Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:15 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 10 Дек, 2005 3:09 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Юли, 2005 2:03 pm Пет
Мнения: 20
такива работи.
Моята тема е малко еклектична, но реших навднъж да си пусна въпросите за да не отгегчава.

1. Тенджера под налягане: кога се затваря клапана? Преди да започне на изпуска пара (образува налягане) или след това?

2. Лютите чушки- имам от миналата година. От светло червени сега с цвета на много тъмно червено вино. А имам от тази година, които станаха на някакви жълтеникави петна. Според вас това изменение повлиява ли на качеството и вкуса? За хвърляне ли са?

3.Къде изчезна един наистина готин потребител- Готин? Само съм го чела и ми прави много добро впечатление с ерудираността си. Питам щото сега почвам да правя боб по неговата рецепта, та ако не стане да си приготвя черпака. ;)

Приятна събота и неделя на всички и приятно готвене!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Дек, 2005 3:44 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
White Raven написа:
1. Тенджера под налягане: кога се затваря клапана? Преди да започне на изпуска пара (образува налягане) или след това?

На инструкцията на моята тенджера пише, че клапанът се затваря, след като започне да изпуска пара.

White Raven написа:
2. Лютите чушки- имам от миналата година. От светло червени сега с цвета на много тъмно червено вино. А имам от тази година, които станаха на някакви жълтеникави петна. Според вас това изменение повлиява ли на качеството и вкуса? За хвърляне ли са?

Не разбрах, дали чушките са сухи, пресни или консервирани.
Ако са пресни (или сухи), разчупи една чушка и виж, как изглежда отвътре. Ако има плесен или са загнили - на боклука.
В момента чета ужасии за хранителните натравяния, затова направо предлагам да изхвърлиш чушлетата с петна, нищо, че съм от тези, дето изчакват продуктите им първо да се развалят и чак след това готвят с тях :mrgreen:

White Raven написа:
3.Къде изчезна един наистина готин потребител- Готин? Само съм го чела и ми прави много добро впечатление с ерудираността си. Питам щото сега почвам да правя боб по неговата рецепта, та ако не стане да си приготвя черпака. ;)

Готин се премести в друг град и оттогава го няма :(

White Raven написа:
Приятна събота и неделя на всички и приятно готвене!

И на теб!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Дек, 2005 3:49 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Внасям моята лепта

Правила за използването на тенджерата под налягане


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Дек, 2005 8:08 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Юли, 2005 2:03 pm Пет
Мнения: 20
Благодаря много!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB