Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 10:51 am Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Апр, 2005 11:21 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
"Обединени риболовци в помощ на деца, нуждаещи се от лечение"

В началото на годината на страниците на форума на http://www.fishing-mania.com бе публикуван следния призив:

"Наскоро Павката Иванов пусна тема с банковата сметка на дете което се нуждае от скъпа операция, чиито средства са непосилни за семейството му. Както сте забелязали, много рядко политиците и големите фирми обръщат внимание на такива инициативи. Правим го ние. Всеки колкото може. Днес започна дискусия по повод издаването на забавните истории на Любака, Акулата и други съфорумци в книжка. Производствената цена на книжлето, по първи сметки ще е около 700 лева за 1000 бройки.
Имам идея. Какво ще кажете да съберем парите ние - всеки колкото може, и да призовем собствениците на магазини за риболовни принадлежности, вносителите и риболовната преса да дарят пари за излизането на книжлето дори и в по-голям тираж срещу подобаваща реклама. Да съберем Всички тези пари за издаване, а парите от приходите да отиват директно в сметките на нуждаещи се от лечение деца. Да жертваме по един риболовен излет, в полза на живота. Мисля че тази книжка ще е добър повод да покажете че сте хора. Алеко се зае с редакцията, vikik с предпечата, и съм 100 % сигурен че и авторите ще предоставят произведенията си за каузата и ще напишат нови. Риболовната преса освен с парично дарение, може да помогне като отрази инициативата така, че други колеги риболовци които не посещават форума да откликнат. Какво ще кажете? Нека да сме заедно в името на едно християнско дело, чиято кауза ще обедини всички ни. Аз само предлагам. Вие сте на ход!"


На този призив отклинаха десетки риболовци от цялата страна, в това число и членовете на Спининг клуб "Стари Видри", и издадоха книга със заглавие "ЗА РИБАРИТЕ, РИБАТА И ОЩЕ НЕЩО...". Средствата, нужни за издаването на книгата, бяха събрани от дарения и спонсори, а всички приходи от продажбата ще бъдат дарени на "Българската Коледа".
В книгата на 140 страници читателите ще намерят истински случки от бреговете на водоеми в България и чужбина, описани по забавен начин. Така книгата, освен благотворителната мисия, преследва и други две цели: Да допринесе за доброто настроение на четящия и да привлече нови приятели на това изключително занимателно хоби – риболова. Освен това на страниците на книгата се проповядва едно различно отношение както към рибата, така и към природата. Основната идея е, че риболовът не бива да се превръща в начин на прехрана, а да бъде хоби, което щади и без това обеднелите рибни запаси в страната. А когато сме сред природата, ние сме длъжни да й върнем онова, което тези преди нас са й отнели.


Популяризирайки нашата книга, Вие ще допринесете не само за нейната продажба и за благотворителната й цел, а и за разпространяването на идеята за опазването на рибните запаси и околната среда на България.

Цената на книгата е 5,00 лв. Ще я намерите в магазините за рибарски такъми.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Фев, 2006 12:17 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Наскоро Павката Иванов пусна тема с банковата сметка на дете което се нуждае от скъпа операция, чиито средства са непосилни за семейството му...
Алеко, какво стана с детенцето? Как мина събирането на пари, успяхме ли да помогнем?


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Фев, 2006 12:32 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
За съжаление за цяла година едвам успяхме да продадем 200-тина книжки от тираж 1000. Така че акцията продължава. Не сме предали още никакви пари на "Българската Коледа".


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Фев, 2006 1:00 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Току що си поръчах една бройка. Има един малък проблем, когато се избира с кого да стане доставката. Има две възмонжости за доставчик - Български пощи и чрез куриер. Ако на Български пощи или куриер избера София, ми изчислява стойност на доставката 2,65 лева и във формата за поръчка ми иска да попълня град за доставка (нали вече съм избрал града при избора на доставчик). Ако не избера никакъв град, стойността на доставката е 1,45 лева, след което във формата за доставка попълвам и града, в който искам да ми бъде доставена. Във втория случай кой ще ми достави книжката на по-ниската цена?


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Фев, 2006 2:03 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Защо поръчваш преди да питаш, а? В четвъртък мога да ти дам, няма да ти се налага да плащаш за доставка.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Фев, 2006 3:21 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Разкайвам се и ще отменя поръчката :oops:.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Фев, 2006 5:10 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
И за мен, моля


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2006 4:23 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Добре, ще донеса. Но ми напомнете, моля, в самия четвъртък, най-добре по телефона или на ЛС, че като нищо мога да забравя.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Фев, 2006 12:45 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
MR.LAZY написа:
Разкайвам се и ще отменя поръчката :oops:.
Мейл за поръчката на книгата не дойде, така че не можах да откажа поръчката. За сметка на това днес ми пристигна съобщение от пощата, да си взема колет. Когато отидох, се оказа, че е пристигнала книгата. Тъй като вече си я бях купил от Алеко, естествено не я взех.

Моите извинения на хората, които организират продажбата, но някак си малко са хаотични нещата.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB