се среща в ежедневието?



Героинята на Сара Джесика Паркър - Кари Брадшоу. Тя най-ми пасва като характер. На другите характерите им са прекалено крайни, докато нейният образ е най-балансиран. И мисля че нейният е най-вероятно да е срещне. На другите 3 героини не мисля че може да се срещне често човек с такъв характер


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 21 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB