Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 9:21 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 
Message
Сготвено на: 05 Окт, 2005 11:52 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
Мили приятели, по стар обичай, всяка година мъжо е солидно уважен на този ден. Събираме се около 15 приятели, може и повече като на парти, купон или както искате го наречете. У нас е тесничко, а и такъв род събирания изскват по-скоро бюфет-шведска маса за хапването. Много обичам на този ден да посрещна добре и все с домашни неща, нищо, че по магазините "си имало всичко" ;) и всичко е изненада за половинката (е, ако е възможно, щото в теснотията... :P )

Та и тази година почвам да си правя списъка за солената и сладка трапеза!!!! Дайвайте идеи, моля ви, само по възможност повече от нещата да могат да се приготвят предварително. За сладкишите се спирам не на торта, а по-скоро на вкусни дребни сладки, рула или сладкиши, които се режат на парчета!

Предварително благодаря на всички, които ще откликнат :)
Само да кажа, че съм във Франция, ако има значение за идеите ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Окт, 2005 1:37 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Аз имам няколко идеи днес ще се опитам да напиша ...А какъв е дена, че не разбрах :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Окт, 2005 4:49 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
marabu написа:
Аз имам няколко идеи днес ще се опитам да напиша ...А какъв е дена, че не разбрах :oops:


Ами Димитровден :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Окт, 2005 6:21 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Аха ... пиле кокошка и т.н ..
Имам 1-ва идея (всъщност имам много, но тъй като не съм ги опитвала ще постна само тези които съм правила )
Хапки с маслини


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 9:57 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
DolceVita, какво ще кажеш за кюфтенца с изненада?
Правят се най-обикновени пържени кюфтенца, големи колкото орех, а вътре в тях се слага маслина с пълнеж (чушка или бадем).
Готовите кюфтенца се набождат с клечка и радват окото на всеки уважаващ себе си месояден.

Кюфтенцата може да са от кокошка.
За да не се разпаднат, в каймата се слагат, освен обичайните неща, 1 с.л. майонеза и само галета вместо хляб.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 10:50 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
:P :P :lol:
biskvitka написа:
DolceVita, какво ще кажеш за кюфтенца с изненада?
Правят се най-обикновени пържени кюфтенца, големи колкото орех, а вътре в тях се слага маслина с пълнеж (чушка или бадем).
Готовите кюфтенца се набождат с клечка и радват окото на всеки уважаващ себе си месояден.

Кюфтенцата може да са от кокошка.
За да не се разпаднат, в каймата се слагат, освен обичайните неща, 1 с.л. майонеза и само галета вместо хляб.


ОООООО, да, давай, това е супер идея, не съм правила подобно нещо!
Дай рецептата, че аз съм Мара Подробната и само по точна рецепта мога :lol:

чакам и още идеи! :P :P
Благодаря!!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 11:38 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Това са кюфтенцата на Русокоска от свинско-телешка кайма, а тук са кюфтетата ми от пилешко (от тлъста стара кокошка стават много по-вкусни), като в каймата се добавя и 1 с.л. майонеза, а галетата е толкова, че да се оформят лесно топченцата.

При оформянето на кюфтенцата в тях се слага по една маслинка (да не е от големите) с пълнеж. Това е!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 1:30 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
biskvitka написа:
Това са кюфтенцата на Русокоска от свинско-телешка кайма, а тук са кюфтетата ми от пилешко (от тлъста стара кокошка стават много по-вкусни), като в каймата се добавя и 1 с.л. майонеза, а галетата е толкова, че да се оформят лесно топченцата.

При оформянето на кюфтенцата в тях се слага по една маслинка (да не е от големите) с пълнеж. Това е!


А дали ще мога да ги изпържа от предната вечер и да ги сервирам студенки? или позатоплени в МВ ?


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 4:22 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
DolceVita написа:
...А дали ще мога да ги изпържа от предната вечер и да ги сервирам студенки? или позатоплени в МВ ?

Разбира се, че може да се изпържат предния ден и след това леко да се претоплят (наистина много леко, защото изсъхват).


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 6:06 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
biskvitka написа:
DolceVita написа:
...А дали ще мога да ги изпържа от предната вечер и да ги сервирам студенки? или позатоплени в МВ ?

Разбира се, че може да се изпържат предния ден и след това леко да се претоплят (наистина много леко, защото изсъхват).


Давайте и други идеи, моля :lol:
Мисля да направя и "Баничките с доматки и моцарела!"


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 7:58 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Снощи сериалът 'Приятели' ме подсети за едни много приятни хапки.
Големи кренвирши се 'опаковат' плътно в бутертесто. След като се изпекат, се нарязват на хапки.
Бързо, лесно и вкусно!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Окт, 2005 10:31 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Ами нека едно от ястията бъде паниран карфиол. Изстуден в хладилника, със зехтин, лимонов сок и чер пипер :ligi: . По сладкото не си падам, ама много обичам сушени плодове :ban: .


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Окт, 2005 9:23 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Тези Иринки стават страхотни и на вид и на вкус само трябва да е по-малко на диаметър рулото ;)

Тези Локумки също стават много вкусни, а и красиви на вид. Само трябва да правиш по-малки триъгълничета.

Аз за гости правя нещо като минисандвичи от франзела. Нарязвам я на малки филийки и почвам да си съчинявам ;) Любими са ми като намажа филийката с топено сирене слагам риба тон и резенче кисела краставичка. Можеш да ги направиш с каквото си измислиш. А към тях винаги слагам купички със сос от майонеза, кисело мляко или извара, чесън, черен пипер, може и малко горчица и кетчуп (те си подхождат с рибата).

Моя баща също се казва Димитър и ние ще празнуваме така че доста от идеите и на мен ще са ми полезни ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Окт, 2005 9:47 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Rus0koska написа:
Аз за гости правя нещо като минисандвичи от франзела. Нарязвам я на малки филийки и почвам да си съчинявам ;) Любими са ми като намажа филийката с топено сирене слагам риба тон и резенче кисела краставичка. Можеш да ги направиш с каквото си измислиш. А към тях винаги слагам купички със сос от майонеза, кисело мляко или извара, чесън, черен пипер, може и малко горчица и кетчуп (те си подхождат с рибата).
Кога ще поканиш админа на гости ;)? Носят се слухове, че много обичал сандвичи с топено сирене и риба тон :mrgreen:.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Окт, 2005 11:48 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
Rus0koska написа:
Тези Иринки стават страхотни и на вид и на вкус само трябва да е по-малко на диаметър рулото ;)

Тези Локумки също стават много вкусни, а и красиви на вид. Само трябва да правиш по-малки триъгълничета.

Аз за гости правя нещо като минисандвичи от франзела. Нарязвам я на малки филийки и почвам да си съчинявам ;) Любими са ми като намажа филийката с топено сирене слагам риба тон и резенче кисела краставичка. Можеш да ги направиш с каквото си измислиш. А към тях винаги слагам купички със сос от майонеза, кисело мляко или извара, чесън, черен пипер, може и малко горчица и кетчуп (те си подхождат с рибата).

Моя баща също се казва Димитър и ние ще празнуваме така че доста от идеите и на мен ще са ми полезни ;)


Няма да повярваш, но си мислех точно тези Иринки да направя :lol: чесна пионерска :P :P
И се двоумях между някакви локумки, масленки, или тези капучинови...сладки, като кукита, наскоро се появиха във форума....сещате ли се?

Страх ме е малко обаче дали ще се справя с Иринките. :roll:
Могат ли предварително да се направят?


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Окт, 2005 12:53 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
DolceVita написа:
...Страх ме е малко обаче дали ще се справя с Иринките. :roll:
Могат ли предварително да се направят?

Не съм правила Иринките (но ще ги направя!!!), но мога да кажа, че сладките, в които има мас, с времето стават по-нежни и вкусни. Така че можеш да ги направиш два-три дни преди събитието и ги държиш на хладно (но не в хладилника).


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Окт, 2005 1:26 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Аз бих направила за десерт Лесни Браунис .. въпреки че моята рецепта е малко по различна предполагам , че вкуса на тези е толкова хубав колко и при моята:) А се прави най добре предния ден ..
Друго Тарталетки мога да дам тестото пък пълнежа си е оттеб ...
Салати с майонеза и без майонеза .. Да не забравяте за пълнените яйца..


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2005 9:54 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
За Иринките няма проблем и 2 дни да престоят, а са и много лесни. Аз по принцип не съм кой знае колко добра със сладките неща, така че щом при мен се получава ...... ;)

И ще обмисля предложението на Админа, но малко ме е страх да те поканя, че като гледам твоята жена ;) какви неща приготвя мисля че намам кой знае какъв шанс да блесна :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2005 11:49 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
marabu написа:
Аз бих направила за десерт Лесни Браунис .. въпреки че моята рецепта е малко по различна предполагам , че вкуса на тези е толкова хубав колко и при моята:) А се прави най добре предния ден ..
Друго Тарталетки мога да дам тестото пък пълнежа си е оттеб ...
Салати с майонеза и без майонеза .. Да не забравяте за пълнените яйца..


ДА, де, точно търся и идея за някаква салата. че на всички им е писнало от руската. Не ми се ще и нещо с домати, че като поседи и така се "размекватé и пускат вода и тн.

Та идеи за салати?
А тарлатетките? Браунитата са идея, мислех си точно за шок десерт, ама и сладките ще правя!
МЕРСИИИИИИИИИИИИИ!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2005 2:12 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тарталетките могат да се направят и от бутер тесто, при това няколко дни предварително. Пък могат да се напълнят с каквото ти хрумне малко преди да дойдат гостите.


 Profile  
 
 Рецепта: А салатка?
Сготвено на: 11 Окт, 2005 6:33 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
Пак за същия повод, бихте ли ми предложили салата някаква , моля? Искам да е нещо свежо, но не "течно", т.е. зарзавата да не се размеква и да пуска много сос, че цяла вечер на масата...знаете какво става на в купата ...


 Profile  
 
 Рецепта: Re: А салатка?
Сготвено на: 13 Окт, 2005 5:06 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
DolceVita написа:
Пак за същия повод, бихте ли ми предложили салата някаква , моля? Искам да е нещо свежо, но не "течно", т.е. зарзавата да не се размеква и да пуска много сос, че цяла вечер на масата...знаете какво става на в купата ...

Оризената салатка с риба тон и чушки на Алеко ми се струва много подходяща, още повече, че е добра и към вино
Оризена салатка с риба тон и чушки
Също и пикелсите на марабу
Пикелси
Тези рулца на Вили са много приятни, а и французите не се боят от чесън ;)
Рулца с печени чушки и сирене
А с тази салата на Алеко направо ще им вземеш дъха
Круши със сирене "Рокфор"


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot], Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB